съхранение на кърмата - как

  • 618
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
по-конкретно въпросът ми е дали мога да добавям прясно изцедена кърма върху тази,която съм изцедила на предишното хранене и съм сложило в хладилника newsm78... иначе няма как да събера и голямо количество
а и колко време може да престои в хладилника - 24 или 48 часа?
Извинявам се ако въпроса е задаван,но не можах да открия подобни теми,а и с малкия нямам мног време да чегта и ровя в нета
А и да не забравя да попитам - само аз ли имам проблем с тия помпи за изцеждане?Изобщо не мога да ги ползвма и се цедя на ръка,като количеството не е много - изцеждам по 10-15 г след хранене, а по някога и толкова няма...Предполагам,че за да стане номера с помпите количеството на кърмата трябва да е по-голямо

# 1
  • Мнения: 603
tuly, защо не пробваш да зададеш въпроса си тук:Кърмене и захранване на бебета

# 2
  • Мнения: 630
Да, можеш. само гледаш всичко да е добре затворено. Аз имах малко кърма и от самото начало само се изцеждах и за да събера по-голямо количество цедях през час, така че спокойно съхранявах в хладилник и на следващия път продължавах. Не знам каква ти е помпата, аз ползвах Авент и беше страхотна. Както казах, ние бяхме на помпа от първия път. Успех.

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не разбрах защо задаваш въпрос на майки които не кърмят.......newsm78

# 4
Можеш Joy.Аз съм я държала по 2 дена в хладилника и нищо и нямаше  chef.Използвах помпа на Chicco/спринцовка/ и бях много доволна,а и е по-евтина от тази на Avent.

# 5
  • Мнения: 1 111
имам помпа на Чико,не е спринцовка,но имами спринцовка...не мога да се справя  нито с едната,нито с другата Rolling Eyes
Не разбрах защо задаваш въпрос на майки които не кърмят.......newsm78
нали съм задала въпроса в подфорув "Кърмене и захранване",какъв е проблема Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 555
Темата беше в съседния форум за хранене с Ам, може би си се объркала Simple Smile
Виж тук
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1047/51/
Хубаво е да охладиш новата порция, преди да я добавиш към вече охладеното мляко, за да не се затопля всеки път като доливаш. Така съхранявана може да стои в хладилник до 7 дни. Ако стои повече от 1 ден, започва да си променя вкуса, но това е поради разграждането на мазнините и не бива да те притеснява. Същия вкус придобива и замръзената кърма.
Относно помпите - да обикновено като има повече кърма по-лесно се изцежда, но има много майки, които имат достатъчно, за да хранят изцяло бебетата си, но не могат да цедят. Защо не даваш да бебко да изсуква каквото има, той е най-ефективната помпичка Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Можеш, ако количеството охладена кърма е повече от прясно изцедената. В хладилник (отзад, не на вратичката) можеш да съхраняваш до 8 дни, а на стайна температура (до 22 градуса) 10 часа. Ако ще използваш кърмата в рамките на 8 дни е препоръчително да не я замразяваш, за да не се губят имуногенните й свойства.
Ето ти и по- подробна информация за съхраняването на кърма (като имаш време можеш да я прочетеш) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

За цеденето- много зависи от помпата, която ползваш, но имай предвид, че някои жени не успяват да изцедят никакво или почти никакво количество. Затова и цеденето не е критерий за това имаш или нямаш кърма. Например аз в началото успявах да цедя само, докато бебето сучеше от едната гърда, а аз цедях другата.
Ако смяташ, че нямаш достатъчно мляко- слагай бебето по- често да суче и за 2-3 дни организмът ти ще реагира на "търсенето" и ще започне да произвежда повече.

# 8
  • Мнения: 263
До колкото аз зная кърма от две различни цеденета може да се смесва, но трябва двете "порции" да са с еднаква температура.
Все пак на мен винаги ми е било по-удобно да съхранявам по-малки количества кърма. По-лесно е да размразиш две бурканчета кърма, отколкото да измислш как да "оползотвориш" останала кърма.

# 9
  • Мнения: 1 111
Извинявам се за това,че не съм задала въпроса на правилното място и благодаря на модераторите,че са го преместили където трябва...Но с това недоспиване и бързане...грешката е моя Peace

Общи условия

Активация на акаунт