Амниоцентеза- какво точно представлява?

  • 491
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Моля, майките, които са правили амниоцентеза, да ми кажат болезнена ли е процедурата, колко време трае и кой доктор биха препоръчали?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 907
С една дълга игла се пробива коремната стена и стената на матката и се взима околоплодна течност. Не е толкова страшно колкото звучи написано. Трае около 10 - ина минути, заедно с ехографията след това. За мен не е беше особено болезнена, зависи от този, който я прави - общо взето боли кокото една инжекция. Препоръчвам ти да я направиш при лекар от МД, ако си от София и НЕ ти препоръчвам да я правиш в Св. София - мен там ме дупчиха 4 пъти безрезултатно  #2gunfire , след което отидох в МД. Добри са д - р Димитрова, д - р Карагьозова, вероятно и всчики останали от патологията. Успех и дано всичко мине безпроблемно  Hug .

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
Чувството е неприятно, но не и болезнено, трае няколко мунити, най-добре в Майчин дом.  Peace Аз на доста места съм писала за амнио-то си в Шейново, не прави там в никакъв случай.  Naughty Има доста стари теми по въпроси, можеш да ги намериш с търсачката.

Успех!

# 3
  • Мнения: 247
Д-р Марков от МД е този, който ми направи феталната морфология и се чудя дали при него да направя и амниоцентезата?

А как успяват да уцелят бебето да не се убоде на иглата. Аз имам доста силни контракции по принцип и се притеснявам, че от вълнението може съвсем бебето да не стои на едно място дори за миг. Абе направо съм се гипсирала от страх, но нямам, мисля, друг избор.

# 4
  • Мнения: 1 098
С ехограф гледат къде е бебчо, и така знаят къде да боцнат. Аз също съм правила амниоцинтеза, боли малко, за секунди и свършиха за около 10 мин. Успех

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Не са ми правили амниоцинтеза,но лежах 5 месеца за задържане в болница.На доста жени им направиха,нито една не каза че боли.Споко!

Общи условия

Активация на акаунт