Граждански или трудов договор с работодател чуждестр. ЮЛ?

  • 517
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Момичета, помагайте!

От известно време ме вълнува следния казус: Какъв договор да сключа със сегашния ми работодател, т.е. фирма регистрирана в ЕС. Може ли да е трудов или трябва да е граждански? Има ли някъде из законодателството нещо по този въпрос?
Ако някоя от вас знае отговора ще съм много благодарна.

Надявам се да открия топлата вода с ваша помощ Simple Smile

# 1
  • Мнения: 753
аз работя за международен консорциум регистриран във Европейския Съюз, също така според нашите закони трябва да е регистриран и в България, така че е, договора ми е трудов, и съм доволна от него, тъй като е изцяло съобразен с нашето и тяхното законодателство

# 2
  • Мнения: 57
аз работя за международен консорциум регистриран във Европейския Съюз, също така според нашите закони трябва да е регистриран и в България, така че е, договора ми е трудов, и съм доволна от него, тъй като е изцяло съобразен с нашето и тяхното законодателство

Благодаря ти Тигърче. В моя случай фирмата все още няма регистрация в България и аз за това се чудя какъв договор ми е нужен.

# 3
  • Мнения: 753
задължително е да има регистрация в България, според нашите закони, това 100 % съм сигурна

# 4
  • Мнения: 57
ако някой може да ме ориентира как да действам докато се регистрира фирмата в България ще съм много благодарна   bouquet

# 5
  • Мнения: 57
побутвам

# 6
Не съм сигурна, но мисля че няма пречка да се работи за чуждестранно юридическо или физическо лице.
По принцип при попълване на данъчната декларация има и специално приложение за деклариране на доходи от чужбина. То по-принцип е, ако човек е работил в чуждата страна, но не виждам причина защо да има ограничение и да не може да се работи и от България, независимо дали фирмата има регистрация в България или не.

# 7
  • Мнения: 57
Оказа се сложен казус, но аз ще го разнищя и ще ви информирам

Общи условия

Активация на акаунт