пристрастено кърмаче на 2г. и 1 месец

  • 569
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Откакто стана на 2 години с моята дъщеря сме буквално дупе и гащи. Иска да суче непрекъснато. Преди не е било така. Гледам че и зъби не се появяват в момента. Понякога я усещам, че иска да суче просто защото се занимавам с нещо различно от нея. Да не говорим че няма заспиване без тити. А преди беше започнала да заспива и следобед и вечер без да суче. Само си лежеше до мене и сама се приспиваше. Вече се чудя дали пристрастяването не е в резултат на някакъв проблем, да се страхува от нещо, например, и така да намира успокоение...Хайде, майки на големи кърмачета, дайте мнение!

# 1
  • Мнения: 453
Аз мисля, че  наистина има повече нужда от теб.
Ти сама знаеш дали се е случила някаква промяна при вас...
Как го направихте това със самостоятелното приспиване?
Аз легна ли до него, веднага започва да ме подканя да вдигна блузата Wink
Моят съвет към теб е да си и даваш тити,  явно само така се успокоява...

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 316
terra и при нас нещата стоят по същия начин. Мисля че просто децата имат нужда от гушкане и внимание. Според мен всичко си зависи от детето, неговата индивидуалност и характер, а не толкова от това че има някакъв проблем. Единствено когато сме навън и играе с децата не сеща за цици.

# 3
  • Мнения: 664
terra, ти предполагам искаш мение от майките на по-големи от твоето дете, но да кажа и аз като майка на наборче, че и при нас е така...не виждам естествено отбиване в близките години.

# 4
  • Мнения: 136
Ще следя темата, надявам се да се обади някоя мама с опит. Ние още не сме стигнали 2 години, но пристрастяването настъпи около 1г. и 3-4 месеца и от тогава се чудя как ще стане номера с отбиването. Явно е много по-трудно при по-големи деца... ако някой знае "хватки" нека ги сподели, че не ми се кърми повече от 2г.

# 5
  • Мнения: 636
terra, ти предполагам искаш мение от майките на по-големи от твоето дете, но да кажа и аз като майка на наборче, че и при нас е така...не виждам естествено отбиване в близките години.
ania, напротив. Чакам съвети от майки с деца на нашата възраст, и на по-големи, разбира се, които вече са преминали през такъв етап.
Аз подозирам, че откакто започнах отдалеч да и обяснявам, че големите деца не сучат и т.н., т.е. да я подготвям за евентуално отбиване, тя още повече заиска Thinking Явно съм постигнала обратен ефект. Друго, което ми идва наум, са зъбите, но както писах, такива още не се виждат.

Общи условия

Активация на акаунт