Какво ще занесете в детската градина?

  • 868
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Предстои ни на 4 юни да тръгнем на детска градина. Ходихме да питаме госпожата какво е нужно да носим 1-вия ден и тя ни каза, че щом сме ходили на ясла имаме представа какво: резервни дрешки и бельо, шише с вода, кърпа, пантофки. Случайно бях чула от една майка, че в градината нямат възглавници и когато попитах за това, тогава ми казаха, че децата не спели на възглавници и ако искаме да занесем някаква малка. Ако не бях попитала нямаше да ми кажат. #Cussing out Бихте ли споделили какво ще занесете при постъпването в детската градина. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Освен изброеното, дъщеря ми носеше за първия "учебен" ден и любима плюшена играчка и голяма кутия бонбони и цветя.

# 2
  • Мнения: 326
също така пижама, еднократни носни кърпи, тоалетна хартия, сапун, салфетки и една кутия бонбони със един букет цветя

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
На нас ни казаха да занесем чаршафи, пижамка, дрехи за преобличане и пантофки.
Едни наши приятели бяха споменали за гърнета в тяхната градина, та се чудех как стои този въпрос  newsm78 Къде се изхождат децата - в тоалетни ли или на гърнета?

# 4
  • Мнения: 1 640
Тъй като и на моето дете предстои тръгване на дет.градина през септември,да попитам.
  Какви дрехи,бельо,обувки/пантофи/са за предпочитане и по колко броя от вид?Разбрах от други теми,че бодитата не са за предпочитане,защото лесно биха се намокрили висящите им краища,когато детето е на гърне/тоал.чиния/.Тениски с къс ръкав или потничета искат?Чорапки или чорапогащи?Въобще какви са изискванията?/Давам си сметка,че във всяка градина си има различия,но все пак./

# 5
  • Мнения: 127
Дрехите, с които го обличах в яслата бяха памучни панталонки на ластик лятото и по- дебели, ватирани - през зимата, но също на ластик.Блузките също памучни с къс ръкав и съответно по-плътни, с дълъг ръкав зимата. Ако е по-хладно може и тънко елече. Пантофките са ни на Колев и Колев, но не от бебешките, а за  по-големи, подобни на гуменки са, с цип и мисля, че са му удобни. Не знам през лятото дали няма да е много топло в помещението и да трябват сандалки. newsm78 Понеже сега сме в процес на махане на памперса ще занеса 10-на слипчета и панталонки и толкова чорапки, резервни блузки 1-2. Бодитата наистина не са удобни за там и слагам потниче под блузката.

# 6
  • Мнения: 431
Моят син когато тръгна на градина преди 2 месеца занесох само пижама, пантофи,  хавлия, шише с мин. вода и един кат дрехи за смяна / слипче, чорапки, потник , горна блузка и долнище/. И по един памперс всеки ден защото ние все още сме с папи когато спи. Не съм носила нито гърне ,нито салфетки, нито чаршафи, сапун  Thinking . В нашата градина веднъж годишно се събират пари за тази цел  Naughty. Единствено всеки месец си плащаме по 1 лв. за  минерална вода.

# 7
  • Мнения: 7 831
Здравей,
И в градината на моите момента спят без възглавници, това е изискване на ХЕИ и те така и си спят, не съм носила допълнително.
Бельото с което ги обличам и съответно оставям за преобличане е според сезона, потници или тениски, бодитата са отдавна забравени, все пак децата са без памперси, говорим за градина не за ясла. Моите винаги са с чорапи, не носят чорапогащници, едно на ръка, че те се обуват много трудно, а и вътре е доста топло независимо от сезона. Иначе всичките им дрехи да такива, че да ги обличат лесно сами! Панталоните с ластици, блузите без копчета и по-широки, чорапите не стегнати, пантофи, обувки и ботуши с лепки или цип. Трябват ти толкова комплекта дрехи, че да не се налага да переш непрекъснато, значи поне 5, 6. Децата в първа група се хранят сами и без лигавници и съответно се цапат ужасно и дрехите всеки ден са различни. В градината ходят в тоалетната, не в гърнета. При нас който иска носи и мокри кърпи за дупета. С тоалетна хартия и салфетки се отчитаме Wink веднъж месечно. Не носим сапун и кърпи.
Успех

