Зелени изпражнения...

  • 119 546
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 512
Сигурно има писано по темата, но не намерих...
Четири годишният ми син втори ден ака в зелено, обаче странното е, че не е ял или пил  НИЩО, което да предизвика този цвят... newsm78
Не е болен, храни се нормално и въобще не ми хрумва от какво може да е.
Някакви идеи?
Трябва ли да се притеснявам?

# 1
  • Мнения: 234
Ако беше бебе,щях  да предположа,че е прегрял и затова е така.Но при 4 годишно дете направо незнам какво да ти кажа,освен,че според мен трябва да се допиташ до личния лекар.

# 2
На мен това не ми харесва. Зеленият цвят е от някакъв билирубин, ама защо и от къде........Обади се в педиатрията на дежурния тел.за всеки случай или на 150. Аз редовно ги тормозя със въпроси, ама нали е за златото по-добре звънни.
Успехи.
Дано да е само едно катарално възпаление.................

# 3
  • Мнения: 101
Тази зима мойте изпражниня бяха станали светли зелени, направо ризидави, а не бях яла нищо зелено, бях се притиснила много. Усетих че като ям вафли на Фамилия с карамел, жълтата кутия тогова става така, въпреки че вафлите са кафяви. Спрях да ги купувам и нямам такива проблеми. Така че пак презгледай храната на детото.

# 4
  • Мнения: 512
Благодаря ви за отговорите!
Слава богу, всичко се размина, сега вече постигаме "нормален" цвят Embarassed.
А това за вафлите е направо невероятно - той наистина беше ял такива, шоколадови "Фемили", мисля newsm78. Ама никога не бих допуснала, че е от тях - представям си вече какво съдържат  Sick!!!
Бъдете здрави!

# 5
здравейте и на мен вчера за първи път ми се случи въпреки че съм на 33 години
не бях яла нищо зелено или около зеленото
но предният ден и аз бях похапнала доста от тези малки вафли и въобще нямаше да се сетя че е от тях
така че изводът е да се повтори експеримента и наистина да се докаже че е от вафлите Joy

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тези вафли да не се купуват щом се получават такива изпражнения кой знае какво има в тях... newsm78

# 7
... Усетих че като ям вафли на Фамилия с карамел, жълтата кутия тогова става така....
Абсолютно вярно. Преди да прочета това бях готов да тичам в спешното (защото веднъж ми отваряха корема така, само че беше черно Simple Smile

# 8
Малката ми дъщеря е на 4 години и от три дни ака в зелено.
Снощи вече взе да ни притеснява и ей ме на днес търся в нета причините.
Сега вече съм по-спокоен, прочитайки тази тема, щото от понеделник насам - три дни яде тези малки кафяви вафлички с ванилия и шоколад, които мисля, че се казват НАЯ в една синя шарена кутия са. Допусках, че може да е от тях и сега вече съм сигурен.
ТА НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА ВДИГНЕМ ПО-СЕРИОЗЕН ШУМ И МЕДИИТЕ ДА РАЗТРЪБЯТ НОВИНАТА. ТОВА Е БЕЗОБРАЗИЕ, МОЖЕ ДА СА ОПАСНИ, ДА ГИ СПРАТ ОТ ПАЗАРА! А ДОРИ И ДА НЕ СА ОПАСНИ, ДОСТАТЪЧНО Е ПРИТЕСНЕНИЕТО НА ХОРАТА.

# 9
  • Мнения: 56
Малката ми дъщеря е на 4 години и от три дни ака в зелено.
Снощи вече взе да ни притеснява и ей ме на днес търся в нета причините.
Сега вече съм по-спокоен, прочитайки тази тема, щото от понеделник насам - три дни яде тези малки кафяви вафлички с ванилия и шоколад, които мисля, че се казват НАЯ в една синя шарена кутия са. Допусках, че може да е от тях и сега вече съм сигурен.
ТА НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА ВДИГНЕМ ПО-СЕРИОЗЕН ШУМ И МЕДИИТЕ ДА РАЗТРЪБЯТ НОВИНАТА. ТОВА Е БЕЗОБРАЗИЕ, МОЖЕ ДА СА ОПАСНИ, ДА ГИ СПРАТ ОТ ПАЗАРА! А ДОРИ И ДА НЕ СА ОПАСНИ, ДОСТАТЪЧНО Е ПРИТЕСНЕНИЕТО НА ХОРАТА.
Според традиционната китайска медицина оцветяването на изражненията със зелен цвят,говори за проблем с черния дроб или иначе казано някакво натравяне!Давайте периодично малки дози пчелен мед,той пречиства доста добре!
ПЧЕЛЕН МЕД

# 10
 Thinking
На мен ми бяха казали, че зеленият цвят се дължи на отделен в повече жлъчен сок. Нещо в храната не се понася добре от организма. Доколкото знам при проблемен черен дроб цветът се изменя към бяло.
Вариантът с вафлите ми кара да си мисля, че хората са били прави за жлъчния сок...

