промивки със сода против гъбички

  • 109 671
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
знам, че има много за и против тях, но моля някой да ми обясни, как точно се правят промивките със сода - дозировка? изплакване? щипе ли?

# 1
  • Мнения: 157
Правят се с дамски душ. Той побира около половин литър вода.
Лекарят ми каза на половин литър - 1с.л. сода.
Аз лично си преварявах водата. Не знам как е правилно.
След промивката не съм се изплаквала. Не са ми казвали да го правя..  Thinking
Не ме е щипело. По-скоро ми беше малко неприятно, чисто психически, но след първия път, свикнах.

Не е толкава страшно, стига наистина да има полза от тях.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4 700
Аz не съм полzвала дамски ду6, просто преварявах водата и слагах малко сода вътре и така се миех. Помогна ми.   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 640
Да,с дамски душ,купен от аптеката и задължително с преварена /кипяла/вода.Изчакваш да се поохлади ,да стане топла,сипваш 1 равна суп.л.сода и пълниш .Внимавай да не замърсиш накрайника.Той също трябва да се извари в тенджера и после го държиш в-у чиста кърпа,докато дойде време да го ползваш.Поставяш внимателно,за да не се нараниш и впръскваш няколко пъти.
  След ползване-измиване с веро и изваряване.Процедурите се правят до 10 дни,не повече,защото се нарушавала естествената флора във влагалището.Това помня.

# 4
  • Мнения: 410
благодаря за изчерпателните обяснения!
учуди ме изказването на ФЕЯТА: "Процедурите се правят до 10 дни,..." - десет дни поред?! това не е ли супер вредно?! аз направих само веднъж - може ли още?
всъщност наред с това пия микомакс  + клотримазол (2хвагинално). днес ми е втори ден, но не забелязвам голям напредък, все още имам сърбеж и парене - нормално ли е? да се консултирам ли с лекарката ми за по-силни лекарства?

# 5
  • Мнения: 1 079
Според мен с тези промивки може да разнесеш инфекцията .

# 6
  • Мнения: 1 640
До 10 дни най-много,ако не искаш или лекарят ти не ти е казал,може и по -малко дни.Това имах предвид.Аз също не съм правила 10 дни поред такива процедури,все ме домързяваше след 3-4 ден.Но на мен така ми беше казал лекарят-10 дни,било упорито течението и т.н.,но това беше преди 10 години,така че може и нещо да съм позабравила и да съм се объркала.

# 7
  • Мнения: 157
Аз правих промивките 6 дни подред, всяка вечер, преди лягане.
След това слагах по една глобула Polygymax.
Такова беше лечението, което лекарят ми изписа.
Предполагам, че за различните случаи е различно и всичко си е индивидуално.

# 8
  • Мнения: 157
днес ми е втори ден, но не забелязвам голям напредък, все още имам сърбеж и парене - нормално ли е? да се консултирам ли с лекарката ми за по-силни лекарства?

До колкото знам гъбичките се лекуват много трудно и за 2 дена едва ли ще има някаква осезаема разлика.
Да добавя само, че по моя лична преценка, без да ми е казвано от лекар, пия Ентеросан S-2. Чувала съм много добри отзиви за него. Не е лекарство и се купува без рецепта.

# 9
  • Мнения: 4 053
пия Ентеросан S-2. Чувала съм много добри отзиви за него. Не е лекарство и се купува без рецепта.

а какво представлява тогава  newsm78

# 10
  • Мнения: 768
Между другото да вметна...сериозни гъбични проблеми не съм имала, само понякога сърбеж, парене..такива работи. Промивката със сода облекчава временно, но откакто открив промивката със сол, си реших проблема.

# 11
  • Мнения: 4 053
Между другото да вметна...сериозни гъбични проблеми не съм имала, само понякога сърбеж, парене..такива работи. Промивката със сода облекчава временно, но откакто открив промивката със сол, си реших проблема.

по същия начин ли като със содата,или как.........
за обикновена сол говориш,нали newsm78

# 12
  • Мнения: 768
По същия начин - да, най-обикновена готварска сол, разтворена във вода, леко щипе, но не е неприятно.

# 13
  • Мнения: 4 053
По същия начин - да, най-обикновена готварска сол, разтворена във вода, леко щипе, но не е неприятно.

а,от къде знаеш за този лек Thinking

# 14
  • Мнения: 768
Май четох някъде из разни форуми, но има логика - солта убива гъбичките и бактериите, за бебета при хрема се препоръчва промивка със солен разтвор, водата в морето е чиста заради солта, излекувахме си дори гъбичките на една риба в аквариума с малко сол.

Общи условия

Активация на акаунт