токсоплазмоза

  • 4 263
  • 18
  •   1
Отговори
Момичета, моля ви ако някой е наясно какви трябва да бъдат нормалните стойности при изследване за токсоплазмоза, нека сподели! Питам, понеже моя гинеколог ме съветва да повторя изследването другата седмица, а аз меко казано съм невежа. Той каза буквално:" не са много високи.. но няма да е лошо да повториш изследването" .  Той не ми показа самото изследване, само спомена 1 на 320 или нещо такова. Адски се ядосвам, че не поисках да погледна резултата, за да съм наясно с нормите. Това е  Sad Затова се обръщам за помощ към тези, които са преживяли подобни притеснения и знаят. Благодаря предварително! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 33
когато за си правих изследването на моите срещу токсопказмозата пишеше отрицателен. теб явно са те изследвали по друда схема. но щом ти е казал да го повториш го послушай за да си сигурна

# 2
  • Мнения: 873
на мен ми правиха такъв тест в началото и стойностите ми бяха 1 към 20.стойности над 1 към 10 се счита за положителен тест.аз пих антибиотици тогава към 10 дни,но лекарят каза,че опасност за мен и бебо няма-стойностите показвали,че имам контакт с животно.от тогава котката не живее при нас.вече съм в 9 месец и всичко ми е наред Praynig.знам че понякога тестовете излизат грешно положителни.не се притеснявай Hug

# 3
  • Мнения: 125
 На моите изследвания за токсоплазмоза буквално пише, че са отрицателни за "специфични IgG антитела за токсоплазмоза - ELISA". Дадени са "референтни интервали < или = 6 IU/ ml"
 Този метод на изследване явно е различен от приложения при теб. Моите изследвания са правени в Лабораторията по паразитология на Института по паразитология.
 Дано съм ти била полезна.

# 4
  • Мнения: 207
На мен не са ми правили изследвания за токсоплазмоза / или може би аз не знам  Embarassed/,но вски месец ми вземаха кръв и урина.Всеки месец ме гледеха на видеозон.Според вас ако е имало нещо дали щеше да стане ясно.Имам коте - персиика и казах на лекаря, а той ми каза че токсоплазмозата по принцит се пренасяла от улични котки и не измити плодове и зеленчуци.Каза, че малко са набедени като цяло котките.Но сега като , чета се чудя защо не ми е правил изследване  newsm78

# 5
  • Мнения: 203
Трябва да се изследва дали инфекцията е нова или стара - нещо с lg беше, но не си спомням...Ако трябва пиши ще потърся бланката - пазя я някъде.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
При резултатите от токсоплазмоза не се гледа точно стойносттите,а дали са се покачили при следващо изследване Peace
Например,че при Х стойносттите са 1-20,а при теб са 1-250 нищо не значи,защото ти може да си се заразила с токсоплазмоза преди бременността,когато тя не вреди по никакъв начин/както беше при мен/,затова гинеколога ти е казал да се повтори!
Методите са два:Елайза и РПХА!

# 7
  • Мнения: 1 546
И при моите изследвания за токсоплазмоза излязоха положителни стойности за антиетал и доки каза да ги повторя, въпреки че според нея било стара инфекция....Аз, обаче, искам да питам ако съм я изкарала вече това значе ли, че имам имунитет или няма гаранция?Защото и аз знам, че може да се хване не само от котки, но и от зеленчуци,т.е. риск има неперекъснато.... Confused

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
И при моите изследвания за токсоплазмоза излязоха положителни стойности за антиетал и доки каза да ги повторя, въпреки че според нея било стара инфекция....Аз, обаче, искам да питам ако съм я изкарала вече това значе ли, че имам имунитет или няма гаранция?Защото и аз знам, че може да се хване не само от котки, но и от зеленчуци,т.е. риск има неперекъснато.... Confused

Да,имаш имунитет!Не е опасно ако,стойносттите при контролата са се покачили до 4 пъти!

# 9
Благодаря ви момичета! За съжаление дори не можах да погледна как изглежда самата бланка, а сякаш имах сливи в устата и не поисках да я видя сама. Следващата седмица когато отида при него за ново направление, ще го помоля да ми даде пустата му бланка и вече по-внимателно ще видя какво пише, дори ще го помоля да си преснимам резултатите от изследванията досега, смятам че имам право. 
vvv ако наистина пазиш бланките ще ми ги пратиш ли? Благодаря ти! Hug А какво се случва нататък ако се установи наличие на антитела?