# 11
  • Мнения: 56
Thinking
На мен ми бяха казали, че зеленият цвят се дължи на отделен в повече жлъчен сок. Нещо в храната не се понася добре от организма. Доколкото знам при проблемен черен дроб цветът се изменя към бяло.
Вариантът с вафлите ми кара да си мисля, че хората са били прави за жлъчния сок...
Когато жлъчният сок е повече от нормалното тогава,цветът става тъмнокафяв почти черен!

# 12
здравеите имах същия проблем с изпражненията и се сетих че сам ял от гореспоменатите вафли familia благодаря на споделилия защото наистина се уплаших

# 13
Тъмно-кафяв почти черен става когато има стомашно кървене - съсирена кръв. От жлъчката става зелен, какъвто е и цветът на жлъчния сок.

# 14
Току що и на мен ми се случи този проблем и реших да се допитам до гугъл да ми каже за какво иде реч и влизам тук във вашия форум и гледам тая тема, а на една ръка до мен са същите тези вафли family с които бях попрекалил снощи... Simple Smile мисля, че е крайно време да ги спра... живи и здрави да сте и благодаря, че ме осветлихте по този обезпокояващ за мен проблем!

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на нас се е случвало от тези вафли да се промени цвета на изпражненията. Не купувам повече от тях. Кой знае какво ядем newsm78

# 16
  • Мнения: 224
И на нас се е случвало от тези вафли да се промени цвета на изпражненията. Не купувам повече от тях. Кой знае какво ядем newsm78
то да са само тези вафли здраве му кажи всичките тези сокчета в едни чашки за еднократна употреба дето ги пият децата лятно време че и замразени са само бой и химикали Sickникакъв контрол няма #Cussing out

# 17
  • Мнения: 595
Хайде и аз да се запиша...
Дъщеря ми се изака току що наситено  зелено и на мен ми се изправи косата Scream .
Започнах да ровя в Гугъл и ...ето ме тук.Познайте - на обяд вафли Фамилия!!!Утре ще взема кутията и ще я нося на моя лекар(тъй и тъй ще ходя...)Луда работа.

# 18
imam takyv problem otkatkto gi probvah za pyrvi pyt i az se pritesnih i proverih v google i vleznah vyv va6iq sait....tova e protivozakonno-no ne mislq 4e moje da se dokaje-v bg imame problem s analiz na systavkite-i ot4itat samo otrovnita-no pyk za 4isto 4ove6kiq strah i tova kakvo moje da predizvikat pri vsekidnevno polzvane ve4e e dru
BLAGODARQ WI TE PISALI PO TEMATA ZA DA SE USPOKOQ I 6TE PROBVAM DA PI6A NA MEDIITE ZA TOVA.
NAPRAVETE GO I VIE I AKO E NQKAKVA SYSTAVKA DA GI PRINUDIM DA Q SPRAT -ZA6TOTO NEMOJE DA SE OTRE4E 4E SA MNOGO HUBAVI-NO 6TE SE LI6A OT TQH V BYDE6TE
 Hug Hug Peace

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако е ярко зелено, като боя, е от вафли или друг сладкиш.
Преди време имаше такава тема, моя син беше "снесъл" също така в силно зелено, и аз си помислих, че е изял пастел, и таман да питам в здравния, видях темата - общото между децата се оказа, че са яли минивафлички, кафяви на цвят с лек крем, нашите бяха на Кармела.

# 20
и аз имам опит с тези Фемили...

мислех че зелените изпражнения се дължат на прочистванията които правя, но след като пак се появиха (без да съм на някакъв режим!)  реших да видя из нета и попаднах на вашия сайт. Наистина от тези вафлички стават тези неща, но ПРОЧЕТОХ какво съдържат.

Не претендирам, че разбирам от органична химия и биология, но доколкото я учих в училище миналата година единствената съставка която ми направи впечатление е ЛЕЦИТИН. Ето какво пише за него http://zdrave.hit.bg/products/lecithin.html

най-вероятно според мен, тези зелени изпражнения се дължат на отделяне на токсините и "останките"  в нашия организъм. Наричат черния дроб "хим лаборатория на организма"- през него минава всичко, затова ако лецитина във вафличките е в големи количества като нищо може да стимулира изхвърлянето на застарелите вещества...

