Помощ!!Не сме акали 4 дни отново!!!

  • 1 969
  • 18
  •   1
Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
От около 2-3 седмици имаме проблем с изхождането.
В началото ходехме веднъж на ден,после на 2 дни веднъж,на 3,а рекордът ни е 4 дни без акане.Тогава ходихме на лекар и той ни направи клизма с водичка.Бебо се изака страхотно.След още 2 дни като не се изходи,сама му направих и той отново се изходи.Днес му правих 2 пъти,с термометъра му рових в дупето,но........файда няма.
Да уточня,че сме на смесено хранене и според док това е проблема.Той каза да мина или на адапте или само на кърма.Ама как да мина на кърма,като тази вечер го храних в 7 юза по 15 мин на гърда и в 8 вече ревеше до посиняване от глад и като му дадах адаптето млъкна???
Та незнам от малко ядене ли не се изхожда......ама пък наддава.За месец и една седмица качи 1.400гр.,което не е зле....ама след последната консултация му намалих адаптето..та незнам.....
Забравих да кажа,че през тези 2-3 седмици му давах и Имопер,което е от рода на Дуфалака,но без успех и днес го спрях....дали това пък е повлияло??
Дайте съвети какво да правим?
Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 498
И на мен ми се е случвало бебката като беше малка Grinning да не ака 4 дни...и аз бях много притеснена,а не е трябвало.Наблюдавай го,какви са изпражненията-кашави или твърди,има ли запек,напъва ли се бебето само или не...Ако са нормални кашави акита,няма запек,не се напъва,наддава добре...според мен няма място за притеснение.Имай предвид,че с клизмичките и разхлабващите се свиква и ще стане по-зле с времето.Опитай се да ги използваш в наистина краен случай.Докато Яна беше само на мляко,акаше през 2-3 дни нормално.След като я захраних нещата се отрегулираха.Сега ака по 2 пъти на ден. PartyСпокойно,изчакай го...ако нещо много те тревожи се обади на педито си. Peace

# 2
  • Мнения: 2 908
Няма нищо общо със смесеното хранене-този доктор само с това е изръсил пълна глупост.Ние бяхме на смесено хранене до 4-ти месец и акахме що годе добре,с разни изключения,и доктори на които имам пълно доверие ми казаха че кърмата спомага за това-защо да минаваш на адапте само като имаш кърма,а е ясно че кърмата не достига...ама че глупост.Това е период,или е от адаптето нещо или е от нещо друго-аз не търся причина вече ,а помагам-това е.Но не съм помагала често с термометър,нито с Дуфалак,въпреки че горещо ти го препоръчвам-Дуфалака.Тук се скъсаха да говорят глупости от рода за лекарства и прочие...Той съдържа активно вещество лактулоза която спомага за разграждането в дебелото черво.
"Дуфалак съдържа лактулоза. Тя не се разгражда в стомаха и тънкото черво и достига дебелото черво в непроменен вид, където се преработва от чревните бактерии до нискомолекулярни органични киселини. Те подкиселяват средата, увеличават обема на чревното съдържимо, стимулират чревната перисталтика и съдействат за оформянето на меки изпражнения. Така Дуфалак сироп възстановява подходящата естествена среда за лесно, нормално изхождане, запека се преодолява без драстичен ефект и се възстановява физиологичния ритъм на изхождане. Дуфалак сироп не води до зависимост и ще ви помогне да нормализирате навиците си"
"4.Лактулоза
Тя е полусинтетичен дизахарид, който се разгражда от ограничен брой бактерии в дебелото черво".
Ти всяка сутрин сигурно пиеш кафе с дизахарид нали? LaughingЕ,можеш да пробваш с подсладена водичка например.Топличка.


Ние започнахме масово да се запичаме на 2.5 месеца без причина.Но определено НЕ е от смесеното хранене.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 23:38 от афродита

# 3
  • Мнения: 498
Забравих да кажа,ама ти сигурно си знаеш....много е важно масажчето на корема...леко притискаш и въртиш по посока на часовниковата стрелка.Също така да е топличко адаптето и гимнастика...прави му леки упражнения. Peace

# 4
  • Мнения: 985
Не му рови в дупето,моля те.Не е изобщо хубаво да вкарваш каквито и да е предмети и стъбла там.По-добре си му давай Дуфалак.И мойта беше така ама след като я захраних се оправи.

# 5
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Термометри,дуфалак,клизми,нищо не помогна и днес
А така се напъва милият:((( ooooh!

# 6
  • Мнения: 985
Термометри,дуфалак,клизми,нищо не помогна и днес
А така се напъва милият:((( ooooh!
Това е от коликите,не си ли се замисляла?

# 7
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз давам на гладно топла вода със захар и ако не помогне - Дуфалак. Но от топлата водичка почти винаги се е облекчил в памперса

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Ходихме на консултация
направихмв пробно кърмене и резултатът е +20гр ooooh! ooooh! ooooh!
Кошмар.........
Доки каза,че няма как да ака,като не яде:(
Трябва да се дохранваме след всяко кърмене сега
Бях болна миналата,че и тази седмица  и явно съм се обезводнила от тогаз и кърмата е намаляла:(
Ех,че кофти........
Иначе за 2-те седмици сме качили 300 гр,но сме акали общо 3 пъти.
Като се изходи,сигурно ще олекне поне със 100гр:((
лек ден и мерси за съветите

# 9
  • Мнения: 3 116
Христина, има един хомеопатичен препарат за увеличаване на кърмата. Действа мълниеносно, за 24 часа от 20 грама стана на 200 грама. Трудното идва после че трябва да успееш да удържиш лактацията. Питай мамите от кърмаческия за него, пий много течности, давай често на бебето да суче.

# 10
  • Мнения: 173
Виж тази тема. Става въпрос за упражнение, с което една мама помага на бебенцето да се изходи. Дано ти е от полза...Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189319.msg3926151#msg3926151

# 11
  • Мнения: 31
и ние имахме този проблем. Педиатърката ни посъветва да приготвям АМ с вода в която съм сварила овесени ядки. на 700мл. вода слагам 5 чаени лъжички овесени ядки, като се сварят прецеждам водата. имаше много добър ефект.

# 12
  • Мнения: 332
Пробвай с Bivalid L (от аптеките). Това  чай на плодова основа, абсолютно безвреден и подходящ за бебета и бременни. Peace Ние имахме същия проблем, че и до клизма се стигна, като беше на 3-4 месеца, но като открих чайчето се оправи.

# 13
  • Мнения: 41
Аз давах на малката пюре от тиква, когато забележех че не ака често.

# 14
  • Мнения: 1 467
А топлиш ли АМ-а? Моят съвет е този, да се затопля минимум да 37 градуса. Много е важно  за акото. Аз така я оправих малката. Бяхме в същото положение.

Общи условия

Активация на акаунт