бившата свекърва

  • 2 600
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте,
днес бившата ми свекърва има рожден ден и реших да я поздравя. Тя бързаше да прекъсне разговора, усещах изключително неудобство, дискомфорт чрез гласа й. Каза, че не искала да ми причинява болка и че не искала да рови в "стари истории". Тя разбира се си помисли,че се обаждам, за да търся бившия си съпруг, за когото не знам нищо в момента. аз просто исках да й честитя рождения ден. Не очаквам нищо от тях.
Аз треперех от вълнение по време на разговора, за малко не се разплаках от прилива на спомени и силни емоции, свързани с бившия ми съпруг.
Бяхме много близки, докато със сина й бяхме семейство. След като се разведохме по негово желание преди 3 години, тя и веднъж не ми се обади да ме пита жива ли съм, здрава ли съм. Просто не е била искрена. Тогава бях прекалено млада, за да разбирам живота. Бях едва на 22. Сега не бих се предала толкова лесно.
Тя застана на страната на сина си в процеса на раздяла, през който тя ми причини много болка, лъжеше ме право в очите, криеше го от мен, когато се опитвах да го търся.
Въпреки всичко, съм й простила и съм запазила само хубави спомени, както за нея, така и за бившия ми съпруг. Обичам го още, но знам,че нямаме шанс за бъдем заедно. Той беше първата ми
Тя сигурно не иска и да чуе за мен и ми желае само най-лошото. Sad

# 1
  • Мнения: 589
Хубаво си направила,но не са оценили жеста ти...Забрави за тези хора в такъв случай,няма какво да си тровиш нервите излишно.И моята бивша свекърва не ме искаше-нито докато бях официалната снаха,нито след развода,почти не познава внуците си,5 години вече не ги е виждала,нито е питала за тях,а бяха диви изпълнения внучка и да носи нейното име.Беше ми мъчно в началото,ама...сега вече знам,че това не е човек,който заслужава вниманието ми,почти съм забравила,че съществува.Съветвам те и ти да забравиш.

# 2
  • Мнения: 84
Според вас, правилно ли постъпих, като й се обадих?
Направих го от уважение към себе си и към общото ни минало, а то е част от живота ми.

# 3
  • Мнения: 29
Да, правилно си постъпила и продължавай, но рядко само за рожденния ден.След време,ще го оцени.Нормално е всяка майка да застава зад детето си дори да е виновно.Поне пред тебе ще го прави, но е вероятно когато са двамата със сина си да го опреква.Това теб не би трябвало да те интересува.Сега сигурно ти е нервно и малко се срамуваш може би, че си се обадила, но повярвай ми добре си направила.След време ще има друга, но ти не спирай да я поздравяваш стига да нямаш задни мисли и да го правиш заради нея , а не заради сина и защото иначе не е добре,нито за тебе нито за тях.Надявам се ме разбираш.

# 4
  • Мнения: 84
Аз нямам задни мисли. Сега живея с друг мъж.
Единственото, което исках беше да я поздравя. Не съм и отворила дума за сина й. Тя почна да ми разправя да съм идела да си взема нещата от тях, били пакетирани, аз и обясних,че не се обаждам за някакви си вилици, чинии и подобни.
Просто искам да мога да поддържам нормални човешки взаимотношения с нея, дори бих се радвала да я видя.
Не я питах за сина й, защото подробности около личния му живот, за който не знам нищо в момента - не знам дали няма друга - подобни подробности не искам да знам.
А него не го разбирам, какво толкова се крие от мене, от 2 години не сме се чували или виждали, не може ли просто да си останем добри познати? какво толкова сложно има?

# 5
  • Мнения: X
За мен, не си постъпила правилно! Naughty
Защото си си причинила болка и си се унижила доброволно Tired

 
След като се разведохме по негово желание преди 3 години, тя и веднъж не ми се обади да ме пита жива ли съм, здрава ли съм. Просто не е била искрена.
Тя застана на страната на сина си в процеса на раздяла, през който тя ми причини много болка, лъжеше ме право в очите, криеше го от мен, когато се опитвах да го търся.
 
Тя сигурно не иска и да чуе за мен и ми желае само най-лошото. Sad

Това е твърде много,за да не искам да видя и да чуя повече за даден човек!А не пък да му се обадя и честитя рожденият му ден! Stop
Макар,че тя е майка на бившият ти.Много майки биха взели страната на детето си в такава ситуация.Така,че да я обвиняваш,че не е била на твоя стране е твърде наивно.Което пак не я "оневинява" в тази ситуация  и че ти трябва да се унижаваш по този начин.