# 10
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Грешат честно казано.Аз от това щях да пометна,а се оказа грешни резултати-бяха мисля над 800двойно по големи уж де в рамките на 2 седмици.Така че споко  bouquet

# 11
  • Мнения: 203
Благодаря ви момичета! За съжаление дори не можах да погледна как изглежда самата бланка, а сякаш имах сливи в устата и не поисках да я видя сама. Следващата седмица когато отида при него за ново направление, ще го помоля да ми даде пустата му бланка и вече по-внимателно ще видя какво пише, дори ще го помоля да си преснимам резултатите от изследванията досега, смятам че имам право. 
vvv ако наистина пазиш бланките ще ми ги пратиш ли? Благодаря ти! Hug А какво се случва нататък ако се установи наличие на антитела?
Да, резултатът ми беше  1:1280 и затова доктора ми назначи изследване -  lg М, ако не се лъжа са някакви антитела - резултатът беше отрицателен. Аз имам от много години котка, преболедувала съм  и имам имунитет.

# 12
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
В тази област вече съм професор по паразитология и мога да ти обесня, аз се изследвах преди да реша да бременея и излязоха положтелни при норма 16 моята беше 126 + , всяка лаборатория има различен показател за норма , след това направих на друга лаборатория по обстойни изследвания и се оказа че данните от предната не са верни.Аз имам стара зараза на токсоплазмоза и тя дори е добра за бременност защото плода ще бъде с имунитет към токсоплазмоза.Изследват се три вида антитела IgM,Igg,IgA като последното е най важно и най показателно.Ако искаш по обстойно обяснение ми пиши на лични , че стана много дълго, хапчета не пии докато не си сигурна че има нужда , защото аз пих -много силни и се оказа че не е било нужно.

# 13
В тази област вече съм професор по паразитология и мога да ти обесня, аз се изследвах преди да реша да бременея и излязоха положтелни при норма 16 моята беше 126 + , всяка лаборатория има различен показател за норма , след това направих на друга лаборатория по обстойни изследвания и се оказа че данните от предната не са верни.Аз имам стара зараза на токсоплазмоза и тя дори е добра за бременност защото плода ще бъде с имунитет към токсоплазмоза.Изследват се три вида антитела IgM,Igg,IgA като последното е най важно и най показателно.Ако искаш по обстойно обяснение ми пиши на лични , че стана много дълго, хапчета не пии докато не си сигурна че има нужда , защото аз пих -много силни и се оказа че не е било нужно.

каti_peal не виждам отговора ти когато разглеждам темата, не зная защо. Опитвах се да отговоря на vvvкогато видях твоя отговор, обаче на лични няма как да ти пиша, докато не добавят отговора ти в темата. Разбира се, искам да знам колкото може повече и каквото имаш търпение да разкажеш. Благодаря ти много, толкова съм шашната, че си мисля постоянно за най-лошия вариант. Може би наистина ще отида и в др. лаборатория, но не знам коя ..от Пловдив съм, може би ХЕИ .. newsm78

# 14
  • Мнения: 3
здравейте, и аз искам да се включа по темата.
за пловдив изследване правят в Хеи и в лаборатирии Писанец. Най добре иди в писанец, тел им е 653553, работят и в почивни дни, резултатите стават бързо, от там ми казаха, че изследват за 2 форми - хронична и остра. И аз ще ида тези дни. Нямам симптоми, но моят приятел явно е заразен - има стойности 62 при норма 16. Ние имаме котка, но аз не съм мн сигурна, че заразате е от нея. Моят човек е боледувал преди 2-3 години, но тогава не е имал котка, нито контакт, каза ли са му, че е от неизмити плодове или нещо такова. Тогава уж го излекували, ама според мен е останало хронично, защото котката я имаме от 3 месеца, а при него симптомите са отпреди 1-1,5 месец /на брадата му се появиха мн. малки безкосмести кръгчета/, а доктора му казал, че за 1 -1,5 месец няма как да се  прояви заразата.
Освен това аз вчера питах няколко ветеринари по въпроса и те ми казаха, че шансът да се заразиш от домашна котка е мн малък, защото котката можела да сее зараза само в период от 2 седмици - това е активния, острия период на заразата, а след това паразитът се капсулирал , продължава да си стои в нея , но вече не може да заразява. Освен това, каза , че заразата се прехвърля чрез фекалии, а ние чистим с доместос всичко по сто пъти. макар че си знам , че не е гаранция...
сега обаче не ми се ще да си махаме котката, защото то вече е станало, а то животинчето, вече не е заразно, ама той се е шашнал нещо.... абе ще пием антибиотици и ние и животното

Общи условия

Активация на акаунт