Моля дайте ми информация-овулация

  • 1 093
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте на всички от този форум.
Дано въпроса ми не Ви се стори тъп,съдейки по проблемите които имат всички тук.Все пак разчитам на вашата компетентност предвит това,че много от вас са минали през това. От днешния преглед не ми стана много ясно или от притеснение аз забравих да питам.
С мъжа ми от близо година се опитваме да си направим бебе,но нещо не става.Днес лекарят ми каза,че вижда жълто тяло-та конкретния ми  въпрос  е:Наличието на жълто тяло означава ли,че имам или съм имала овулация? И при положение че съм 22-ри ден от цикъла и той вижда това жълто тяло възможно ли е да съм бременна,а той да не го вижда въпреки че ме преглежда с ултразвуков видеозон.Последния ми въпрос е:да започна ли да си правя изследвания на хормоните при положение,че мъжа ми все още не си е направил спермограма?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Здравей - може да си бременна, но е твърде рано да се каже дали е така, камо ли пък да се види. Според мен - първо направете спермограма Peace Ако имаш въпроси, насреща съм Hug

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 22:49 от Goldie

# 2
  • Мнения: 989
Наличие на жълто тяло означава, че овулацията е минала. След като се спука /ову-то/ фоликулът се превръща в т.нар. "жълто тяло", което отделя прогестерон. Още е много рано да се каже дали си бременна, но ти го пожелавам от сърце.  Peace

# 3
  • Мнения: 17
Благодаря Ви за бързите отговори. В петък ще правим спермограма.Ще пиша пак,защото сигурно ще имам въпроси.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Надда, забравих да ти кажа, че спермограмата трябва да я направите в клиника по стерилитет Peace

# 5
  • Мнения: 1 335
Наличие на жълто тяло означава, че овулацията е минала. След като се спука /ову-то/ фоликулът се превръща в т.нар. "жълто тяло"
Дано сте уцелили момента! Hug
Питаш дали да изследваш хормони. Ми хубаво е. Имаш ли проблеми с цикъла? А за периода откакто правите бебе има ли установен друг проблем?
Спокойствие и  luvbed му е майката  Mr. Green Стискам палци скоро да се похвалиш, мила!
Успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 17
Нямам проблем с цикъла-на всеки 28 дни.Единствения проблем е,че миналия месец си правих цитонамазка-PAP II-остър ендоцервидит,но вече пих антибиотик-"Азитрокс" и предполагам,че съм се оправила/следващия месец пак цитонамазка/.Е появиха се малко гъби от този антибиотик,но мисля че това лесно ще го оправя.

# 7
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Щом д-ра е видял че има жълто тяло, това значи, че овулацията е минала вече.
Много е рано да се види има или не бременност, но и аз ти го пожелавам от сърце.

Ако и този път не е станало бебчето, задължително направете спермограма и после и хормонални изследвания. За спермограмата нали знаеш, че трябва да има между 3 и 5 дена въздържание, по-добре нека са три. И не в обикновенна лаборатория, а вклиника по стерилитет!

Успех и късмет!

# 8
  • Мнения: 2 422
Година не е голям период но не е и малък спермограмата е задължитерна в кл. по стерилитет Велити и голди са прави послушай ги.
успех

# 9
  • Мнения: 17
Центъра по репродуктивна медицина и оплождане-София. Горещо ми я препоръчаха.

Общи условия

Активация на акаунт