Арабела бийч или х-л"Фламинго" в Албена?

  • 5 832
  • 29
  •   1
Отговори
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Това е въпроса?Исках да сме на плажа,но в хотелите ,които предпочитам няма места.Тези два хотела не съм ги виждала и много ще ми е полезно,ако някой е почивал там.През август Марти ще е на 1 год и 9 месеца.Трябва да е тихо за да спи и да не е далеч от детските забавления.Всяко мнение ще е от полза. Hug

# 1
  • Мнения: 1 668
Да ти кажа честно в Албена почиват главно старци от Немско... Моето впечатление е, че са ужасно прости!!! Сутрин отваряха ресторанта в 7 и бабите се надпреварваха да крещят по коридорите и да се викат една друга. Няколко пъти правих забележка, че не може едната в единия край на коридора, а другата в другия и да крещят все едно са на полето, ама то си е до възпитание. Приготви се за зверско търпение и здрави нерви. За хотелите и в двата не съм ходила, била съм само в Албена бийч клуб, Гергана и добруджа... Ама те навсякъде са едни и същи

# 2
  • Мнения: 434
Ако искаш да е по-скоро тихо отколкото луксозно иди в Арабела бийч но Фламинго е чудесен нов хотел и там се настаняват скандинавци с много бебета!

# 3
  • Мнения: 3 211
Фламинго не е особено плажа, има да се върви доста. аз на плажа разбирам-първа линия, Нона, Елица и т.н. виж в сайта им  www.albena.bg, има карта с метоположение
но иначе Албена е превъзходно за почивка с дете/бебе, страшно уреден курорт

# 4
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Фламинго не е особено плажа, има да се върви доста. аз на плажа разбирам-първа линия, Нона, Елица и т.н. виж в сайта им  www.albena.bg, има карта с метоположение
но иначе Албена е превъзходно за почивка с дете/бебе, страшно уреден курорт
Да вярно е,че не е на плажа,но в хотелите на първа линия няма места за периода ,който искам.

# 5
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ако искаш да е по-скоро тихо отколкото луксозно иди в Арабела бийч но Фламинго е чудесен нов хотел и там се настаняват скандинавци с много бебета!
Как да разбирам,че не е луксозно.По лошо ли е отколкото другите хотели този клас и не е ли много отдалечен.Поне като го гледам на картата е в края на плажната ивица и стаята струва 250 лв,а във Фламинго 162лв.

# 6
  • Мнения: 3 211
Фламинго не е особено плажа, има да се върви доста. аз на плажа разбирам-първа линия, Нона, Елица и т.н. виж в сайта им  www.albena.bg, има карта с метоположение
но иначе Албена е превъзходно за почивка с дете/бебе, страшно уреден курорт
Да вярно е,че не е на плажа,но в хотелите на първа линия няма места за периода ,който искам.
ако това не те притеснява, Фламинго е перфектен хотел, като ходихме миналото лято в Албена бяхме в Оазис, залепен за Фламинго (правеха му ремонт), съвсем нов хотел е, с голям басейн, мои познати са били там, но май в някакъв ВИП апартамент, каза, че банята му е била, колкото неговия апартамент в София Laughing, с 3 помещения, джакузита  и т.н.
но пък Арабела бийч е на плажа и на ол инклузив, което е супер, особено за деца, които не знаят какво им се яде Laughing, сладоледи, сокове, алкохол, има и детска площадка
Фламинго го гледаш, че е по-евтино, но като прибавиш и храната, алкохола, всичко е доста скъпо, курортно Mr. Green
аз бих избрали Арабела бийч, заради ол инкл., когато сме с дете, ако сме без дете и искаме всяка вечер да сме на различна кръчма-Фламинго

# 7
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
е не е много далече от плажа, точно зад хотелите на първа линия е, няма баир, няма стълби има няколко басейна пред хотела и занимания за децата. Единственият минус според мен, че не е приключило строителството на новото крило /информацията ми е от вчера Simple Smile/

# 8
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Благодаря Ви,направих резервация за хотел Калиакра.Дано избора да е добър.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 440
Попитай кога последно е реновиран Калиакра, защото и преди 5г си беше вече поостарял. Иначе е на хубаво място - в края на плажната ивица е по-тихо и по-спокойно. Не съм съгласна, че туристите в Албена са "ужасно прости". Прекарала съм поне 10г там и смея да твърдя, че Албена е единственият курорт в бг, в който няма да виждаш кран от терасата си и да газиш в кал, да не говорим колко години подред печели награда за озеленяване и че там хотели тип панелен блок няма! Има българи, англичани, германци, руснаци, скандинавци, румънци , македонци, хървати - т.е. каквито туристи има по цялото черноморие. Възрастните туристи са само в т.нар. нисък сезон, т.е. в "евтините" месеци , през юли и август са изключително малко.  Peace А иначе за невъзпитани туристи класифицирам българите, надули чалгата по стаите!

# 10
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
Попитай кога последно е реновиран Калиакра, защото и преди 5г си беше вече поостарял. Иначе е на хубаво място - в края на плажната ивица е по-тихо и по-спокойно. Не съм съгласна, че туристите в Албена са "ужасно прости". Прекарала съм поне 10г там и смея да твърдя, че Албена е единственият курорт в бг, в който няма да виждаш кран от терасата си и да газиш в кал, да не говорим колко години подред печели награда за озеленяване и че там хотели тип панелен блок няма! Има българи, англичани, германци, руснаци, скандинавци, румънци , македонци, хървати - т.е. каквито туристи има по цялото черноморие. Възрастните туристи са само в т.нар. нисък сезон, т.е. в "евтините" месеци , през юли и август са изключително малко.  Peace А иначе за невъзпитани туристи класифицирам българите, надули чалгата по стаите!
уви вече има кранове и в Албена - дострояват ново крило на хотел Фламинго и имат още доста работа.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 440
Те винаги дооправят, но в началото на юни спират. К. Станев си знае бизнеса:)

# 12
  • София
  • Мнения: 6 550
К. Станев си знае бизнеса:)
ама вече продаде курорта

# 13
  • София
  • Мнения: 1 440
Той е изпълнителен директор, собствеността винаги е била на акционерите, тя е АД все пак.

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 17:35 от Illit

# 14
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Калиакра е добър избор. Реновиран е 2005 г. На сайта на Албена има отзиви за хотела.

Общи условия

Активация на акаунт