За косата на бебето?

  • 12 319
  • 10
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Извинявам се ако повтарям вече съществуваща тема, проверих с търсачката но ми излязаха цял куп други теми, но не и това което ме интерисува. Въпроса ми е следния: На колко месеца бяха вашите бебета когато им изби новата косичка? И първо падна ли бебешката или едновременно пада старата и никне новат? На моя бебо, вече започна да му пада бебешката косичка, дали пада защото излиза новата или първо ще падне старата и след това ще изникне новата? На места дори се е оголила главичката му  Cry , като някой плешивц е  newsm45  Не е ли много малък за да си сменя косичката вече. И приблезително на каква възрас излиза новата коса? Надявам се да съм се изразила правилно и да не съм ви объркала. Мерси!

# 1
  • Мнения: 156
На  нашата бебка непрекъснато и пада косичката, а едновременно с това отгоре вече и расте новата. На тила обаче, има едно голямо плешиво петно. И върху него е набола коса ,но от непрекъснатото въртене не може да израстне. Нямам търпение да започне да седи, за да и се уеднакви навсякъде косата.

# 2
  • Мнения: 156
На  нашата бебка непрекъснато и пада косичката, а едновременно с това отгоре вече и расте новата. На тила обаче, има едно голямо плешиво петно. И върху него е набола коса ,но от непрекъснатото въртене не може да израстне. Нямам търпение да започне да седи, за да и се уеднакви навсякъде косата.

# 3
  • Мнения: 285
И на Рая от една седмица започна да й пада косичката, тя се роди с много коса но досега не беше паднала, а сега има навсякъде косми и взело да се получава едно голо петно отзад на тила. Но мисля че ще се появи нова коса, няма да остане така на петна Grinning

# 4
  • Мнения: 7 106
Не се притеснявай за косичката. Точно по тав време и на Ева започна да и пада, въпреки че тя се роди само с мъхче по главичката Grinning .Едновременно с падането, отдолу се виждаше набола новата косичка, но чак на около 6-7 месеца си заприлича на коса до тогава си ходеше почти с гола главица.На тила също е нормално да има плешивичко петънце.Когато започнат да прекарват по-голямата част от деня си седнали ще видите колко бързо ще избие косичката и там.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като беше на месец си и имаше коса....докато го намазах с крема на Клоран за млечни корички и резултата бе като от кола-маска.Остана си напълно плешив милия.Започна да му расте на нова в началото на 5-ия месец и за сега е с доста бързи темпове.

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Причината може ли да е в това, че му мажем главичката след баня със зехтин, минат през водна баня? Педиатърката така ни каза.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
не знам дали причината е в зехтина. Аз мойта я мажех преди баня, заради коричките. Иначе и на мойта към 5-6м и окапа косата, и след това започна да си расте, не много бързо, понеже беше къдрава. Иначе почти на всички бебчовци им окапват косичките, но при всяко е различно.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: Tinka79
Причината може ли да е в това, че му мажем главичката след баня със зехтин, минат през водна баня? Педиатърката така ни каза.


А защо го правите това нещо?

Иначе ние се родихме с много -много коса. Имаме плешива петно отзад на главата от въртене-това бил "синдромт на скучаещото бебе", не е притеснително, нормално било.
Започна постепенно старата коса да оплешивява и да става по-рехава, а оттолу да избива нов мъх и косичка.Това се случи най-напред на челото в голната част, после около ушите и т.н.
С две думи оплешивява и расте нова коса едновременно.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: Tinka79
Причината може ли да е в това, че му мажем главичката след баня със зехтин, минат през водна баня? Педиатърката така ни каза.

Не може, просто коричките задържат косата която трябва вече да е паднала. И като махаш коричките пада и тази коса. На нас отгоре ни порасна нова, но отзад все още е плешивко и ще е така докато не почне да сяда.
Даже като мажеш със зехтин помагаш и на коричкте и на косата която трябва да падне за да се отвори път за новата.

# 10
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Нашата косичка започна да пада към 2 месечна възраст-много бързо,но не остана без коса,просто старата(по-дълга и по-тъмна) се смени с по-светла.Но е много смешен защото има отстрани 2 кичура стара и по-тъмна,които са като рогца над ушите и съм се заинатила на всички баби и тетки,че няма да му ги пострижа Crossing Arms ...А и те все по-малки стават и скоро ще изчезнат.
Така че,въобще не се притеснявай Wink

Общи условия

Активация на акаунт