Аборт с вакуум,без абразио?!

  • 3 107
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
А ти къде го прави с вакуум?

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 10:12 от Щастлива Бубичка

# 1
Съжалявам, че са ти поставили тази диагноза  Sad
Преди години правих аборт по желание и беше с вакуум (струва ми се толкова отдавна, все едно е било в минал живот...). Когато го направиха бях в 9та седмица. Не знам дали фактът, че е missed променя нещо, но според мен може да се направи с вакуум.
Пожелавам ти леко разрешаване на проблема и бързо възстановяване.

# 2
  • Мнения: 4 324
Съжалявам за случилото се Sad

# 3
  • Мнения: 1 335
Щастлива Бубичка, миличка, ужасно съжалявам за това, което ти се случва!! Cry
Сила ти желая и те прегръщам силно!
Идея нямам дали може с вакуум ...

# 4
Миналата сряда ми правиха абразо ( бях в 10г.с. с диагноза missed). Питах д-ра, да ли с вакуум ще бъде манипулацията и той ми каза "да и малко ще те остаржем".

# 5
  • Мнения: 117
Да,явно няма да се размине без абразио.Ти при кой ходи?
Незнам на кой да се доверя да направи тази манипулация!

# 6
  • Мнения: 44
Бубичка ,съжалявам за това,което ти се е случило Sad
Аз направих аборт в 8 г.с. и се наложи кюретаж.Идея си нямам дали е било с вакум,но аз държах да се направи хистологично изследване.
Кюретажът ми го направи д-р Карагьозов и съм изключително доволна.
След като се събудих ,изпих един Диклак И от там нататък все едно нищо не ми беше правено-нито болка,нито кървене,нищо...Само 4-5 часа до сутринта имах розово зацапване.
На моменти дори не съжалявам,че нещата се развиха така,а не чаках да се изчистя сама,защото болките преди това бяха ужасни Sad

# 7
  • Мнения: 2 423
 Гадно е това което ти се е случило СЪЖАЛЯВАМ с вакум мисля, че може.
Стискам палци всичко да мине добре.

# 8

Здравей Бубичке,

Ако въпросът ти е към мен - правиха ми вакуума в един град в южна Англия, това беше през 1999 г. Аз тогава бях много стресирана и уплашена, и щом ме пуснаха да си вървя, си тръгнах без много въпроси. Но преди аборта имах зацапване (и болки) около 6-7ма седмица, което спря за няколко дни, и към края на 8ма седмица се появи пак, и пак почти изчезна. След манипулацията ми казаха, че при мен абортът е бил "много лесен". Затова предполагам, че не е имало нужда да ме кюретират след това. Цялата история сега ми нахлува обратно в главата и се чудя дали щях да задържа бременността, ако бях искала.

Да ти кажа само, че след аборта цял ден почти нищо не ми тече, но вечерта ... шурна буквално като чешма и виждах черни кръгове. Дали това е щяло да се избегне ако ме бяха кюретирали, не знам.

Желая ти успех!

# 9

В "Тина Киркова", да чукна на дърво доста добре се чувствам и от деня на манипулацията нямам къвене ( само леко розаво зацапване и то не всеки ден), от което съдя, че работата е свършена добре. Потвърждение за което ще имам като отида на преглед.
Лек ден, от мен Party

Общи условия

Активация на акаунт