По принцип не знам и може да греша, но просто обичам да си обяснявам нещата. Въпреки това, по-добре да не ги консумираме, защото наистина не знаем какво НЕ пише по етикетите и с дребния шрифт. Това все още е България  и всеки си гледа келепира


пс вашият сайт много ми харесва  Grinning  Давайте все така

# 21
Нещо не разбирам - кое от прочетеното те кара да мислиш, че описаният в темата ефект се дължи на лецитина? Не знам колко опаковки на хратнилени продукти, (особено на вафли) си прочел, но от това, което аз съм разглеждала всички имат лецитин.

Търси някоя друга съставка - описана или неописана.

# 22
  • Мнения: 595
http://www.karmelabg.com/products.php?pCat=5&lang=bg

Прословутите вафли

 "За да гарантира високото качество на своите продукти, през юли 2003-та год. „Кармела” внедри система за управление ISO 9001 : 2000, а в последствие през март 2007-а е внедрена Интегрирана система за управление (ISO 9001 : 2000/НАССР - Система за анализ на опасностите и контрол на критичните точки) от GERMANISHER LLOYD."

Чудя се дали да не пусна тема за вафлите в Готварския-там някой специалист може да ни осветли по въпроса със съставките newsm78 newsm78 newsm78

# 23
  • Мнения: 1 058
Какви са тези вафли бе хора Shocked.

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да, вафлите са тези, но не е от лецитина.
Лецитин се съдържа в яйчения жълтък, майонезата, и куп други храни, ползва се като емулгатор на мазнини.

Някой от оцветителите вероятно реагира така с жлъчния сок и докарва това безумно зелено - но това е само предположение.

# 25
Хм, и аз на преклонна непеленаческа възраст почнах да акам зелено, и преди да ида на лекар, копнах в Гугъля.

Да ви кажа, напоследък ям само вафли на Фамилия - от ония с ванилията.

# 26
  • Мнения: 487
и аз имах подобна случка с вафли фемили Embarassed

# 27
i az sym taka 2-3 dni + diariq i temperatura 37,1! i az qdoh takiva vafli!!! mislq che trqbva da se napravi ne6to po vyprosa...  Confused  ve4e me e strah da otida v magazina i da si kupq kakvoto i da bilo Cry

# 28
зеленото ако е нормална реакция при настинка и температура ( справка другите теми от форума). Оцветяването при нормално здравословно състояние може да се получи при завишена употреба на някои храни.

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Дъщеря ми ака зелено всеки път, когато яде вафли Фамилия ванилия / в жълтата кутия /. Затова спрях да ги купувам. Проверих в интернет оцветителите, които съдържат. Единият / мисля, че беше тиразин /е забранен в редица др. държави. Предполагам, че на него се дължи оцветяването.

# 30
 #Cussing out Купих на дъштеря ми от тези вафли фемили / в жълтата кутия / и на следващия ден беше с температура 37.5 и акото и  беше зелено  Sick много се притесних, реших да видя из нета и попаднах на вашия сайт. Никога повече нямя да купя от тази
 #2gunfire ГАДОСТ  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 31
Иска ми се да им направим една солидна анти-реклама. Може би господарите на ефира ще свършат работа newsm78

# 32
Иска ми се да им направим една солидна анти-реклама. Може би господарите на ефира ще свършат работа newsm78
Аз лично ще кажа поне на 100 човека с молба и те да споделят с техни познати, роднини, братовчеди, приятели. По скайп, кой както му е удобно. Трябва да ги накажем тия великотърновски мишки.

# 33
Благодаря ви хора за темата!!! 
Аз също си купих от тези вафлички.И ...същия ефект.Много се притесних и преди да се консултирам с лекар реших да потърся в нет-а и попаднах на този форум. Успокоих се.
Наистина, и аз вдигнах температура 37,5 и ми беше зле 2 дни.Мислех, че е нещо вирусно и в резултат и изпражненията ми са зелени, но вируса отмина, а аз продължавам със зелените изпражнения вече седмица,но и седмица ям тези вафли.
Няма ли кой да контролира тези храни или някой "компетентна институция" да се задейства?!!?

