Инфо за мамите подготвящи изследвания за ясли

  • 4 183
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456

Не успях да намеря такава тема затова пускам нова.

Вчера ми обясниха от яслите, където сме приети , че от тази година не се изисква Васерман изследване на един от родителите.
Нужните изследвания за нашата ясла, а предполагам и за всички други са:
- Два вида секрет
- Кръв и урина.

Така също е нужен Нов медицински картон , където личната лекарка следва да пренесе направените ваксини и Карта за профилактичен преглед.
Днес говорих с нашата лекарка и останах учудена, че тя поиска да направим васерман за един от родителите
А за картата за профилактичен преглед ме осведоми, че всъщност това е медицинския картон, не допълнителна карта.

# 1
  • Мнения: 374
Ще следя и аз темата, защото и на нас ни предстои да правим изследвания за яслата, но утре сме на родителска среща и може би ще ни обяснят.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 456
Да допълня само, че до две годишна възраст изследванията следва да си ги платим?- или около 40 лв.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 16:00 от muzka1

# 3
  • Мнения: 2 220
А на нас ни казаха Васерман и за двамата родители.  Rolling Eyes Също така изброените изследвания на детето и ваксините от синята книжка, преснети на ксерокс. Направихме неговите с направления и ни взеха само по 2 лева за консумативи.

# 4
  • Мнения: 1 425
Момичета всяка ясла обикновенно си има свои изисквания. Все пак за по сигурно питайте директорките, за да не забавят тръгването на детето заради изследвания.

# 5
  • Мнения: 2 220
Момичета всяка ясла обикновенно си има свои изисквания. Все пак за по сигурно питайте директорките, за да не забавят тръгването на детето заради изследвания.

Точно така.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 456
За изискванията добре, но защо да си плащам изследванията за детето.  newsm78Аз не ги правя пожелание все пак. Според мен би следвало да са с направление.
При вас как е!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Миналия месец ги направих на Тери с направление/2 лв в лабораторията/,а Васермана ми струваше 5лв.

# 8
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Изследванията за ДГ и ясли се правят с талони, сиреч поемат се от касата. Във всяка ясла и ДГ изследванията се едни и същи.
За Васерман - прави се на един от родителите и се плаща. Но ако някой по някаква причина си е правил Васерман близките 6 месеца можа де се ползва същия резултат. Просто се ходи в лабораторията правила изследването и се пише нова бланка!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 456
А тези талони се получават от личната лекарка или трябва да ходя някъде другаде. Нашата лекарка оказа, че след като детето е под две години изследванията трябвало да си ги заплатя! newsm78

# 10
  • Мнения: 2 220
Талоните (направленията) трябва да ти ги даде личния лекар.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 790
Рали тръгна преди 1 месец на ясла и личната лекарка ни даде направление за изследванията. Не сме плащали друго освен Васермана и 1 лв в лабораторията при взимането на кръв и урина.

# 12
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
А тези талони се получават от личната лекарка или трябва да ходя някъде другаде. Нашата лекарка оказа, че след като детето е под две години изследванията трябвало да си ги заплатя! newsm78

Струва ми се че личната лекарка нещо те мота и не дава талонче.....Иди в коя да е лаборатория и питай - изследвания за ясла правят ли се с направление от личен лекар.Няма такова нещо две години ,пет години. Децата на ясли ги вземат и на 10 м. Ти си първия случай който чувам да не му дават талон за изследвания за ясла!

# 13
  • Мнения: 773
На мен друго не ми е ясно на листа с списъка на необходимите изследвания за приемане пишеше, че трябва да са направени не по рано от 15 дни преди приема на детето в яслата. При положение, че ще тръгва от септември сега ли трябва да се направят или края на август?

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
На мен друго не ми е ясно на листа с списъка на необходимите изследвания за приемане пишеше, че трябва да са направени не по рано от 15 дни преди приема на детето в яслата. При положение, че ще тръгва от септември сега ли трябва да се направят или края на август?

Края на август, защото като ги направиш изследванията мисля че важат около 15 дни.Ако до тогава детето не тръгне на ясла/градина изследванията се правят наново Peace

Общи условия

Активация на акаунт