болничен за 45 дни преди термина

  • 965
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Здравейте!Искам да попитам следното-бременна съм и след три дена трябва да ми се издаде болничния за 45-те дни преди термина.Досега бременността ми се следи от гинеколог в частна клиника, като той ми каза,че болничният трябва да си го взема от джипито, а джипито пък ме насочва към гинеколога.Аз често преглеждам темите във форума и доколкото си спомням бях чела за тези болнични, че се издават от гинеколога, може ли някой със сигурност да ми каже и има ли някакъв нормативен документ, където да е посочено кой болничен от кой се издава?
Благодаря предварително!

# 1
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
ако ходиш на частен гинеколог който не работи с касата той не може да ти издаде болнични поне на мен така ми каза моя,трябва джипито и той ще ми го даде на мен.

# 2
  • Мнения: 207
Аз ходя на лекар, който работи със здравната каса и знам, че той ще ми даде болничния лист.Даже утре ще ходя за това при него.

# 3
  • Мнения: 724
Аз също ходя при лекър в частен кабинет и той ми издаде болничния за 45 дни.Не съм  имала проблем.

# 4
  • София
  • Мнения: 928
Моят болничен го издаде гинеколога, но той работеше с НЗОК.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Виж в социално-осигурителния кодекс, здравно-осигурителния закон и... наредба за изчисляване и не-помня- на ... ннн... обезщетения от държавното обществено осигуряване, или нещо подобно й беше названието. Пише точно кой болничен лист от кого може да бъде издаван.

# 6
  • Мнения: 1 273
ако ходиш на частен гинеколог който не работи с касата той не може да ти издаде болнични поне на мен така ми каза моя,трябва джипито и той ще ми го даде на мен.

Аз ходих при частен гинеколог, който не работи със здравната каса и болничния ми го издаде джипито. После преносих и пак джипито ми го издаде  Peace

# 7
  • Мнения: 146
Ако гинекологът които ти следи бременността не е сключил договор със Здравната каса не може да ти издаде болничен. Тогава отиваш при личния лекар да ти издаде такъв, ако той ти откаже е длъжен да ти даде направление за гинеколог работещ със Здравната каса и ще трябва да се регистрираш при него,  макар и формално за да ти напише болничен. По добре потърси познат лекар работещ с касата за да ти е сигурна работата все някой около теб може да те свърже с такъв човек и щом му отнесеш направлението  от лич. лекар ще си вземеш болничния.
Спокойно всичко ще е наред.
Леко раждане   bouquet

# 8
  • Мнения: 171
Гинеколога по принцип но може и джипито всички се правят на луди май  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 176
Няма значение,кой ти следи бременността. Болничен за 45 дни преди термина ти го издава задължително Джипито.След като родиш ти го издава отделението,къде си родила и третия болничен ти го издава отново задължително Джипито.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Аз също ходя при лекър в частен кабинет и той ми издаде болничния за 45 дни.Не съм  имала проблем.

Аз съм по същия начин. Който ти следи бременността, той трябва да ти издаде болничния !  Wink Втория ти го дават от болницата, а третия вече от педиатъра.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
Болничния за 45 дни преди термина ми го издаде гинеколожката ( работи със здравната каса) която ми следеше бременността, а не джипито  Naughty

# 12
  • Мнения: 77
И моя болничен ми го издаде гинеколога, но той има договор със ЗК, мисля че джипито не може да ти го издаде, а трябва да си вземеш от него направление за гинеколог,който има договор със ЗК.

# 13
  • Мнения: 14 133
И моя болничен ми го издаде гинеколога, но той има договор със ЗК, мисля че джипито не може да ти го издаде, а трябва да си вземеш от него направление за гинеколог,който има договор със ЗК.

# 14
  • Мнения: 288
От гинеколога-и да не те лъже,защото няма значение дали работи с касата или не

Общи условия

Активация на акаунт