mama balgarka i tati chugdenec

  • 949
  • 1
  •   1
Отговори
Zdraveyte na vsichki,sagalyavam mnogo che pisha na latinica,savsem skoro shte instaliran kirilica,sagalyavam.
Parvo iskam da pozdravya vsichki xora koito gelayat i /ili veche sa si osinovili detence,tova e mnogo blagorodna postapka.Moya vapros e takav:nie sme semeystvo y giveem v Barcelona,gelaem da osinovim v Balgaria,no za sagalenie España y Balgaria nyamat otnoshenya po tazi tema,predlagat ni drugi strani.Sled kato potarsixme informacia ot bg.,i ni osvedomixa nakratko, i se okaza che tryabva da osinovya sama,a saprugat mi da priznae deteto po kasno.,tova e shansa za dete ot bg.Za celta ni nasochvat kam ispanskite vlasti za redica dokumenti,no ot tuk kazvat che e nevazmogno da se podgotvi kakavto i da e doklad na dvamata kato semeystvo za osinovyavane,zashtoto dargavite ni ne rabotyat zaedno,no ot bg kazvat che reda e takav. Molya za pomosh,neznaya koi kak moge da mi pomogne,moge bi sme stranen sluchay y vse oshte v bg . nyamat opit s takiva proceduri,a moge bi sam popadnala na loshi informatori.Znaete li v takiva sluchai kolko vreme se zabavya procedurata,(godini),a kakvi sa sumite koito se iziskvat za da osinovish v bg.?Decata koito se osinovyavat na kakva vazrast sa,nie li ya opredelyame.?
Tvarde mnogo vaprosi,gelaya da napravya kontakt s xora minali po tozi pat.Pomosht,obarkana sam.

# 1
  • Aachen-Пловдив
  • Мнения: 89
Мила rado15,  погледни този линк малко по-назад във форума, там обсъждахме преди време този въпрос: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155828.0
Дано ти помогне с информацията, а и с адреси и документи.

И аз бях в тази абсурдна ситуация преди време, с тази малка разлика, че съпругът ми е немец и живеем в Германия. Идваше ми да крещя, но и това нямаше да помогне.  Наистина е парадокс, че в развитите западноевропейски страни, където непрекъснато се говори за увеличаване на раждаемостта и облекчения за семействата с деца и други от този род, щом се стигне до осиновяване като че ли сме безсилни пред бюрокрацията.

Не е необходимо да има някакви двустранни спогодби между двете страни,   защото и двете са приели Хагската конвенция. Българския закон позволява първо само ти като българка да осиновиш по процедурата като всички българи, но прилагайки социален доклад от страната, където ще живее детето,  и после съпруга ти като чужденец пред Министерство на правосъдието да осинови твоето дете. Моя съвет е да пишеш директно до Министерството, и след като получиш отговор в официален превод да го представиш на испанците. На мен това много ми помогна и сега ни предстои само последната среща  и изготвянето на социалния доклад в Германия. Преди това колкото и да се опитвах да убедя социалната работничка, тя въобще не поддаде и ме гледаше едва ли не като че ли си измислям. Истината е, че българския закон малко заобикаля Конвенцията с тази процедура, но това не е незаконно. Моя опит в със социалните  България/Пловдив е много положителен. Отнасят се човешки и е ясно, че имат и желание, и интерес да помогнат.

Много дипломация ще ти трябва и при посредниците, защото те естествено искат да си вземат хонорарите. Но и там се намира решение за по-малки суми.




Общи условия

Активация на акаунт