Паспорт на дете, как?

  • 1 280
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Момичета, искам да извадя паспорт на дъщеря си, някой знае ли как става тая работа?
Благодаря ви предварително, извинавам се че питам такива неща, но мозъка и времето ми са ограничени  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 5 647
Отиваш в районното полицейско управление, взимаш формуляр /по-точно купуваш го/. Носи се акта за раждане, копие и оригинал, 2 снимки, плаща се такса на касата и се подава на някое гише. Задължително е да присъстват и двамата родители и да си носят личните карти.

# 2
  • Мнения: 3 268
Присъствието на двамата родители не е задължително,но подписът на двамата е задължителен.Скоро вадих на сина си и знам.

# 3
  • Мнения: 25 571
Двамата родители присъстват задължително и се подписват лично пред служителя на Паспортния отдел!
Може да отсъства един от тях (или и двамата), само ако има нотариално заверено пълномощно.

# 4
  • Мнения: 5 647
Присъствието на двамата родители не е задължително,но подписът на двамата е задължителен.Скоро вадих на сина си и знам.

И ние вадихме точно преди 1 седмица паспорт на малката и искаха присъствие и на двамата родители, както и полагане на подписи пред служителката.

# 5
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
На нас ни искаха и справка от районен инспектор, при това подписана от двама свидетели, които не са роднини на детето. Доколкото разбирам, тази формалност може и да се пропусне на някои места.

# 6
  • Мнения: 332
Интересува ме децата трябва ли да присъстват при подаване на документите и след това?

# 7
  • Мнения: 25 571
Интересува ме децата трябва ли да присъстват при подаване на документите и след това?

Разбира се, иначе как ще знае служителят дали става въпрос за същото дете?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
Отиваш в районното полицейско управление

само там ли се вади паспорт на дете? защото помня, че документи за нашите паспорти подавахме в общината, в някакъв отдел, а не в полицията.

# 9
  • Мнения: 25 571
В паспортен отдел в полицията.
Даже в Ст. Загора не става и в РПУ-то, а в ОДП-то (Окръжна дирекция на полицията).

# 10
  • Мнения: 295
ЗАПЛАЩА ЛИ СЕ ВАДЕНЕТО НА ПАСПОРТ ЗА ДЕТЕ  newsm78. И НА НАС НИ ПЕДСТОЙ ДА ВАДИМ .

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ако детето е малко (както е в нашия случай) - не е необходимо да се води в РПУ-то (инфото ми е от преди два дни, когато подадохме документите за паспорт на Макси, мисля, достатъчно прясно е)
Заплащат се 8 лв. - 7 лв. е паспортът, ако се вади за пръв път, и 1 лв. банкова такса. Това е за обикновена услуга.
Документите, които дадохме:
Попълнено завление
1 бр. снимка
документ за платена такса
копие от акта за раждане
и жълт формуляр за постоянен адрес от общината

Всички подписи се полагат пред служител на Паспортна служба!
При подаването на документите тр. да присстват и двамата родители. Ако е само единият, то тр. да разполага с нотариално заверено пълномощно от другия.

Паспортът може да се вземе и от единия родител (но тр. да носи и ЛК на другия).

Паспортът се вади в Паспортна служба към съответното РПУ. Ако е експресна поръчката - на бул. "Мария Луиза"

# 12
  • Мнения: 295
Pipince Благодаря в понеделник ще ходиме

# 13
  • Мнения: 750
И аз благодаря момичета, това за жълтия формуляр от общината ми се губеше !

# 14
  • Мнения: 25 571
У наше село регистрират детето по адресната регистрация на майката (данните се снемат от личната й карта). Адресна регистрация на дете искат само при вадене на първа лична карта - на 14 години.
Може би родителите нямат постоянно местожителство и затова са им искали?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт