Сок от ябълка

  • 484
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
Здравейте,
моля да ме извините ако темата се повтаря, но търсачката нещо не работеше.
Педито ми каза да давам ябълков сок 3-4 лъжички на детето. В специализираната литература прочетох че трябва да обеля, измия и сваря плодовете, след което да ги прецедя през  марля.
Повечето ми познати просто измиват ябълките, рендосват ги, и ги прецеждат или използват сокоизстисквачка. Други са категорични че трябва да използвам готов сок на Хип защото било най-хубаво.

Моля ви кажете как се приготвя прословутия сок ....

# 1
  • Мнения: 3 760
Боя се, че няма да е точно отгоор на въпроса ти, но тук спазваме препоръките на СЗО и всички водещи педиатрични школи и не започваме захранване преди 5-6 месец. Нито го започваме със сок. Сок до годинката не се препоръчва. Защо можеш да разбереш от тези статии:
тази; тази; тази; тази
И изобщо ако ти се чете има много материали в Библиотеката
 Peace

# 2
  • Мнения: 983
Щом си решила да захраниш със сокче, просто измий ябълката, настържи я и я изцеди...
А относно препоръките на СЗО, те не са закони, нали...всяка майка сама решава как да гледа детето си  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 953
Благодаря. ще прочета материалите   bouquet

# 4
  • Мнения: 487
Щом си решила да захраниш със сокче, просто измий ябълката, настържи я и я изцеди...
А относно препоръките на СЗО, те не са закони, нали...всяка майка сама решава как да гледа детето си  Rolling Eyes
Да, всяка майка сама решава, но е добре преди да реши да е информирана за различните възможности.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт