къде да намеря?

  • 586
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте. Моля ако някой знае къде да открия актуална таблица за средното тегло и ръст  по месеци за децата според БГ стандартите. Намерих няколко и всички са с  различни стойности. Не мога да се ориентирам дали добре върви дъщеря ми? Мерси предварително.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз имам таблици от учебник по медицина, пиши колко е голямо детето и момиче или момче е и ще ти пиша пак  Peace

# 2
  • Мнения: 473
на 3 месеца беше 5850 / 61.5 см, след 4 дни правим 4 месеца, момиче

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Момиче на 3 месеца:

Тегло минимум - 4141гр. Тегло  максинмум - 7209гр. Тегло средно - 5675гр
Ръст минимум - изтрито ми е  Confused, максимум - 64.7см, среден ръст - 59.7см

Момиче на 4 месеца ;

Тегло мин - 4699 гр. , максимум - 7955гр, средно - 6327 гр
Ръст мин - 56.9 см макс - 67.1см, средно - 62.0см

# 4
  • Мнения: 473
благодаря ти. леко вървим отгоре...

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
според мен пък, съвсем нормално си се развива детето  Peace
Все пак това са данни, които са средно аритм., изчислено за мноооого деца, не може да бъде точно толкова см и точно толкова кг като в таблицата

# 6
  • Мнения: 1 896
Само една малка подробност - таблиците са различни за кърмени и за изкуствено хранени деца. Никъде не видях да пише на каква храна е бебето.
До преди няколко години в обръщение бяха едни таблици, създадени за изкуствено хранени деца и затова все излизаше, че кърмените нещо не наддават както трябва.
Преди 3 години, струва ми се, СЗО публикува официално нови стандартни, базирани на кърменето като норма, и според тях нормалното наддаване и растеж са малко по-бавни. Не всички български лекари още са чули за новите норми обаче.
Тези нови таблици ги има в библиотеката на кърмаческия форум.

# 7
  • Мнения: 5 228
Ето тук има различни таблици:
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/5/29/51/

# 8
  • София
  • Мнения: 44 090
Само една малка подробност - таблиците са различни за кърмени и за изкуствено хранени деца. Никъде не видях да пише на каква храна е бебето.
До преди няколко години в обръщение бяха едни таблици, създадени за изкуствено хранени деца и затова все излизаше, че кърмените нещо не наддават както трябва.
Преди 3 години, струва ми се, СЗО публикува официално нови стандартни, базирани на кърменето като норма, и според тях нормалното наддаване и растеж са малко по-бавни. Не всички български лекари още са чули за новите норми обаче.
Тези нови таблици ги има в библиотеката на кърмаческия форум.

нещо не ги намерих, дали може да ми дадеш линк....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт