Бактерии в урината!!! :(

  • 3 773
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами.
Не знам от къде да започна, май ще е от самото начало. Искам да ви попитам за следното.
Имаме повишени левкоцити в урината (15-20) на малката принцеска. Изследванията ни за Нитрити са отрицателни(което е добре), отделно обаче имаме и ешерихия коли 10 на 2/3.
Сега й даваме едни стрити хапчета( Sad забравих им името) примесени леко с захар, но от днешните изследвания на нормална урина, а и сега отивам за уроколтурата, които ви описах по-горе изобщо не се успокоихме. Забравих да спомена, че лекуващият ни лекар за тези проблеми е доц. д-р Лилова (Токуда). Преди 2 седмици когато започнахме лечението тя ни гледа на ехограф и каза, че бъбречетата й са наред. Но след днешното изследване и днешния преглед при Лилова изобщо не се успокоихме.


Моля ви ако някоя друга мама има подобни проблеми да сподели ще и бъдем благодарни с тати.

# 1
  • Мнения: 4 362
Здравей,
Когато моята дъщеря беше на 6 месеца и правихме изследванията се оказа,че има също бактерии в урината и левкоцити 18.
Ние ходихме в Бургас където взеха пак урина и дадохме за посявка,там се оказа че няма нищо такова,но ни стреснаха ,че и има нещо на бъбречетата- "лека аномалия,която ще се израсте до годинката"/думи на лекаря,който я прегледа в Бургас/.Е след 2 седмичен престой в Софийската болница,такова нещо не откриха,нито аномалия ,нито каквото и да е,но през това време левкоцитите бяха вече 21 ,без видими симптоми.Така и не ми казаха от какво са се вдигнали,но най хубавото беше ,че след престоя паднаха на 8.
Не се притеснявай,по добре дайте посявка и вижте изследванията от там,защото при нас май се оказа,че са и замърсили урината.
Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 92
Здравей,Lilitr!Моят син беше на 2г.3м. и започна да се оплаква ,че като пишка го щипе.Приеха ни в Детска Университетска Болница и д-р Маруся Лилова му беше лекуващ лекар.Имаше бактерии в урината.Левкоцитите бяха високи и имаше белтък в урината.Посяха стерилна урина и му назначиха лечение с антибиотик-Панцеф,като преди това Лилова го видя на ехограф.Бяхме 5 дни в болницата и след това продължихме с антибиотика у дома.Казаха ми,че това е инфекция на пикочният канал,причинена най-вероятно от ...памперсите.За мен беше много странно ,но така или иначе никой не можеше да каже от какво е на 100%.И махнахме памперса веднага.След това пускахме профилактично стерилна урина и посявки и всичко си дойде на мястото.Бих те посъветвала да дадете посявка и тогава вече ще се прецени и кое ще е най-ефикасното лечение.Не се притеснявайте,всичко ще бъде ОК.Понякога се случват такива неща за съжаление.Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
В подфорума "Деца с увреждания и хронични заболявания" има такава тема-"Проблеми с бъбреците и пикочните пътища".Там мамите са доста запознати с тези проблеми.
Иначе конкретно по твоя въпрос-моят син е роден с хидронефроза,от там-намален имунитет и очакваме всякакви инфекции в пикочните пътища.Съответно още през първия месец от живота му имаше Е.Коли над 10*5.Лекуващ лекар му е Д-р Буева-детски нефролог.Доколкото знам Е.Колите са много упорита инфекция.но за наша изненада Д-р Буева излекува сина ми само с един антибиотик.
Съветите на Д-р Буева са-изключително добра хигиена,миене на всяка смяна на памперс,киснене в отвара от смрадлика /ние и досега слагаме по малко отвара във водата за къпане/ и махане на памперса възможно най-бързо.Като цяло проблема идва точно от памперсите обикновенно.Е.колите са обитатели на дебелото черво и чрез изпражненията в памперсите преминават в пикочните пътища.
След лечението на Д-р Буева и спазване на нейните съвети не сме имали повече проблеми.Ако искаш нейния телефон-пиши.

# 4
  • Мнения: 217
ние също ще ходим в Токуда,,на ехограф нищо не се видя,ще ни правят снимка.
Но как да мах на памперса на 9м бебе.
В Данет се продават някакви гащички от 10лв,ако заменя памперса с тях за през ноща дали ще има някакъв ефект

Общи условия

Активация на акаунт