питане за крем карамела и карамелизиранта захар

  • 2 191
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Вчера направих много вкусен крем карамел, но карамелизираната захар не се разтопи,а си остана твърда на дъното на чашките.От какво се получава така newsm78

# 1
Зада се разтопи карамела от дъното на чашката трябва да престои по-дълго време преди да се обърне /поне 1 ден/ това е магията на карамела.

# 2
  • София
  • Мнения: 888
Зада се разтопи карамела от дъното на чашката трябва да престои по-дълго време преди да се обърне /поне 1 ден/ това е магията на карамела.
ахаааа Rolling Eyesпък ние го изядохме на втория час Laughing

# 3
  • Мнения: 1 426
Много вкусен си го направила, затова не сте го почакали още малко!  Grinning
И у нас мъжа ми си изяжда неговия крем-карамел почти топъл, а после вика: ама само в моята чашка захарта не се беше разтопила!  Joy

# 4
  • Мнения: 780
Зада се разтопи карамела от дъното на чашката трябва да престои по-дълго време преди да се обърне /поне 1 ден/ това е магията на карамела.
ахаааа Rolling Eyesпък ние го изядохме на втория час Laughing
hahaha и у нас никога не се стапя карамела - изяждаме го веднага след като изстине /  един ден може да стой само в сейф на който не знаем кода /

# 5
  • Мнения: 121
За да не остава твърда карамелизираната захар и да се налага да се чака дълго време да се разтопи, аз знам един пиниз  Simple Smile и искам да го споделя с вас. Когато правя крем карамел първо изсипвам млечно-яйчената смес в купичките и едва след това карамелизирам захарта и я разпределям и нея в купичките.  Така дори и топъл да е крем карамела захарта е разтопена. Ако искайте пробвайте и кажете как се е получило. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 888
За да не остава твърда карамелизираната захар и да се налага да се чака дълго време да се разтопи, аз знам един пиниз  Simple Smile и искам да го споделя с вас. Когато правя крем карамел първо изсипвам млечно-яйчената смес в купичките и едва след това карамелизирам захарта и я разпределям и нея в купичките.  Така дори и топъл да е крем карамела захарта е разтопена. Ако искайте пробвайте и кажете как се е получило. Успех!
Ей това ще го пробвам непременно,че  мойте зверове не могат да чакат цял ден да се разтопи някаква си захар Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт