За колит Еспумизан или Мезин Форте

  • 7 590
  • 6
  •   1
Отговори
Момичета имам хроничен колит,знаете предполагам за какво става въпрос.Сутрин нямам никакъв корем,но след като хапна дори и нещо малко ставам като бременна и ми е много тежко.Ако някоя от вас има същия проблем и е пила някое от тези хапчета моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 113
 Мезим форте.Пие се 1 месец и се прави почивка, за да не се привиква.Наистина не се подува корема. Опитай с хомеопатия,аз съм много доволна.

# 2
  • Мнения: 113
 И забрави за кафе,газирани напитки,лютиво,кисело,храни съдържащи целулоза.

# 3
  • Мнения: 120
Аз съм вземала Еспумизан, но много рядко и само инцидентно, когато си почувствам тежест в стомаха без видима причина ( стояла съм много часове в седнало положение например ). Действа много добре.

За продължителна употреба обаче мисля, че организма свиква и ефекта на Еспумизана намалява.

# 4
  • Мнения: 2 673
Мезим форте - по лекарско предписание.

# 5
  • Мнения: 3 157
еспумизан-а е против газове-свързва се с мехурчетата и ги пука най-общо казано,при бебетата се използва за същото-газове в коремчето,които се изразяват като колики.Мезим-а е сбор от панкреатични ензими-за по-лесно храносмилане-има ензим за смилане на белтъците,такъв за смилане на въглехидратите и още един за мазнините.И двата препарата не са за колит-колита е възпалена лигавица,сигурна ли си,че имаш колит или е просто подуване на стомаха?

# 6
  • Мнения: 27 524
Леля ми дълго време страдаше от колит и не е пила нито едно от двете.

Общи условия

Активация на акаунт