6 месеца след спиране на кърменето....

  • 584
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
6 месеца след като спрях да кърмя още ми изтича кърма при стискане на зърната. Когато отбивах детето избих само 2 хапчета Парлодел, но понеже ми ставаше много зле, кръвното ми много падаше и ги спрях. Чела съм, че това се дължи на висок пролактин. Ходих при личната ми лекарка и тя ми каза да пия 1 седмица Бромкриптин и ако не спре ще ми даде направление за ендокринолог. Тук чета, че това може да се дължи и на аденом на хипофизата и ме хваща голям страх.
Някой имал ли е подобен проблем и какво е най-добре да правя. Ако трябва и в София ще дойда, само ми кажете добър специалист.

# 1
  • Мнения: 6 243
След спиране на кърменето е напълно нормално да има капчици кърма до една година след това.
Не е нужно да се пият медикаменти за това.

# 2
  • Мнения: 668
Мерси за отговора!
Това означава, че нямам основание да се притеснявам.

# 3
  • Мнения: 545
..... още ми изтича кърма при стискане на зърната. ....
Според мен проблем би било, ако изтича без да ги стискаш, или ако получиш възпаление (мастит). Иначе не виждам причина за тревога.

# 4
  • Мнения: 4 700
Ами мисля, че не е ни6то тревожно. За6то не си пусне6 пролактина да види6 дали е в норма. Моята приятелка има6е капки кърма две години след като спря да кърми, но пролактина и бе6е в норма. Ендокриноложката и каzа да не си натиска гърдите и това бе6е. Мисля, че една седмица на бромокриптин е много малко, но ти пробвай. Достинекса е по добър, но е много скъп. От него са достатъчни 2 таблетки. АЗ самата имам аденом на хипофиzата, zатова съм много добре zапоzната с бромото и достонекса.
Кажи от къде си. МОга да ти кажа много дъбър ендокринолог в Пловдив.

  bouquet

# 5
  • Мнения: 539
Може и до две години като стиснеш да изтича нещо, леко  зеленикаво. Гинеколог ми каза така, така че не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 377
Здравей, аз бях по същият начин като теб. Шест месеца след спирането на кърменето и при натиск излизаше по капчица кърма, тогава ходих при личната и тя ми каза че до третата година на детето е нормално да има секреция. Няма смисъл да се тъпчеш излишно с хапчета, успокой се, ако пък на всяка цена искаш да си спреш кърмата може да пиеш чай от салвия, малко е горчив, но помага. Носи сутиени които да са ти удобни да са с меки чашки, недей си изцежда гърдите защото това допълнително стимулира лактация.
Надявам се да съм ти била полезна. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт