Температура 37.1 градуса. Да дам ли Панадол?

  • 8 245
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Сутринта имаше 37.4 градуса. Дадох Панадол. Сега е 37.1 градуса. Да дам ли Панадол?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Т не е висока, за да даваш Панадол. Повечето лекари съветват температуро-понижаващи да се прилагат над Т 37.5 дори над 38... Но все пак аз не съм такъв, така че звънни на педито и се консултирай с нея. Peace

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И аз знам че температура до 37.5 е нормална за малки деца.Обади се пак на докито, но ако детето няма други неразположения и видимо се чувства добре и е в кониция няма нужда  да даваш лекарство.

# 3
  • Мнения: 2 891
До 38 не давам нищо.

# 4
  • София
  • Мнения: 281
моята докторка ми е казала да давам панадол само над 38 градуса. и до сега не ме е подвеждала! Simple Smile

децата вдигат температура, за да се преборят с нападналия ги вирус! така, че при ниска температура като посочената от теб не е препоръчително да даваш температуропониживащо.

Все пак се консултирай с педи-то си, но пак казвам моята принцеса е вече на 2 години и 8 месеца и никога не съм давала преди да вдигне 38 градуса и въпреки, че ходи на ясла, т.е. подложена е на много вируси до сега сме пили антибиотик само 2 пъти.  Grinning

успех! и се опитай да не се притесняваш толкова много!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз така!

# 6
  • Мнения: 487
И аз давам Панадол само при температура над 38 по съвет на педиатърката. Все пак по-добре се консултирай с лекар. Успех    bouquet

# 7
  • Мнения: 1 364
При такава температура не давам нищо.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 971
Давам Панадол при температура над 37.5, нямам спокойствието, с което мога да изчакам дали ще се вдигне над 38 и не рискувам.

# 9
  • Мнения: 953
Ти как му измери температурата на детето?

Ако е ректална температура се вади 0,5 градуса от показанието на термометъра. Аз не мисля че 37,1 е тревожна температура и трябва да пие панадол.

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Температурата е защитна реакция на организма-по този начин се мъчи да унищожи вируса!До 38.5 не давам нищо !

# 11
  • Мнения: 5 241
До 38.3 Т не давам нищо!

# 12
  • Мнения: 46 437
Не давай нищо за толкова ниска Т, но я следи непрекъснато Peace

# 13
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз не биха дала, но ти си прецени сама.

# 14
  • Мнения: 305
Обади се на лекарката н адетето, но нашата е на мнение че Т-понижаващи се дават след 38,2.

Общи условия

Активация на акаунт