пак въпросче за киселото мляко

  • 831
  • 12
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
здравейте мили мамчета.малко ми е неудобно да пиша по темата ,но вие ще ми дадете ценни съвети.кики е почти на година и половина и все още пие ам за вечеря и закуска.обаче от финансова страна Embarassed вече ми е малко трудно да купувам ам плюс всички други разходи.иска ми се да пробвам с кисело или прясно мляко.кажете ми как приготвяте киселото мляко,разреждате ,подслаждате или пък слагате бисквити.какъв грамаж давате и от какъв биберон пият бебоците.

# 1
  • Мнения: 46 488
Не разреждам и не подслаждам. Ако разредя не го пие. За следобедна закуска киселото го яде с бисквити или плодове, вечер и сутрин отказва.

Излиза ми на почти същата цена с киселото.
От Нестле джуниър изпива по 600 мл. на ден (1.40 лв.) + кисело половин кофичка, ако мине на кисело
ще трябва да взимам 2 кофички (на следващия ден не давам отворено от предния ден ) по 0.62 лв. са 1.24 лв. ... 16 стотинки разлика  Rolling Eyes

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз съм се опитвала да го сметна,но найстина няма кой знае каква разлика/пък и Тери нещо не го харесва особено/.

# 3
  • Мнения: 200
Сутрин имаме биберон (1-2-3- на чико)250 мл АМ №3 и след това като десерт по 125 гр към обяда или вечерята. Или с плодовете на следобедната закуска с 2-3 бисквити.

# 4
  • Мнения: 27 524
Можеш да минеш спокойно на обикновено прясно. Може и на кисело. Аз купувам готови течни, така че не разреждам, но ако трябваше да давам обикновено, щях съвсем малко да го разредя, за да мине през биберона. Купувам обикновени биберони и изрязвам с малка ножичка големи дупки. Иначе киселите си ги пие през сламка. Не подслаждам, но за съжаление готовите са вече подсладени. Не подслаждай!

# 5
Вчера и аз пуснах подобна тема,ако искаш прочети я-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194780.0

# 6
  • Мнения: 5 362
Кисело мляко не съм разреждала.
Не го пиеше с биберон,а си го ядеше с лъжица.
Захар не съм слагала.
От прясното се запича.

# 7
  • Мнения: 209
Мисля, че няма да спестиш много ако купуваш кисело мляко вместо АМ ( Никол е направила ориентировъчна сметка)
Иначе аз за следобедна закуска давам кисело мляко с бисквити. Не го разреждам, яде го с лъжицата. Разредено не ще и да го помирише Laughing
А вечер давам АМ (за съжаление не го пие с голяма охота, но ще давам докато съвсем го откаже) Peace

# 8
  • Мнения: 1 897
Аз запазих АМ само за вечерното хранене.
За закуска от време на време  давам кисело мляко с бисквити или кисело мляко с плод.

# 9
  • Мнения: 2 587
Киселото мляко не го разреждам-яде си го с лъжица,а прясното го пие от чаша без подсладяване.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не го разреждам,яде го с лъжичка.Слагам му бисквитка или банан.

# 11
  • Мнения: 7 947
Защо до толкова късно продължавате само с АМ???Ние от 7ми месец папаме на закуска попара, а от 10ти месец ядем кисело мляко!Всъщност това са и любимите му храни - предпочита ги пред месото например.Хапваме по 1-2 кофички на ден, добавям кисело мляко почти на всичко и не сме имали проблеми досега.Не разреждам млякото и купувам с по-висока масленост. Хапваме всичко от отдавна с лъжица, дори вече пием от чашка.Давам кисело мляко с бисквити,с плодове,към зеленчуковите манджи...А вечерята - отдавна хапваме различни супички или каши, а не АМ.При нас АМ е само сутрин с попарата понякога - редувам с чай.Не мисля, че при цялото разнообразие от храни, които папаме е нужно да му давам и АМ - ядем доста сирене, масло, мляко,месо, плодове и зеленчуци - е малко ли е...

# 12
  • Мнения: 3 500
Защо да е по-изгодно финансово киселото мляко. На мен една кутия АМ ми стига за повече от седмица. Давам само вечер. И да е по-евтино, колко е по-евтино с 1-2 лв.Не знам, ти си знаеш. Разрежда се, за да мине през биберона, но аз киселото мляко не го давам да пие, а с настъргани плодове и бисквити и с лъжичка.

Общи условия

Активация на акаунт