Пералня

  • 2 088
  • 30
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Превърнала съм се в една пералня... всички с по-големки деца ще разберат какъв ми е проблема - от една пералня детски дрехи половината са покапани или мръсни. Особено чорапчета и чорапогащничета, лелейииии!!!  Close
Като пускам детски дрешки, преди това 30-40 минути ми се налага да запирам най-мръсните, защото иначе се опасявам, че няма да се изперат добре.
Имате ли някакви съвети или идеи?

П.с. Пера на 40 градуса, нормална програма, прах "Тео бебе".

# 1
  • Мнения: 2 978
Моята дъщеря не е толкова голяма, ама и сега всичко е мазало-  с пюре #Puppy dog
Вярно, че разликата е от тука до небето в броя на дрешките, ама то си е все същото....пак запирам, защото има сокове и пюрета дето просто не се перат.
Когато е по-упорито петното (брей..това като от някоя реклама #Milti )слагам върху него малко от верото или препарата, с който мия съдовете...и оставям така да постои..после пак любимото запиране и в пералнята или на ръка! Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Амииии, можеш да започнеш със смяна на праха. Аз ти препоръчвам Сано Максима-доста добре се справя с петната. Някои петна, които ми се струват по-съмнителни, първо обработвам с Ваниш.

# 3
  • Мнения: 1 680
Бу, слагай на зацапаните преди пералната по малко ваниш да изкара петната, значи запираш петната и слагаш ваниш за 10-тина мин. После в пералната пак слагаш Ваниш и така.
Аз поне така изкарвам петна, че страшно ме дразнат, пък съм чувала ,че като слагаш Ваниш в пералната се запазвали цветовте ( това не знам доколко е верно, защото ние дрешките си ги износваме до избеляване и умаляване).

# 4
  • София
  • Мнения: 2 181
аз слагам в/у петната ваниш и накисвам в хладка вода за 1-2ч.после слагам и 1 капачка в предпрането зедно с праха(сано максима).не запирам на ръка нищо.до сега единствено риванола не се махна.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: Vivi
Амииии, можеш да започнеш със смяна на праха. Аз ти препоръчвам Сано Максима-доста добре се справя с петната. Някои петна, които ми се струват по-съмнителни, първо обработвам с Ваниш.


И аз така, а ако са повече слагам и при праха малко вениш.

# 6
  • Мнения: 3 562
И аз съм фен на ваниш, премахна дори петната от боровинки.
Обаче вариант без ръчно запиране май няма  
wash  wash  wash

# 7
  • Мнения: 317
това ваниш голям хит, бре народе
а стари петна маха ли

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ваниш-маниш няма да запере чорапките, дето е търчала цял ден без пантофки... Чорапките като че ли са ми най-големия проблем. А дали с препарат или сапун, щом ще ги търкам на ръка после тъй и тъй, кел файда!  #Puppy dog
Явно няма отърване... Close

# 9
  • Мнения: 101
Пресните плодови петна излизат като ги тръкна с лимонена киселина, а пък дрешките винаги ги пускам на предпране и нищо друго, освен Ariel.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522
Бу, аз пера бебешките и бялото на 60 градуса, що не пробваш това .
Иначе за петна киснене във Вениш и после със Сано Максима течен концентрат.

п.с. или пък програма с накисване, това с прането на ръка не си е работа бееее  Confused  Confused  Confused

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен Максима-та е супер прах, но все пак някой лигавници на сина ми са си на петна.Решението - нови лигавници Stuck Out Tongue

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
При нас вече няма петна от храна, нали ви казвам - мръсни петички и ръкавчета най-вече, коленца също...ако не се тръкне - няма излизане, нито с пред- нито със следпране... Не мога на повече от 40 градуса да пера, понеже има и цветни и други разни дрешки, не ми се дели на 1,000 перални...
Изобщо май няма светлина в тунела и само ви се оплаках  Cry
Ама понякога ми се протърква кожата на кокалчетата чак и хич не ми е весело. Close

# 13
  • Мнения: 1 975
ползвам първо кратката програма която само ги препира, а след това пускам предпране и пране.... Доволна съм. Дрехи с ликета или нещо неизпрано нямаме  Wink

# 14
  • Мнения: 3 927
Пробвай с друг прах.
Скъпият прах изобщо не може да се сравнява с по-евтините марки....
Скоро си купих нов Тайд, че бая годинки карах на Тема: еми разлика от светлинни години направо.......и на по-дълга програма, нека чорапките се поблъскат малко повечко в барабана Wink

Виж из магазините за бебешкия прах на Фрош. От П-в ми го донесоха. Немска работа -пере добре....

Общи условия

Активация на акаунт