Слух за изтичане на радиация

  • 935
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Някой чул ли е нещо за изтичане на радиация от Румъния? Аз чух за Варна, но ако е от Румъния, потърпевши ще са доста повече български градове. Вече не знам на кого да вярвам, бременна съм и с малко дете и ме е страх да си подам носа навън. Моля някой ако има по-достоверна информация, да я сподели. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 155
От къде го чу това? newsm78

# 2
  • Мнения: 7 837
Как е изтекла?По Дунава? По море?
Кой е засякъл това?Апаратура?

Лесно е да се пускат слухове.

# 3
  • Мнения: 220
А бе, дъщерята на една позната на майка ми... Не случайно пиша слух. Тя работила в Енергото и служебно им предоставили тази информация, въпреки че аз не виждам служебната връзка. Друга "позната" на майка ми го чула по радиото, въобще масова психоза без потвърдени факти. Аз затова и пиша тук, да разбера дали някой има наистина достоверна информация.

# 4
  • Мнения: 220
В никакъв случай не искам да притеснявам никого, просто търсех успокоение. Най-вероятно това са празни приказки.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Не съм чула,но ако е истина си е направо за притеснение.

# 6
  • Мнения: 7 837
Цитат
Слух за изтекла радиация паникьоса вчера жители на пернишкия квартал Изток. Новината плъзнала малко след 14 часа в района на кооперативния пазар в най-големия жилищен комплекс в града. Запознати твърдели, че по радиото са съобщили, че в Румъния има авария в атомната централа и радиационният облак в момента преминава над региона. Притеснени нашенци се втурнали веднага да предприемат превантивни мерки. Някои купили от аптеките йод и започнали да приемат от него, други се прибрали в домовете си и опаковали набързо прозорците си.
Няма никакво основание за притеснение, станало е объркване, съобщи в 15.30 часа зам-кметът по сигурността Дончо Лефтеров. След продължителни проучвания станало ясно, че в 14 часа столичното “Дарик радио” пуснало информация, че на територията на страната се провежда Международно учение на тема: “Авария в атомна централа на съседна държава.” Някой не е разбрал съобщението по радиото и е предизвикал напрежение сред местното население, категоричен е г-н Лефтеров. Междувременно за времето от 14 до 15.30 часа вчера от Гражданска защита извършиха многократни замервания на радиационния фон в квартал Изток. Всички засечени стойности са били в нормата.

Това е с дата 12.05.

Ех, Перник, Перник  Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Излязох, подуших. Няма радиация. Бъди спокойна  Peace

# 8
  • Мнения: 1 533
Това е с дата 12.05.

Ех, Перник, Перник  Mr. Green

Добре че скролнах по-надолу темата. Тъкмо мислех да се затваряме семейно в частната ни паник-стая.

# 9
  • Мнения: 220
Мисля, че сарказмът е излишен. Рубриката е "Клюкарник" и аз просто запитах дали някой има достоверна информация, за да обори слуховете, които съм чула и за които се надявах да са напразни.

# 10
  • Мнения: 7 837
Аз, ако съм на твое място, ще се обадя да бъзикам оная от Енергото,дето се прави на важна със служебната информация  Twisted Evil
Обаче Гугъл не лъже.  Grinning

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз нямам никаква информация от достоверен източник. Струва ми се, че и твоите източници не са достоверни. Някак си агенция ЕЖК (една жена каза) не мога да я приема сериозно. Гледам ти лентичките-в положение си. Пази си нервите от такива вести. Ако има нещо ще се чуе. Нали няма вече затъмнение на информация. Уж.

# 12
  • Мнения: 220
Естествено, че цитираните източници не са достоверни, аз го написах и подчертах. Както и да е, не желая престрелки в нета, така че се оттеглям. Съжалявам, ако съм предизвикала някой с тези толкова мъгляви приказки, пък било то и в рубрика, където им е мястото. Спокойна вечер на всички!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Еви, опитвам се да те успокоя. Има хора, които пускат подобни слухове и гледат сеир. Не става въпрос за престрелки в нета, а за сеир. Пак казвам-ако има нещо, ще се чуе. Желая ти наистина спокойна вечер.

Общи условия

Активация на акаунт