За "никненето" на първото зъбче...

  • 13 958
  • 33
  •   1
Отговори
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 421
Интересува ме кога (тоест, на каква възраст) започна да "никне" първото зъбче на вашите бебчета, колко време мина, докЪто се покаже изцяло и какви "нежелани ефекти" придружаваха явлението (висока температура, непрестанен рев и т.н.).

Предварително благодаря на всички, които се отзоват!   bouquet

# 1
  • Мнения: 46 545
Беше на 6 месеца и половина.
Просто тракна на лъжицата, колко време е излизало не знам, външни прояви не е имало никакви.

# 2
  • Мнения: 2 677
На седем месеца забелязах, че венецът е побелял. След една седмица проби зъбчето. Нежелани "ефекти" - проплакваше през нощта насън и мнооого се лигавеше.

# 3
  • Мнения: 3 092
На 5м и половина поникнаха 2-та  долни резци  а симтомите бяха ...често будене , зачервено дупе , сополки като при настинка и отказ от всякаква храна ..овен цица де . Rolling Eyes
Не съм отговорила колко време продължиха  симптомите  - значи буденето около 2 м преди появата им , сополките и зачервеното дупе около седмица преди да избият.
Пожелавам ти безпроблемно никнене на зъбки както при Никол! Peace

# 4
  • Мнения: 6 164
Кога е никнало точно първото не знам, признаците започнаха на 3 месеца - тогава всички му никнеха вътре във венеца, което продължава до края. Иначе поби първия зъб на 5 месеца и 22 дни. Неприятните "ефекти" са много плач, безсънни нощи и с времето /със всеки следващ зъб/ все по-висока температура - до 39.7 засега, понякога разстройство, понякога сополи, веднъж отит /възпаление на ухото/ и винаги липса на апетит с дни.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
На 11м и половина.Събуждаше се вечер и мрънкаше,но тя май още го прави.А излезе цялото долу-горе за месец/може и малко повече/.

# 6
  • Мнения: 4 915
При Мариела признаците започнаха на 4 месеца (усилено джвакане, кисело настроение, рев като от болка, подути венци), а се показаха зъбчета на 6 месеца.
С температура и нощно будене с плач бе придружено никненето само на кучешките зъбки на 1,6 г.

# 7
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
на 7 м. ни поникна първото зъбче но признаците започнаха около два месеца преди това ... с изключение на първите долни резци всичките зъби до момента излизат с болка,дъвкане на ръце,кисело настроение,будене нощем и при кътницитеимаше дори малко кръв като излизаше основата им ... само при едни от зъбите имаше Т но н съм сигурна доли беше само от тях ... при всички зъбчета времето за което се показваха изцяло е различно най-трудно и бавно като време кътниците и после кучешките

# 8
  • София
  • Мнения: 1 423
На 7 месеца и половина. Дори не съм усетила, просто чух някакво тракване на лъжичката и видях, че е пробило. Но при второто вече стана по-нервен и мрънкаше и си чешеше венците.   

# 9
  • Мнения: 1 273
Кога е никнало точно първото не знам, признаците започнаха на 3 месеца -  понякога разстройство, понякога сополи, липса на апетит с дни.

И при нас признаците се появиха в началото на третия месец и в началото на четъртия изби. Сега гледам (в края на четвъртия), че и съседния избива. При нас има слуз в акото, сополи, липса на апетит и много лигавене  (дано това си и остане и няма и други  Praynig)

# 10
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 421
Забравих да отбележа, че Кали утре навършва четири месеца, а вече й избива левия долен резец (все още представлява малка бяла точица на венеца). Тя е нервна, лигави се, ака по-често, едното й оченце се възпали сериозно. Та се питам колко ли ще продължи това newsm78...

# 11
  • Мнения: 999
Първото зъбче на дъщеря ми й проби на 7м. Беше и побелял венеца, 2-3 дни след това и проби зъбчето.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ами аз по темата мога да кажа, че е строго индивидуално и различно. Шушата се е залигавила от 4-тия месец. Заохкала е от зъбите от 5-тия месец и сега става на 10 и все още е по капли, зъби никакви. Иначе имаше няколко зъбешки кризи свързани с рев, пробуждане през нощта, подсечено дупе, обилни сополи, изпръхнали бузи и не знам още какви признаци. Общо взето покрай зъбите могат да се появят много странични дразнители, но няма начин, трябва да се изтърпят. Венците й са надути, бели, ще се пръснат, зъбчетата се виждат, но не пробиват и това си е, ще чакаме, няма начин Tired.
Цунки на Кали от нас! Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 220
На 10,5 месеца му изникна първото зъбче, но го мъчеше много време преди това, може и 2 месеца. Просто го болеше.

# 14
  • Мнения: 32
На 4 месеца и половина му изникнаха едновременно 2 от долните резци.Колкото до нежелани ефекти дали сме имали не мога да кажа.Единственото нещо,което имаше беше,че 2 седмици пред да се покажат зъбките беше със запек.В момента,който се показаха,този проблем изчезна,но според докторката му запека няма нищо общо с никненето на зъбките newsm78

Общи условия

Активация на акаунт