ЕЛ. или механична помпа авент?

  • 2 301
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте,мами!Проучвах дълго въпроса и още не мога да реша- помагайте.Едни са за ел. други за ръчна казват,че ел. помпа е бавна и слаба като засмукване ,а ръчната прекалено силна...досадна...

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Привет,
аз ползвах ръчна помпа на Авент. Страшно съм доволна. В болницата и първите дни много я ползвах След това ми се регулира кърмата и не съм се изцеждала кой знае колко, но 3 пъти имах запушвания на канали и деноношно правех компреси и цедих, за да се разнесат. Цедих се дори когато имах рани на зърната и ме болеше, но не мога да кажа че е било нетърпимо. Не съм пробвала електрическа, но за тази, не съжалявам нито за една дадена стотинка за нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 928
Аз си закупих ръчната помпа на Авент. Не съм я използвала много. Предимно първите дни докато ми се регулира кърмата. Доколкото знам електрическата е доста по-скъпа, така че сама си прецени.

# 3
  • Мнения: 1 555
Аз имам ръчна помпа на Авент и мога да кажа че съм доста доволна

# 4
  • Мнения: 226
Аз имам електрическата помпа на Авент,купих си я след като се измъчих с тази на ЧИКО. Ако се върна назад вих си купила механичната. Електрическата е много функционална, но аз я ползвах много малко и ръчната ми беше по-удобна за кратко изцеждане, а и е доста по-евтина. Но за дълго изцеждане електрическата е перфектна. Пак бих казала имам ги и двете, но предпочитам ръчната.

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 22:42 от SilverStar

# 5
  • Мнения: 5 391
Аз съм за ел.помпа Peace

# 6
  • Мнения: 1 440
Аз от самото начало цедя с ръчната помпа и питът ми показва, че е доста по-уморително, но пък като му хванеш цаката няма проблем. Наистина първите месеци ме болеше ръката, но пък смятам, че по-добре можеш с такава помпа да регулираш вакуума и изобщо целия процес. Е, понякога като трябва да цедя и двете гърди ми се иска да имах електрическата, че само да си седя, а кърмата да си тече...Електическата е и доста по-скъпа и според мен си заслужава само ако ще се ползва много Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Имам ръчната помпа на Авент и ми върши страхотна работа  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 248
И аз имам ръчна помпа на Авент, доволна съм от нея и ти я препоръчвам.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 668
Аз имах проблеми в болницата и ме заведаха на ел. помпа /тина киркова/. Там след като за 40 мин с ръчната на авен бях изцедила 20 мл и имах страшни болни и буци на електрическата изцедих още 80 мл без усилия. Та по тази причина се излъгах и си взех ел на нук, е по-гадно нещо от това нямаше - имах чувството, че се опитва да ми заслуче цялата гърда, но не и млякото в нея. Като резултат разбрах за себе си, че ел.помпи за домашно ползване нямат нищо общо с тези професионалните и продължих на ръчната на Авент. От нея съм страшно доволна - няма болка, лесно е. На всичките ми бременни приятлки не препоръчвам въобще ел помпа, а само ръчната

# 10
  • Мнения: 983
Имам ръчната помпа на Авент и ми върши страхотна работа  Peace
И аз така  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 5 401
И аз имам ръчна помпа на Авент, доволна съм от нея и ти я препоръчвам.  Peace

И аз също!   bouquet

# 12
  • Мнения: 473
ползвам ръчната на Авент, цедя се, защото малката отказа да яде от мен още на втория месец. наистина му се хваща цаката - прави още по-добър вакуум като се махне силиконовото уплътнение отгоре. препоръчвам ти я.

# 13
  • Мнения: 108
Аз също имам ръчната помпа на Авент и съм много доволна. каквото и да избереш, дано не ти се налага да го използваш често Wink

# 14
  • Мнения: 2 746
Колко струва ръчната помпа на Авент? Аз имам една на Пренатал отпреди 8 години, но ми си вижда амортизирана и искам да се взема по-добра.

Общи условия

Активация на акаунт