Тогава бях прекалено млада, за да разбирам живота. Бях едва на 22. Сега не бих се предала толкова лесно.


Ами ето,предала си се!
Или имаш някакви надежди към синът и или имаш нужда от удар с мокър парцал.Или пък здраво разтърсване,за да се освестиш къде се намираш Mr. Green
Не се заяждам!Просто споделям моята гледна точка  bouquet



# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз не бих се обадила да честитя рожден ден на когото и да било - при положение, че въпросният човек не се сеща за теб толкова много време.
Аз мисля, че достатъчно ясно ти е показала какви иска да са взаимоотношенията Ви - т.е. никакви. Защо е трябвало да й се обаждаш  newsm78
Не те разбирам  Thinking

# 7
6tom si i se obadila zna4isi precenila 4e tova e pravilno taka 4e ne se 4uvstvai zle samo ti znae6 kakvi sa bili otno6eniqta po megdu vi a tq 6tom e taka licemerna problema si e li4no nein Naughty

# 8
  • Мнения: 2 863
И аз не бих се обадила. Ако един човек не пита за мен, не се интерсува и един път не е вдигнал телефона за толкова време дори няма да ми дойде на ум да му честитам каквото и да е. Ако мен ме няма за него и него го няма за мен.
Предлагам  ти да помислиш върху следното- казваш, че още обичаш бившият си мъж, но живееш с друг мъж в момента.. подчертала съм живееш, тъй като това подсказва ангажимент, ако беше връзка, нямаше да ми направи впчеталение....Има за какво да помислиш според мен....МОжеш също да имаш "задни мисли" но да не ги допускаш до съзнанието си... и на мен поне твоето обаждане на това ми прилича, може да греша.... но защо не й се обади миналата година на рождения й ден или по предишната?... разведени сте от 3???? Помисли си...с най- добри чувства  bouquet

# 9
  • Мнения: 84
Благодаря ви, момичета за мненията.
Отчитам си го като грешка. Тежи ми, че те не се интересуват от мен, но повече нямам намерение да ги търся по какъвто и да е повод. Сигурно снощи на семейната сбирка са се посмели добре за моя сметка.Каквото искат да си мислят. Според мен тя можеше да реагира малко по-адекватно. Вярно,че сигурно се е изненадала и не е била подготвена.
Искам да ги изтрия от паметта си, дайте съвет!

# 10
  • Мнения: 2 327
По-добре си запази хубавите спомени.
Триенето от паметта не става лесно и безболезнено. Освен това оставя дупки...
Обадила си се, проявила си уважение. Не са ти отговорили със същото. Случва се. Няма какво да го мислиш.

# 11
Не си причинявай тази болка да ги чуваш нека всичко остане зад гърба ти продължавай напред с гордо вдигната глава!Не им прави кефа сигурно ще се смеят зад гърба ти като знам тъпия ни балкански манталитет какъв е.

# 12
  • Мнения: 354
Искала си ,  обадила си се, станало ти е криво.За следващия път ще знаеш какво да правиш.Ако искаш само да честитиш и един sms ще свърши работа- хем честитка, хем не директен контакт. Това е само един съвет от мен.Аз правя така когато ми се налага.

# 13
  • Мнения: 597
Аз съм разведена с мъжа ми от 1 година,а сме разделени от 2.През това време не съм виждала и чувала свекърва ми и нямам намерение това да се случва.Това беше жената,която разби брака ми и един ден ще гори в ада!!!
Моля,простете ако съм прозвучала грубо,но ставам непоносима ако някой е разбил живота ми,а тя го направи!

# 14
  • Мнения: 515
Моята не е разбила брака ми ,но има огромен принос за случилото се,макар и косвен.Не е успяла да научи сина си да носи отговорност,не му е показала какво е истинско семеиство-макар че е раснал с баща и маика.Не го е научила на елементарните човешки ценности-да обича , да уважава хората които са зад него.Сега вече 2 г сме разведени ,а тя не идва и не вижда внуците си.Говори из целия град каква съм и как живея.Неможе да преглътне факта ,че сега съм много по напред от сина и макар и сама с 2 те деца.Когато ме види несмее да си повдигне главата и да ме погледне. smile3532

Общи условия

Активация на акаунт