# 34
Аз навъртях 5-6 телефона, но от лабораторията ми казаха че няма как да ги изследват за това. Трябвало доктор да докаже че именно от тези вафлички става така и влизаш във един филм. А господарите на ефира излизат в отпуск. Още преди месец се обадих на фирмата производител, но гадните вафлички още си стоят по стилажите. Сигурно новите партиди ще се оправени, да се надявам въпреки че на тези ще им правя антиреклама докато съм жив. Доста ще изгубят от мен Laughing

# 35
Време е всеки от нас преди закупи даден продукт да чете съдържанието. Аз го правя от доста време като ми отне доста време да понауча от кои точно хранителни добавки трябва да се пазя. Противно на очакванията, консервантите далече не са толкова вредни колкото се тръби, дори най-често използваните се съдържат в някои плодове, а природата си знае работата. По-лошите добавки са оцветителите и най-вече изкуствените подсладители характерни за продукти с с гръмкото "БЕЗ ЗАХАР", за тях отдавна се правят изследвания и се твърди, че са доста канцерогенни. Трябва да се знае, че и не всички тайнствени добавки маскирани с Еххх са вредни. Така например Е101 е рибофлавин, или Е440 - пектин.

Конкретно в случая гледам съдържанието на вафли Фамилия и забелязвам следните доста неполезни добавки:
Е122 - Carmoisine:A synthetic red azo dye used in foods which must be heat treated after fermentation. Also found in blancmange, marzipan, Swiss roll, jams and preserves, sweets, brown sauce, flavoured yogurts, packet soups, jellies, breadcrumbs and cheesecake mixes.

It appears to cause allergic and/or intolerance reactions, particularly amongst those with an aspirin intolerance. Other reactions can include a rash similar to nettle rash and water retention.

Not recommended for consumption by children.

The Hyperactive Childrens Support Group belive that a link exists between this additive and hyperactive behavioural disorders in children.

Whilst being a commonly used colour in the UK, its use is banned in Japan, Norway, Sweden and the United States.

Е102 - Tartrazine: A synthetic yellow azo dye found in fruit squash, fruit cordial, coloured fizzy drinks, instant puddings, cake mixes, custard powder, soups, sauces, ice cream, ice lollies, sweets, chewing gum, marzipan, jam, jelly, marmalade, mustard, yoghurt and many convenience foods together with glycerine, lemon and honey products. It can also be found in the shells of medicinal capsules. It can also be used with Brilliant Blue FCF, (E133) to produce various green shades e.g. for tinned processed peas.

Tartrazine appears to cause the most allergic and/or intolerance reactions of all the azo dyes, particularly amongst those with an aspirin intolerance and asthmatics. Other reactions can include migraine, blurred vision, itching, rhinitis and purple skin patches, (because of this more use is now being made of Annatto (E160b). In conjunction with Benzoic acid (E210) tartrazine appears to create an over-activity in children.

Not recommended for consumption by children.

The Hyperactive Childrens Support Group belive that a link exists between this additive and hyperactive behavioural disorders in children.

Whilst being a very commonly used colour in the UK its use is banned in Norway and Austria.

Е133 - Brilliant Blue: A blue synthetic coal tar dye often used in conjunction with E102, Tartrazine, to produce various shades of green. Synthetic usually occurring as aluminum lake (solution) or ammonium salt;

Can be found in tinned processed peas, dairy products, sweets and drinks,

Not recommended for consumption by children.

Banned in Austria, Belgium, Denmark, France, Germany, Greece, Italy, Norway, Spain, Sweden and Switzerland.

Е211 - Sodium Benzoate: The sodium salt of benzoic acid (E210).

Used as a preservative, both antibacterial and antifungal but effective in only slightly acid environments. Also used as an antiseptic, as a food preservative and to disguise the taste of poor quality food.

Found in barbecue sauce, caviar, cheesecake mix, fruit pies, margarine, pickled cucumbers, pineapple juice, prawns, preserves, salad dressing, soya sauce, sweets and table olives. Also in milk and meat products, relishes and condiments, baked goods lollipops and soft drinks (orange soft drinks may contain high quantities, up to 25mg per 250ml). Can be found in many oral medications.

People who suffer from asthma, aspirin sensitivity or the skin disease urticaria may have allergic reactions and/or find their symptoms become worse following consumption of benzoic acid, particularly in combination with tartrazine (E102).

Not recommended for consumption by children.


