Къпане след1г?

  • 2 461
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 408
Питането ми е къде и как къпете бебетата/децата след като навършет 1г. Досега къпехме Тони в бебешката вана, но може би трябва да започнем да го къпем в голямата, но трябва ли да слагам нещо, как точно да стане, незнам защо ме е страх, та затова моля за съвет и препоръки!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Когато бяха на по годинка, нямахме вана и ги къпехме в корито или в душ-кабината. Откакто имаме вана, могат да избират между нея и душа. Май не разбирам добре въпроса и страха ти  newsm78

# 2
  • Мнения: 8 505
Нямаме вана.Къпя дъщеря си права,обута с джапанки,под душа.От време на време има моменти,в които като че ли се страхува от душа-тогава и пълня вода в леген и я поливам.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами ние нямаме вана и затова направо под душа (свалям слушалката), на плочките слагам постелка от Метро съм си я взела специално за баня за да не се подхлъзне .

# 4
  • Мнения: 8 999
Докато се побираха в детската ваничка, ги къпех там. Като им отесня - пълнех голямата вана /водата, като седнат да им покрие крачетата и дупето, но под талията/ и ги оставях да си играят вътре - голям купон ставаше. Това стана, когато дъщеря ми навърши 2 г., а синът ми беше на 9 месеца, но вече седеше съвсем стабилно. И, разбира се, преди къпане на децата, ваната се измива. Когато това се прави всеки ден, е лесно и бързо за поддръжка. Мисля, че на 1 г. децата вече имат добра двигателна култура и спокойно може да се къпят в голяма вана.

# 5
  • Мнения: 7 723
И мойте се къпят прави под душа с джапанки  Wink

# 6
  • Мнения: 4 841
Нямаме вана, пък и не ми струва особено безопасно  Thinking

Откакто бебешкото корито отесня на сина ми, къпането е под душа. Сложила съм му нехлъзгаща постелка, сваляме слушалката и така. Преди му давах и леген, за да си плацика играчките, но вече не му е интересно и по-скоро му давам слушалката да се къпе сам.

# 7
  • Мнения: 5 391
скарлет, тоз въпрос е на дневен ред и при нас.
Хем вече е голям за ваничка, хем е малък за под душа, щото не стои мирно Confused
Но определено тенденцията е към преминаване изцяло на джапанки под душа Simple Smile

# 8
  • Мнения: 27 524
Аз все още го къпя в бебешкото  корито, слагам го във ваната и действам с душа, а той си седи и си играе вътре. Като съвсем му умалее, ще слагам килимче за вана, дето са да не се пързалят и ще пълня ваната. А иначе продават специални седалки за дребните за вана, от 7 до 17 месеца, които са с вендузки и се залепят на дъното. Ето такова например:


# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Ние още я къпем в коритото, събира се  Laughing Но вече ми писна и искам да я къпем под душа, ама тя се дърпа нещо, май я е страх. Но ще свикне  Laughing

# 10
  • Мнения: 234
Пълнех леген или корито,за да може да си играе с играчките докато я къпя,докато беше на около годинка.От две годишна я къпя с джапанки под душа,като свалям слушалката.

# 11
  • Мнения: 1 426
На мен чучура под душа ми беше сложен доста наависоко, когато живеехме в Люлин. Изглеждаше много неудобно, но се оказа прекрасно за малко дете. Така че дълго се къпехме точно на чучура, много удобно беше.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Редувам душ, леген, корито. От година до година и половина някъде я къпех в голям леген, мързеше ме да пълня корито. После един ден я вкарах под чучура на душа и приключвахме доста бързичко, а и така започна сама да си търка главата и тялото. Сега си сложихме подвижна слушалка, защото чучура е нисък, а от високия душ се плаши, понякога й пълня коритото (учудвам се как ви отеснява, освен да е анатомично вашето newsm78) и си играе, ако бързам - с джапанките и под душа!

# 13
  • Мнения: 3 334
Нямаме вана.Къпя дъщеря си права,обута с джапанки,под душа.От време на време има моменти,в които като че ли се страхува от душа-тогава и пълня вода в леген и я поливам.
и аз така процедирам Peace

# 14
  • Мнения: 14 133
Нямаме вана.Къпя дъщеря си права,обута с джапанки,под душа.
И Сашо така!!!

Общи условия

Активация на акаунт