# 8
  • Мнения: 1 426
Разбира се, всичко това в раница, помня с каква гордост купихме първата раничка и обяснявахме на всички в магазина за какво ни е  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 364
Тъй като и на моето дете предстои тръгване на дет.градина през септември,да попитам.
  Какви дрехи,бельо,обувки/пантофи/са за предпочитане и по колко броя от вид?Разбрах от други теми,че бодитата не са за предпочитане,защото лесно биха се намокрили висящите им краища,когато детето е на гърне/тоал.чиния/.Тениски с къс ръкав или потничета искат?Чорапки или чорапогащи?Въобще какви са изискванията?/Давам си сметка,че във всяка градина си има различия,но все пак./


Бодитата и гащиризоните не са за предпочитане. 
За чорапите и чоропогащи - зависи от сезона.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Всяка детска градина си има изисквания при постъпване на децата.
Но по принцип нещата са еднакви:
- раничка, в която да има чифт резервни дрехи - бельо и дрешки, за преобличане при нужда и необходимост;
- пижамка за спане;
- памперси (ако ползвате);
- шише с или за минерална вода, от което детето ще пие;
- пантофки или подходящи свободни обувки, за ходене в детската градина;
- хартиени носни кърпички и/или мокри кърпички (за дупето при ходене в тоалетната).

В някои градини искат (в други - не!) сапун, салфетки, домакинска хартия, чаршафи.

По желание се носят:
-  бонбони или сок или нещо, с което детето да почерпи за първия си ден в детската градина;
- букет цветя за учителката и/или директорката.
Детето може да носи любима играчка или вещ, за да се приобщи по-бързо към обстановката и не всичко да е ново за него.

Не е препоръчително:
- да се обличат дрехи с много копчета и/или с ципове, които детето не може да закопчава;
- обувки с много дълги връзки, които ще му пречат да ходи спокойно, защото могат да се застъпят и детето да се спъне;
- бодита и дълги поли и рокли, защото лесно се мокрят при ходене в тоалетната.

Всичко, с което е облечено, трябва да е съобразено с детето, защото някои се обслужват самостоятелно, без чужда помощ, но  други - не.

Според изискванията на РИОКОЗ / ХЕИ децата в детските градини и ясли не трябва да спят на възглавници.
Категорично е забранено да се носят ежедневно индивидуални гърнета, които не могат да се дезинфекцират. (Т. е. ако се занесе гърне се оставя за ползване там, а не се носи всеки ден обратно в къщи и на следващия - отново в детската градина или ясла!).

# 11
  • Мнения: 127
Radostin4eto, много ти благодаря за подробната информация. Чудя се само тези шишета с минерална вода как ще си ги познават кое на кого е? newsm78 Дали да не потърся някаква картинка да залепя, и пак не съм сигурна, че всяко дете ще пие от собственото, а сме от често боледуващите. Rolling Eyes Дано бързо свикнат на самостоятелност децата. baby_neutral

# 12
  • Мнения: 3 211
Radostin4eto, много ти благодаря за подробната информация. Чудя се само тези шишета с минерална вода как ще си ги познават кое на кого е? newsm78 Дали да не потърся някаква картинка да залепя, и пак не съм сигурна, че всяко дете ще пие от собственото, а сме от често боледуващите. Rolling Eyes Дано бързо свикнат на самостоятелност децата. baby_neutral
шишетата се оставят в шкафчетата и всяко отива да си пие само вода от шкафчето
да допълня само към Радостин4ето, дрехите да не са с копчета отзад и с колани

Общи условия

Активация на акаунт