Лекове за камъни в бъбреците при дете?

  • 8 493
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
На сина ми /8 г./ установиха камъни в бъбреците. Лекарят каза засега само повече течности и движение. Мен обаче все ме човърка мисълта, че не правя нищо за лечението... SadЗнаете ли някакви народни рецепти, приложими при деца? Или пък нещо друго...Въобще, имал ли е някой подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 96
Здравей!

При мен проблема с бъбреците се предава наследствено-баба ми беше с един изваден,майка ми-с камъни в бъбреците,на мен като малка ми откриха пясъци.Помогна ми точно народна рецепта (действа и за камъни в бъбреците)и вече нямам проблеми.Покрай темата ти се обадих на майка ми да я разпитам по-подробно,ще ти напиша какво ми каза:
Първо трябва да се направи изследване дали камъните са оксалатни или уратни(извинявай,ако бъркам правописа,не съм сигурна дали я чух добре).Първите не могат да се махнат,вторите могат.Ако при вас са от втория тип се прилага следното:три дена детето пие само ябълков сок и минерална вода,като ябълковия сок не трябва да е от готовите,а се купуват и настъргват ябълки до получаване на нужното количество.За три дена детето не трябва да приема никакви други течности или храна.
Първи ден:1л ябълков сок и 1 1/2л. мин.вода
Втори ден:1 1/2 л. ябълков сок и 1 л. мин.вода
Трети ден:май беше 1 1/2 ябълков сок и 1 1/2 л вода,тук за пропорциите не съм много сигурна,ако решиш да приложиш рецептата ще питам пак.
И трите дена гореспоменатите течности не се пият наведнъж,а на 8-9 пъти.Последния ден,половин час преди последния прием се затопля тялото на детето,а след приема се изпиват 3-4 лъжици зехтин.Следващите няколко пъти като пишка детето трябва да е в гърне или в подобен съд за да се види дали има ефект от лечението/спомням си,че при мен урината беше станала доста тъмна,а пясъците бяха по дъното на гърнето Sick/.
Следва захранване на организма,което се извършва по същия начин както след диета.

Надявам се това лечение да има ефект при вас,при мен подейства,препоръчвали сме го и на други хора,които също останаха доволни.Аз съм си наумила това лято пак да го направя,че не съм прилагала процедурата повече от 10 години и искам да видя дали няма пак да ми са се появили някакви пясъци.
Ако имаш въпроси,питай Simple Smile.

Успех  Hug!

# 2
  • Мнения: 1 091
nightwish, много ти благодаря за рецептата! Трудно ще ни е да я изпълним обаче! 3 дни да държа детето гладно няма да успея, а и не знам дали е безопасно /все пак е само на 8 г./, той и без това е доста слаб, та и ако не яде...незнам. И мъка ще е за него да издържи...Но хубаво е да знам рецептата за всеки случай. Още веднъж благодаря!
Ще чакам и други идеи!

# 3
  • Мнения: 2 936
има една чешма с изворна минерална вода...намира се в село Баница,обл.Враца.местните хора казват,че много помага-точно за хора с бъбречни проблеми...

# 4
  • Мнения: 1 942
Да ти кажа макар и 8 годишно детето си е дете. Ако започнеш да се пробваш да топиш камъните с лимони, ябълкови сокове и т.н. може да тръгнат да излизат камъни и само това ви трябва - криза!! Ужасно е! От изхвърляне на песъчинки преди няколко години изкарах 5 цистита един след друг, не е безболезнено и безопасно, а то е и момченце ще е още по-сложно. Макар и да подкрепям бабешките лекове и да стопих камъните с лимонова диета, мисля че не бива да предприемате подобно нещо. Както ви е казал доктора - повече вода /ама това не значи една чаша отгоре, ами един литър повече/ с пиенето се отваря и глътката. Като попорасне с бричката ще ги изхвърли.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 091
Sillveto, това значи ли, че с години ще си ги носи тези камъни Shocked newsm78  Все се надявам да се оправим по-скоро Praynig

# 6
  • Мнения: 1 942
След като не са ви пратили на разбиване с лазер или друго, значи нещата са в съвсем приемливи норми. Но какво бих направила аз: 1. Бих потърсила още лекарски мнения какво му има на детето. 2. Бих се информирала какво да очаквам в най-добрия и най-лошия случай. В интерес на истината камъните в бъбреците са доста често заболяване, вземете мерки - краката винаги да са на топло, да пие доста течности, предполагам че има билкови таблетки и т.н. С времето ще се преборите. Но време трябва, въоръжи се с търпение.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 829
След като не са ви пратили на разбиване с лазер или друго, значи нещата са в съвсем приемливи норми. Но какво бих направила аз: 1. Бих потърсила още лекарски мнения какво му има на детето. 2. Бих се информирала какво да очаквам в най-добрия и най-лошия случай. В интерес на истината камъните в бъбреците са доста често заболяване, вземете мерки - краката винаги да са на топло, да пие доста течности, предполагам че има билкови таблетки и т.н. С времето ще се преборите. Но време трябва, въоръжи се с търпение.  Peace



 Peace Peace Peace---

# 8
  • Мнения: 80
Здравей Ви, моят син беше с камъни в бъбреците. В началото и на нас ни бяха казали така - повече течности , за да може по често да уринира. И така 6 месеца докато не направи страшна криза и изхвърли камъка след 5-6 дни . После установиха , че и в другото бъбрече има камък . Влязохме в болница , правиха му изследвания , цветна снимка и установиха , че камъните могат да се рушат. Един месец бяхме на роватинекс таблетки и , когато отидохме на преглед от камъка нямаше помен. Та исках да те посъветвам да направите необходимите изследвания , за да установите вида на камъка и ако е от този вид , който се руши защо пък да не го махнете безболезнено. Вярвай ми кризата беше ужасна, много болки и адско повръщане.Направи  всичко възможно, за да му спестиш тия болки. Желая ви успех!!!!!! п.п Ако имаш още въпроси пиши ми на лични с удоволствие ще ти отговоря.

# 9
  • във фурната
  • Мнения: 596
Баткото имаше камъни в бъбреците преди няколко месеца.Ходихме на фитотерапевт и ни назначи Цистон 2x1 и Невен+М 2x1 за 2 месеца всичко се оправи.Естесвено и повече течности.

# 10
  • Мнения: 1 091
Благодаря за споделеното!
баница йованица, писах ти с молба за повее инфо.

# 11
  • DE
  • Мнения: 967
Братовчедка ми като беше малка имаше камъни в бъбреците. Баба ми и правеше следното.
Вариш праз в около 1 литър вода около 30-40 мин. След това взимаш само водата и като изстине, даваш на детето по 1 чаша (около 200 мл.) преди хранене. Баба беше казала, че водата от праз разбива камъните до песъчинки и така по-лесно се изхвърлят без болка.
Малко е гадно, но може да помогне!

Общи условия

Активация на акаунт