С каква скорост карате велоергометър?

  • 15 085
  • 92
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 383
С каква скорост карате велоергометър?
Аз карам на около 30 - 32 км. в час и се чудя дали е нормална.  newsm78 На първа степен.
Карам от няколко седмици по 15 мин. на ден - 2 - 3 пъти седмично.  Не искам яки крака, а да ги стегна и може би леко да им намаля обиколката.
Благодаря за отговорите предварително!

# 1
  • Мнения: 4 678
Карай го така за 1 час-ще е супер!
Гледай да подържаш 30 км/ч  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 383
Карай го така за 1 час-ще е супер!
Гледай да подържаш 30 км/ч  bouquet
Ще гледам, но ще мога да издържа толкова време сигурно след месец.  newsm78

# 3
  • Мнения: 596
Не следя скоростта , а пулса си.
Карам с около 126 пулс, 60 мин на 3-та степен.

# 4
  • Мнения: 346
Не следя скоростта , а пулса си.
Карам с около 126 пулс, 60 мин на 3-та степен.
  и аз така сутрин на гладно по съвет на Поци Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 383
Леле, имам да ви догонвам.
А защо е по-добре да се кара на гладно? После нали не трябва да се яде минимум 45 мин. newsm78 Аз след спорт час - час и половина не ям. И, ако карам на гладно, леле-мале. Не ми се смейте.  Wink

# 6
  • Мнения: 346
Kia погледни тук

# 7
  • София
  • Мнения: 2 383
Мерси много за статията Stеfаnia . Прочетох я. Досега предимно вечер съм карала велото. Явно ще трябва да го правя сутрин. А и пулсът ми се оказа малко нисък за моята възраст.
Мерси за помощта.   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 069
Аз въртя 35 мин на 3та степен с 20 км/ч. Но мисля да увеличавам.

# 9
  • Мнения: 1 384
На първа степен 30-35км/ч за 30-40 мин.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 383
Мерси много за отговорите. Почнах по малко да увеличавам времето, пък ще видим какво ще постигна.  Laughing

# 11
  • Мнения: 596
Здравей отново!
Не е необходимо да се натоварваш много. За да се горят мазнини е препоръчително да се правят упражнения с малко напрежение, но голяма продължителност.
Следи си пулса според таблицата по- горе , гледай да поддържаш този пулс, карай между 45 и 60 мин, след 30-тата минута започват реално да се топят мазнините. Въртенето до припадък не значи, че гориш мазнини. Карането трябва да е с такава интензивност , че да можеш, да речем, да водиш разговор. Важното е обаче да караш по- дълго време.
Успех!   bouquet

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 497
Наистина трябва да следиш пулса си,а не скоростта.Аз знам ,че трябва да го държиш между 130-140 Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 383
Сравнен с показаното в таблицата в статията пулсът ми е по-нисък с 10 - 15. Сигурно трябва да увелича скоростта.  newsm78 Степента няма да вдигам, защото не искам да трупам голяма маса. Janita , марси за съвета да правя упражнения с по-малко напрежение, но по-дълго време. И аз се опитвам така да правя, но си падам малко търтей и не много спортна натура.   Embarassed

# 14
  • Мнения: 596
Kia, като начало можеш да караш с 55% от максималния ти пулс, на най ниска степен, за 45 мин, мисля , че ще се справиш. Wink

Общи условия

Активация на акаунт