Ще отидете ли в АГ-то на 2 и 3 юни?

  • 980
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Лоша работа!
Тази тема наистина е тревожна за татковците, понеже е за едно твърдение на уролозите (цитирано днес от БТА), че в България близо 2/3 от причините за безплодието се дължат на мъжа.
Статистиката сочи, че близо 230 хиляди български двойки нямат деца поради стерилитет у жената или мъжа.

Но програмистите и работещите повече от 8 часа на компютър мъже били най-застрашени от безплодие сред всички професии.
За другите причини може да се прочете тук:
http://dnes.dir.bg/2007/05/29/news1726632.html


На 2 и 3 юни АГ болница „Д-р Щерев” ще проведе безплатни профилактични прегледи за мъже.
Колко от вас ще отидат?

А колко мами (или желаещи да станат такива) ще заведат татитата (или желаещите да станат такива) на тези прегледи?

ПП Прегледите са профилактични и никак не е задължително един мъж да има вече проблем, за да се възползва от тях.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 17:17 от Холограма

# 1
  • Мнения: 2 084
Не искам нашия татко да ходи. За какво ни е нужно да знаем това - има достатъчно деца, които чакат своите родители.
Какво е безплодие - някакъв етикет, който ти вменява чувството за вина?

# 2
  • Мнения: 6 992
Аз бих го завела, но той а) не иска още да става татко б) като чуе за какво става въпрос, по-скоро ще ми кресне, че е много "силен" и бла-бла... слушала съм ги тия глупости, общо-взето, не вярва, че на него може да му се случи Rolling Eyes

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Мъжете трудно приемат "вината" за подобен проблем. И трудно изживяват. Профилактични прегледи само 2 дни в годината няма да решат безизходната ситуация.
Но, статистиката е ужасяваща.

# 4
  • Мнения: 3 205
Холограма, когато споделих тази новина на мъжа ми, той ме попита в такъв случай няма ли да се поинтересувам най-накрая какви ги върши през деня (той е програмист, а децата, както е очевидно, ги правим на конвейер)   Mr. Green

# 5
  • Мнения: 335
Холограма, когато споделих тази новина на мъжа ми...

Аз на информацията за програмистите (в дописката, която цитирам) по-скоро се усмихнах, отколкото се разтревожих.
В публикацията се казва: "Дори защитените монитори са опасни, ако се работи повече от 8 часа дневно..."
Аз казвам: При всички случаи е опасно, ако се работи повече от 8 часа дневно!

Освен това защитените монитори са опасни не с "облъчването" си, а с въздействието върху нервната система (доста по-опосредствена връзка с половата такава).
При над 8 часа работа на къра (всеки ден) също не е невъзможно да се намесят уролозите.

Аз имам специална чувствителност към състоянието на днешното ни псевдоздравеопазване и пълното затриване на всякаква система на профирактика (която навремето беше желязна).
Само затова пуснах темата.

# 6
  • Мнения: 1 761
Повечето мъже,ако не са лекари по професия, не обичат нито болници, нито игли, нито бели престилки.Те дори болни да са не биха отишли.Има мъже ( и техните жени),които са на мнение,че не искат да знаят защо не могат да имат собствени биологични деца,защото се страхуват,че една такава информация може да ги раздели.

За съжаление,здравната култура е на много ниско ниво.

# 7
  • Мнения: 2 437
В момента, в който един мъж приеме, че проблема може да е в него стават чудеса.
Едни братовчеди се ожениха заедно с нас, сега ние наливаме акъл на почти тийнеджър, а те тичат след каката на 1 година и всеки момент чакат второто. Пак добре, че татито само пет години се дърпа, че проблема не бил в него и че майчето го изтърпя великодушно, включително и простотиите на родата му, че била "ялова". По едно време мъжа ми не изтрая, дръпна го настрани за един мъжки разговор и оттогава тръгнаха нещата. Но двамата  можеха да изпитат много по-рано щастието да са родители и затова накратко маркирам историята.

# 8
  • Мнения: 640

А колко мами (или желаещи да станат такива) ще заведат татитата (или желаещите да станат такива) на тези прегледи?


Само не разбрах  защо мамите да водят татитата  newsm78 Ако една жена е станала мама от въпросния тати, за какво да го води на изследвания? 

# 9
  • Мнения: 335

А колко мами (или желаещи да станат такива) ще заведат татитата (или желаещите да станат такива) на тези прегледи?


Само не разбрах  защо мамите да водят татитата  newsm78 Ако една жена е станала мама от въпросния тати, за какво да го води на изследвания? 


Ако има нещо вярно в твърденията на уролозите, че "програмистите и работещите повече от 8 часа на компютър мъже били най-застрашени от безплодие  сред всички професии", значи татковците (отпреди да заработят по 8 часа на компютър), могат да станат пациенти като заработят по този начин. Свързват възникването на стерилитета с йонизиращата радиация от монитора; преди да е бил подложен на йонизираща радиация един мъж може и да не е бил стерилен, може и татко да е вече, ама пак да иска да става.

Има още няколко варианта, чисто теоретично.
Ама причините, дето са накарали тия от статистиката да си правят изследването са били по-скоро практически.

Един вид - в неделя, 03 юни 2007, 19:39, много си няма смисъл да се оправдавам с логически хипотези "защо мамите да водят татитата ...(или желаещи да станат такива)..."
Те прегледите свършиха.

Общи условия

Активация на акаунт