Крем за мазна кожа?

  • 728
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Цял живот кожата на лицето ми беше доста суха, но откакто родих, това се промени. Сега се омазнява много бързо, косата също стана мазна, при това, че нямам излишни килограми, даже съм по-слаба отколкото бях, преди да забременея. След като си измия лицето, и само с вода да е, усещам кожата си много суха, чак стяга, а само след два часа вече е силно омазнена, лъщи. Аз кърмя и може би това нещо е на хормонално ниво, но може би ще ми посъветвате някакъв козметичен продукт за лице за такива проблеми?

# 1
  • Мнения: 1 733
Гел за измиване на лице на Виши за мазна кожа. Понеже моята кожа е мазна, съм използвала какви ли не продукти, но от този съм най-доволна. Но, ако трябва да бъда честна, повечето продукти за мазна кожа регулират секрецията за около час - два, след което кожата става още по-мазна. Затова вече от три месеца не използвам абсолютно нищо. Единственото, което правя за поцедурите при козметик.

# 2
  • Мнения: X
Avene - аз съм със същия тип кожа, но този крем много ми помага. Има 2 варианта - Cleanance за млада и за по - зряла кожа
Виж тук  Peace

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 14:17 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 1 107
Аз също съм със мазна кожа - основното което за толкова време научих за нея е - добро почистване и след това не твърде агресивен крем, който да я изсушава. Най-добре е лек хидратиращ крем, в началото може да ти се стори че е тежък, но наистина ако се пресуши кожата тя след половин-един час започва да произвежда двойно повече секреция. А иначе Авен са наистина добър вариант.

# 4
  • Мнения: 5 647
Има толкова много марки- зависи от това дали кожата ти ще се чувства добре. Смятам сега да си купя на Биодерма.

# 5
  • Мнения: 257
Благодаря ви, момичета, питах, защото мазна кожа е нещо ново за мен, приди раждане все се борих със сухата кожа  newsm78
Daniele, май си права, трябва ми не крем, а гел за измиване, след който кожата ми да се чувства комфортно, не стегната, за да мога след това да не я мажа с нищо.

# 6
  • София
  • Мнения: 53
Пробвай измиване с хума - досто по-добре регулира мазнината на кожата. От време на време може да правиш и маска с нея. Ако е временно явление, докато си намериш подходящ за теб крем, кожата ти пак ще стане суха.

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Имам един крем на ВИШИ, за мат5иране е. Лек, бързо попива, но не е защитен

# 8
  • Мнения: 208
На Виши Termal S Mat - май така се казваше - кремчето е хидратиращо, но и матира. Кожата е овлажнена и не лъщи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт