Прекомерно наддаващо кърмаче?

  • 951
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, върнах се доста теми назад, за да не ви занимавам с нещо обсъждано, но не открих нищо по въпроса, който ме притеснява.

Бебето ми е на 2 месеца и е само на кърма. Първия месец качи 1350 гр., а втория - 1700. Сега тежи 6400 гр. Кърмя го на поискване и през деня това означава предимно през 2 часа, по-рядко през 3. Нощем прави пауза от 4 часа, но не винаги. Как да го огранича в храненето? Да разредя храненията означава да слушам рев в продължение на час. Не се цедя, но мисля, че имам предостатъчно кърма. Явно, че не изсуква достатъчно количество на едно хранене и скоро пак е гладен... Какво ще ме посъветвате?

  bouquet

# 1
  • Мнения: 83
Нашата педиатърка ни каза, че е нормално някои кърмачета да наддават повече. Когато премериха Маги сега, на първата ни консултация беше наддала 1500гр. Бебето ми е на месец и половина. Когато я вдигна усещам, че е по-тежка с всеки изминал ден. Не мисля, че трябва да се притесняваш. Според мен имаш здраво и прекрасно растящо бебче  Simple Smile
Ако все пак това, че наддава много те притеснява, консултирай се с педиатър. Това е само за твое успокоение   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 915
... Какво ще ме посъветвате?

Нищо.  Grinning Справяте се чудесно.
Нормално е при кърмачетата да дръпват повечко първите месеци, следващите месеци нещата се укротяват и регулират постепенно.
Пеленаче не се поставя на диета. От кърмата няма да затлъстее, или да развие рахит. Следвай нуждите му и си го храни на поискване.

# 3
  • София
  • Мнения: 847
Благодаря!
Джипито едва му хвърли поглед на консултацията, тя си е от старата школа - сок на 40ти ден, хранене под режим и т.н., така че вече дори не ми дава съвети. Смята, че вече трябва да сме махнали две хранения...
Ходихме и при известен гастроентеролог заради неотшумяваща жълтеница, според нея трябва да се храни детето под режим през 3-3 и половина часа.
Както и да е.
Ще продължаваме както дойде, т.е. както той иска.

 Hug

# 4
  • Мнения: 394
и мен така ме тормозиха, а и досега ми се карат лекарите, че е дебела дъщеря ми ама да ти кажа по моите наблюдения, едно дете качва много, друго малко, но накрая на годинка като ги погледнеш почти всички са си утроили теглото и удвоили ръста или там както беше нормата, не е от голямо значение, ако бебето ти е здраво и жизнено. що се отнася до жълтеницата понякога може да продължи и до 3-ти месец. и аз го имах този проблем и се оказа, че нашата е на базата на цитомегалия, вас защо са ви пратили на гастроентеролог, аз за това не се сетих като изследвахме нинката.

# 5
  • Мнения: X
Ники наддаваше по същия начин първите 3 месеца, после нещата се регулираха и наддаването се укроти. След края на 3 месец започна да суче по-рядко, започна да прави и по-големи паузи през нощта.
С много зор го научих и на биберон-залъгалка. Това според мен също урегулира честотата на кърменията. Преди залъгалката ползваше сученето и за успокоение и забавление, сега суче само като е гладен или жаден.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
Въобще не се вързвай на педиатъра си. Кърми си на поискване - детето знае по-добре от доки кога колко му се яде. Синът ми се роди 5,180кг и съм го кърмила на поискване. Първия месец качи само 750кг, а втория месец 2,100кг. Педката изпадна в потрес и каза да го храня само по 5минути и то задължително през 3 часа. Казах и, че може да стане само ако тя го гледа през тези 3 часа и доки забрави предложението си newsm62 Тя не издържа като ревне за 2 минути на прегледа, а аз трябва да слушам рев с часове - НЕ БЛАГОДАРЯ  Crossing Arms
Само първите няколко месеца детето ще ти качва към килограм, след това като започне да се върти, да се изправя и като проходи ще се радваш на всяко грамче.
На последната консултация синът ми беше свалил 350гр Simple Smile
Мен ме плашеха, че ще стане дебел и трудно ще проходи, но въпреки 15те му килограма човечето тръгна само няколко дни след първия си РД.

# 7
  • Мнения: 153
Здравей милчка! Пиша ти, за да ти кажа само едно! ИЗОБЩО НЕ ГИ СЛУШАЙ ТЕЗИ ПЕДИАТРИ!
Моят син в момента е на шест месеца  -  висок е 73 см и тежи 10 кг. и нещо /не знам с точност понеже кантара на педито отчита до десет кг. и вече го мерим на такъв - за възрастни като се качвам и аз, заедно с бебчо и така отчитаме разликата Mr. Green/ Само на кърма бяхме до преди десетина дни, сега захранвам по малко. Педито през всичките тези месеци ме убеждаваше, че детето ми е дебело Close, че трябва да го сложа на диета #Crazy, че как може само на кърма да е - да го захраня от третия месец... Върха беше - "Храни го под час, първо на три часа - никакво нощно ядене - трябва да му почива коремчето" после - "О-о много сте дебели, сложи на диета - кърмене пет пъти на ден, през 3.5 часа". Представяш ли си!?! Close
Естествено, нищо от това не спазих! Кърмих го когато той поискаше. На третия месец сам отказа нощното хранене. Сега заспива в десет и половина и се буди в девет сутринта. От един месец насам яде през четири часа. Когато му предложа по-рано не иска и да чуе и отвръща глава.
След всичо това искам да ти кажа - че бебчетата ни най-добре знаят от какво имат нужда. Още повече, че кърмените бебета не мога да затлъстеят - кърмата не съдържа холестерол! Точно за това, предпочетох да си кърмя детето, а не да го тъпча с изкуствени храни...
Карай както ти чувстваш нещата и не се притеснявай! Всичко останало са куп глупости на педиатри....

# 8
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Здравей,
все едно че говориш за моят син.Вторият месец тежеше също 6.400кг(беше наддал 1.700кг за месец).Сега(трети месец)е наддал 1 кг и тежи 7.400кг.На мен също ми обясняваха как трябва
да му давам по 130мл(Изцяло на АМ сме) 7 пъти в денонощие.Ефекта беше денонощен рев.В
момента си хапва по 150мл, 7 хранения и спи от 21 до 3,в 3 хапва,после спи до 6,7 веднъж се
случи да спи до 8.Не е увеличавал количеството АМ вече от почти месец,понякога пропуска 7-то
хранене(е това в 3 през нощта е задължително).Пиша ти така подробно,за да не се притесняваш
че много ти наддава детето.Щом кърмиш,още по-добре, давай му когато поиска.Когато е нахранено бебето е доволно и спокойно.След като се чувства добре,ще дойде момент,когато ще
разреди храненията.А това ударно качване на килограми ще е до 3-я месец.

# 9
  • Мнения: 2 829
И аз съм с бързо наддаващо кърмаче, можеш да видиш в подписа ми как качваше Алекс първите месеци. В момента на 9.5 месеца е към 10.5 кг и 76см., въобще не изглежда дебел (за разлика от доста ранно захранени бебета наоколо), почти е проходил, фонтанелата му е почти затворена, без да съм му давала Вигантол въобще.
Имам едно съвсем здраво, енергично, пъргаво и щастливо дете.
Моля те, недей да си измъчваш детенцето само защото някой си е решил че трябва да го вкара в някаква тъпа норма. Защо възрастните хора могат да са различни на височина и тежина а бебетата трябва да са еднакви?
И накрая-ето таблицата на Световната Здравна Организация за тегло на кърмачетата-можеш да видиш, че сте съвсем в нормите-малко в горния край, но все пак в норма. Погледни, има и таблица, която съпоставя ръст-тегло. Моя мишок беше в горния край на таблицата тегло-възраст, но като съпоставим тегло-ръст излизаше даже слабичък (не знам защо ръста се пренебрегва от педиатрите).
http://www.who.int/childgrowth/standards/weight_for_age/en/index.html

Приятно кърмене! Hug

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Моята госпожица наддава с по 1кг. на месец и си мислех, че е много дебела, ама сега като ви слушам се успокоих. Явно е нормално кърмените бебета да наддават повечко в началото. Ние сме само на кърма все още и се надявам да продължим така поне до края на четвъртия месец.

# 11
  • София
  • Мнения: 191
Изобщо не е прекомерно. Сама казваш, че при ограничаване ще има рев - значи е точно колкото му трябва.

# 12
  • София
  • Мнения: 847
Благодаря ви момичета, не съм способна да го ограничавам, но имах нужда да прочета, че има и други като нас. Струва ми се, че той на всяко хранене си хапва колкото му хареса, унася се и след час и половина айде пак гладен! Също така не ще и да помирише биберон-залъгалка, та го успокоявам пак със сукане - ами не мога да търпя рев. Този път ни е толкова по-добре психически като кърмя на поискване, за разлика от първия път, когато дъщеря ми милата се скъсваше от рев вечер и нощем, а аз друсам ли, друсам на ръце и тикам топъл чай, вместо да и дам да суче, когато пожелае  Confused

 Hug

# 13
  • Мнения: 1 503
Моето момченце също наддаваше доста.
1м. 1750
2м. 1400
3м. 1100
4м.0.950
5м.1.300
.....после наддаваше по 600-700 грама,а около 11-12месец по 300.
На 1 година беше 12кг,а се роди 3.050
Просото е едричък,не е слонче Naughty

според мен бебето наддава според нуждите си newsm78

Леко кърмене  bouquet

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 18:45 от ~Цвети~

# 14
  • Мнения: 8 242
Тони първия месец качи 2 кг, втория 1,200.. след това започна да наддава по 500-700 гр.
Роди се 3,500 кг / 52 см - на 1 годинка е 11 кг / 81 см.
Винаги съм го хранила на поискване - първите 2 месеца буквално не слизаше от гърдите ми, дори за спане  Rolling Eyes След това пък повече от 2-3 минути не мога да го задържа - насмуква се като водна помпа и бяга да дивее  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт