Смърт след домашно насилие

  • 2 770
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 268
Хайде,татковци,кажете това какво е?
http://dnes.dir.bg/2007/06/01/news1735897.html

# 1
  • София
  • Мнения: 3 781
Според статистиката всяка четвърта жена в България е жертва на домашно насилие, като процентът е по-голям в по-малките градове и селата.

# 2
Хайде,татковци,кажете това какво е?

Често срещана трагедия от битово естество. Не виждам обаче ние какво общо имаме с нея?

# 3
  • Мнения: 1 425
Ами това изглежда като типично поведение на едно малцинство, което някои хора много държат да интегрираМЕ. Според мен тези хора (феновете на интеграцията) са виждали цигани само на картинка. За да не каже някой че съм расист - мъжа е за затвора, независимо от етноса си.

# 4
  • Мнения: 3 268
Благодаря за отговорите!Аз съм родом от Хасково и може би приех нещата емоционално

# 5
  • Мнения: 765
"Какво общо имаме с това ?  " е  мнение което мога да нарека само жалко .
А това за малцинствата е толкова лаишко изказване , че не заслужава коментар .
Не искам да заливам никой със статистики , но в БГ семействата нещата не са по-розови.
Преди малко се върнах от един Дом за изоставени деца - повече от половината са чисти  българчета . Бебета и деца до 3 години . "Интелигентните" им български родители са ги оставили без документи , като ги обричат да не бъдат вкарани в регистъра за осиновяване - изрядни документи имаха две деца - родители цигани .
По темата - отвратена съм от този случай . Поредният .

# 6
  • Мнения: 3 164
Гадост Sick за съжаление често срещана Tired

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 415
 нека му теглят една гора бой да види хубаво ли е...и после в затвора, където съкилийниците му да решат чия "съпруга" ще бъде... #Cussing out

# 8
  • Мнения: 3 268
Да,това със затвора и съкилийниците много ми хареса.Точно това заслужавя тая гад.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 444
Изобщо не е истина това, че такъв модел на поведение и взаимоотношения има само при циганите, напротив.Насилието съпътства много бългжарски семейства, като жалкото е, че в повечето случаи се търпи и приема от жената, само и само да не разберат хората и да не станат за смях.Така си живуркат с порция бой всяка вечер, но пред хората се представят за съвършено семейство и дори странното е, че такива жени винаги намират оправдание на мъжете си насилници и дори с времето се считат за виновни до някаква степен и за провокирали агресията му и последвалите побоища.Много жалко, но наистина при нас е често срещано явление.При това в семейства с положение в обществото, при хора интелигентни, образовани и имащи се за интелектуалци. Заблуда е това, че домашното насилие го има само при малцинствата и "простолюдието".

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 17:25 от marypopins

# 10
"Интелигентен насилник" е оксиморон.

# 11
  • Мнения: 335
Ами това изглежда като типично поведение на едно малцинство, което някои хора много държат да интегрираМЕ. Според мен тези хора (феновете на интеграцията) са виждали цигани само на картинка. За да не каже някой че съм расист - мъжа е за затвора, независимо от етноса си.

Естествено, това е абсолютно точно изказване.
Начинът на живот на циганите е много повече резултат на техния собствен избор, отколкото на обстоятелствата.
Макар че, психари има навсякъде, проблемът на тоя циганин едва ли е бил психически.
По-скоро е криминален и отгледан с любезното съдействие на поборниците за двойните стандарти при прилагането на законите.

# 12
  • Мнения: 1 425
А това за малцинствата е толкова лаишко изказване , че не заслужава коментар .
Не искам да заливам никой със статистики , но в БГ семействата нещата не са по-розови.
Преди малко се върнах от един Дом за изоставени деца - повече от половината са чисти  българчета . Бебета и деца до 3 години .
Като знаеш че циганите са под 10% от населението - това че половината деца са от тези 10%, а другата половина деца в дома са от останалите 90% говори ли ти нещо? Освен това да не мислиш че циганските деца дето не са в домовете получават някакви родителски грижи? Дели не просят и не живеят на улицата почти едно 80% от тях? Гледа ли репортажа с изнасиленото момиченце на 5 години? Гледа ли реакцията на майка му? На бабата на изнасилвачите? Слуша ли приказките на хората (от малцинствата) в махалата?
Ще пуснеш ли дъщеря си сама през циганската махала като порастне?
Риторични въпроси са по-скоро, пък ти ако искаш - отговаряй.

# 13
  • Мнения: 17 546
Panther, каквото и да кажеш в своя защита и против циганите, тутакси ще скочат 300 ССФ и ще се опитат да те изкарат тъп, лош, мизантроп и ако имат камъни ще те убият с тях! Така, че не се оправдавай! Още много хора сме лоши и мислим като теб!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Пантер, уцели десятката. Съгласна съм с всяка дума, която си написал Peace

Общи условия

Активация на акаунт