Отново за хламидията...

  • 5 966
  • 45
  •   1
Отговори
Историята не е много дълга, но пък сама по себе си е тъжна, предполагам всички, които са минали през това ще ме разберат..

Всичко започва преди месец, при един от редовните профилактични Аг прегледи, на които всяка една уважаваща себе си жена държи.
При получаването на резултатите от цитонамазката и микробиологията си останах изненадана - в тях бе написано, че има индикация за инфекция... Лекарката ме попита дали някога съм си правила изследвания за Хламидия...после с леко между другото пояснение добави,че води до стерилитет.. ще ви спестя останалото
Изследванията ми показаха нива на IgA и IgG съответно  1:16 и 1:32 и огромни букви ПОЛОЖИТЕЛЕН!
Шока ми беше повече от голям..особено като погледнах рецептите с лекарствата, схемата по която трябваше да пия всичко.. ooooh!
Изписаха ми 10 дни Дотур, 5 дни Сумамед, още 5 дни Дотур и между всичко това Фасижин , Орунгал и какви ли не още песари и глобули за гъбичките....минаха 21 дни...след стриктно спазване на предписанията...
А през времето на поглъщане на всичко това изчетох томове статии и предписания за това Що е хламидия, как се лекува и какво ли още не....и стигнах до извода, че няма как да ми е била предадена по полов път (то има ли друг начин що се касае за Трахоматис)
Край на лекарствата..дойде време за контролни изследвания...боц..пак кръв..пак очакване...и О какво се случва..Нивото на IgA отново 1:16 ....и пак огромните букви ПОЛОЖИТЕЛЕН
Не знам дали е срамно да си призная колко плаках като си видях изследванията...всички усилия по пиене на хапчета ми се видяха безплодни...КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СТАНА...

Та ето сега няколко часа по късно сядам да ви напиша това и се надявам някой да ми даде съвет...

Искам да си имам бебе! ooooh!


Извинявайте ако съм допуснала някои грешки в терминологията..опитах се да бъда максимално точна  в описанието.И ми простете ако това, което сте прочели звучи като някакъв бегъл проблем на фона на това от което страдат хиляди хора, но повярвайте ми..за мен мисълта, че няма да мога да родя едно прекрасно малко същество ..ме убива...

# 1
  • Мнения: 1 053
здравеи не се тревожи ще я излекуваш хламидията е много упорита но пии си лекарствата и всичко ще е наред,късмет и бъди оптимиска

# 2
  • Мнения: 364
Успокой се! Hug

Ще излекуваш хламидиите!!!

Защо не пробваш с друг тип изследване за хламидии - PCR - теста. За целта се взема секрет от шийката на матката /цервикса/.
Според моя гинеколог  този тест е по-точен.

Може и да смениш лабораторията.
Нещо не ми се връзва, би трябвало вече да си ги излекувала или поне да са намалели стойностите! newsm78
Имаш ли приятел /съпруг/? Ако да, той пие ли хапчета? Взеха ли секрет и от него?

Дано другите момичета да кажат нещо повече!

Няма страшно, с малко търпение и лечение, ще премахнеш проблема! Hug

# 3
Да, четох за този PCR тест...обмислях и да сменя лабораторията... а приятелят и него го има:)Опасност от реинфекция няма, защото в момента сексуалният ми живот по скоро клони към липсващ, тъй като май прекалих с четенето на листовките по лекарствата...и се шокирах, че активните съставки на някои от песарите правят латекса на кондомите неустойчив и вероятността от скъсване е огромна. а това..май би върнало нещата в самото им начало...
а аз продължавам да стоя ....и да се чудя...

# 4
  • Мнения: 7 718
Партньорът ти лекува ли се?

# 5
  • Мнения: 4 324
Момичетата вече са те питали, ама и аз да попитам партньора ти пи ли лекарства?

И още един въпрос. Колко време след спиране на лекарствата, направи контролното изследване.

За съжаление в много случаи хламидията не се излеква от първия път Sad

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И ние сме от тези,които не можахме да я излекуваме от първия път,но поне има някакъв ефект от лекарствата,защото PCR теста ми от ПОЛОЖИТЕЛЕН,стана СЛАБО ПОЛОЖИТЕЛЕН.Първия път пиехме дотур,фасижин и само аз микомакс,а в момента пием азатрил.Надявам се този път да се получи.Но ти не се тревожи,както са ти писали момичетата,хламидията се лекува!

# 7
Партньора се лекува.А кръвният тест го направих седмица след прекратяването на приема на лекарства.Четох, че нивата на IgA и IgG спадат доста трудно и вече се чудя дали е възможно просто да е било прекалено рано за кръвните изследвания, тоест почти непосредствено след лечението. newsm78

# 8
cafti, благодаря за окуражаващите думи Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз мисля,че много рано си направила изследването.Аз отидох на контролен преглед един месец след спирането на лекарствата.Предполагам,че и сега ще е така.

# 10
  • Мнения: 4 324
А кръвният тест го направих седмица след прекратяването на приема на лекарства.Четох, че нивата на IgA и IgG спадат доста трудно и вече се чудя дали е възможно просто да е било прекалено рано за кръвните изследвания, тоест почти непосредствено след лечението. newsm78

Да, много рано си направила теста. На мен д-ра ми каза поне20 дена да минат, а аз изчаках и повече.

# 11
Ами силно се надявам това да е причината, защото нали знаете, че когато човек се притеснявам мозъчната му дейност става особено комбинативна:) А логиката изключва при засилено лечение като моето нивата да продължават да са същите, поне мъничко трябва да мръднат:)

Момичета, благодаря на всички и надявам се не съм дотегнала с притесненията си. Тази тема ще се радвам ако бъде продължена от всички, които имат подобни проблеми, защото е прекрасно да прочетеш нещичко от хора, които са минали пред подобен ужас.

А аз ще се радвам ако занапред ще мога да бъда полезна Wink

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Успех,безименке  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 423
Успех Безимена тази гадна хламидия се лекува малко търпение.

# 14
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Хей, мила! Ма не се разстройвай толкова лесно. Голяма част от момичетата тук са минали по този път на лекуване на хламидии. Аз също. Лекувахме я няколко месеца. След курса на лечение лекарката каза, че ЗДЪЛЖИТЕЛНО трябва да мине месец и половина-два за да са реални резултатите от тетса. Много рано си направила контролния тест.
    Схемата е такава - пият се хапчета, чака се няколко месеца и се прави тест. Ако пак е положителен - отново лекарства,после нов тест и така. Отнема време, но най-важното е да се излекувате.
   Радвай, се че сте хванали инфекцията, а не сте я оставили да вилнее на спокойствие. Взели сте мерки, това е най-важно. Ще си имаш бебе, сама знаеш, че ще е така. УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт