Сенки под очите на 2 годишно дете??!!

  • 9 364
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Дьщеря ми има сенки под очите, в началото си мислех, че си вьобразявам, появиха се преди 3 дни! Не виждам никакво обяснение, не е недоспала, спи си добре, малко по нервна е, като че ли, но не сьм сигурна дали не си внушавам!! Незнам какво да правя, хем не е болна, хем много ме притеснява, ами ако е болна от нещо и аз не мога да разбера, дали сенки под очите са синдром на някаква болест  Rolling Eyes !!! От един месец ходи на ясла, ами ако там я притеснява нещо  Thinking , видимо е доволна от яслата изобщо не плаче, казва, че иска да ходи!! Незнам какво да мисля....

# 1
  • Мнения: 2 792
Не се притеснявай, може би малко повече емоции са й се насъбрали и по уморена.Сменил й се ритъма на живот, натрупала е много повече впечатления и е нормално да и се отрази, Димана и тя като събере повече емоции, въпреки че вече е голяма и се появяват сенки под очите.Постепенно ще се по уталожат страсти и всичко ще се нормализира, не се притеснявай Laughing

# 2
GERA, защо все пак за твое успокоение не я заведеш на доктор да й направят изследвания. Не искам да те плаша или да се правя на доктор Embarassed , дори не знам дали това може да се проявява при деца, но сестра ми след като й се появи гуша (Базедова болест) й се появиха такива сенки под очите.  Embarassed  Confused

# 3
  • Варна
  • Мнения: 791
Често сенки се получават от спане по корем(предимно),от недоспиване,превъзбуда емоционална...така ни обясниха,когато синът ми имаше сенки под очите.Ако са много тъмни,или има оток,тогава вече има място за притеснения.За сигурност по-добре идете на преглед!

# 4
  • Мнения: 4 458
Помните ли темата ми за сенките под очите?
И аз имах същия проблем и един лекар - педиатър ми каза че децата които имат сенки под очите почти със сигурност имат алергия към нещо. Предполагам най-вече свързана с дихателните пътища.
отиди на лекар.

Ще съм благодарна да споделиш резултатите от прегледа - дори и на лични, защото това все още ме притеснява.

Вчера забелязах, че едната има червени сенки под очите и от няколко дена се опитва да кашля Rolling Eyes  По принцип винаги като се появят сенки очаквам болест, но до колко това е свързано с алергия... Thinking

# 5
  • Мнения: 998
Консултирах се с педиатьрката, тя каза, че вероятно от новите емоции около детската градина и, че ще премине с времето, днес гледах, че много са се намалили и почти ги няма! А иначе когато се появят червени сенки се разболява от настинка обикновенно !

# 6
  • Мнения: 4 244
Права е
Много емоционалните деца (и моето е такова) получават често такива сенки под очите.
Особено като и се натрупат многоо впечатления накуп и докато ги превърти в малката си главица

# 7
  • Варна
  • Мнения: 791
Ох,и моят синковец беше така и аз е бях шашнала да не му има нещо сериозно.Дори не повярвах на докторката като каза същото-че е от преживявания,много емоции,а той наистина е много темпераментен,а да не говорим и ,че едвам лягаме вечер към 22:30(а става рано за градина,как не се изморява ,незнам,вкъщи следобед не спи)

Общи условия

Активация на акаунт