Самото следене на съдържанието на продуктите е доста обременяващо в началото, докато човек запомни от кое основно и най-вече трябва да бяга. Ако някой проявява интерес и желае да живее по-внимателно може да намери инфо на следните адреси:

http://nac.allergyforum.com/additives/colors100-181.htm
http://www.ukfoodguide.net/enumeric.htm

Моето лично мнение е, че в случая за зеленото е виновен Е102, защото той често се използва да се постигне зелен, или жълт цвят.

Поздрави на всички и умната!

# 36
Влязох във форума защото имам същия проблем със синът ми, който е на 1 г. и 9 месеца. Учудата ми е голяма, защото вчера той също яде от вафли "Ная" с ванилов крем и днес е с температура 37,7 и зелени изпражнения. Как може да се продават такива продукти за деца????????????????? Влизам в сайта на Комисията за защита на потребителя.

# 37
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
...вчера той също яде от вафли "Ная" с ванилов крем и днес е с температура 37,7 и зелени изпражнения. ...

Ние говорим за вафли Фамилия, а не за вафли Ная.

# 38
Вчера нямах време да излизам и на обяд, вечеря и днес на закуска ядох ванилови вафличи Ная. Много са всусни, обаче преди малко в тоалетната бях изненадан от цвета на изпражненията си - едно такова готино зелено. И разира се веднага влизам в нета да диря от какво съм "болен". Няма ли някой лекат или човек химик/биолог да каже какво има в тези вафли и какво означава зеленият цвят???

# 39
...вчера той също яде от вафли "Ная" с ванилов крем и днес е с температура 37,7 и зелени изпражнения. ...

Ние говорим за вафли Фамилия, а не за вафли Ная.
Виж коментара на Eudgenio #8 и Ангел6 #38

# 40
Здравейте и от мен! Вече два пъти дъщеря ми се изхожда зелено.И аз по същия начин си помислих, че е от близалка , която яде наскоро.Един път е разбираемо, но два пъти - вече бях започнала да се притеснявам.И реших да се поровя в нета за да видя други мнения по въпроса.С огромно очудване разбрах,че този цвят е от вафлите Фамилия/кафяви с ванилов крем/, които дъщеря ми цяла седмица яде. Абе тези хора да не се опитват да ни затрият децата.Определено съм "за" да се вдигне шум.Давайте да се организираме докато не са ни отровили. Sick

# 41
Ето ме и мен.. поредният консуматор на вафлите Фемили... и аз така 2 дни все зелено... и си викам: абе не съм ял нищо, което да е съмнително, не ме е боляло стомах.. и реших да вида в гуугъл какво ще намера и като прочетох темата направо се смаях! Ето това са вафлите http://www.karmelabg.com/products.php?pCat=5&lang=bg&pId=64

# 42
  • Мнения: 822
Ние си пострадахме точно от кафевите вафлички Ная - и вече не купувам изобщо.

# 43
направо ахнах като прочетох за тези вафли, днес детето ми, което е на 1,10 г. започна да ака зелени изпражнения, ама такива за първи път в живота си виждам електрикови, сякаш с пастел са боядисвани. какво беше учудването ми, прочитайки тази тема за вафлите, снощи за първи път детето изяде един куп вафли "Ная" с ванилов крем и шоколад, аз като ги купих още веднага си похапнах и на другия ден аз бях със същине изпражнения, но по тъмни. Не мога да повярвам, но явно е от вафлите, отивам да ги хвърля веднага и никакви вафли. Иначе детето няма температура и не повръща, добре си е нищо му няма, освен, че няма апетит.

# 44
Разцепих се да изхождам зелено, дори колегите ме помислиха за Далтонист или откачен като им казвам при положение, че съм лекар. Какво ли не ядем вече. Определено е от вафлите ФАМИЛИЯ защото от 1 седмица ги ям.

# 45
  • София
  • Мнения: 980
а стига бе! И дъщеря ми имаше такова електриково зелено аки, мислех, че е от зеленото грозде! И ние доста си похапнахме но не се оцветихме, явно ни е било малко.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 17:24 от х_diabet_mama

# 46
  • София
  • Мнения: 2 014
Тъкмо притеснена търсех обяснение за наситено зеленото ако на дъщеря ми и ето го ключа към загадката.
Ние наблегнахме на кафевите вафлички на Фамилия.  ooooh!
Моето първоначално обяснение беше, че е настинала, но все пак акото беше твърдо и тогва предположих, че е от бонбони Бони-Бон, че и те доста цапат.
Тези ярко зелено акита са направо сензационни!

# 47
От два дни аз съм така. На 33 г. съм. Влизам тук и какво да видя  Laughing Laughing От също толкова дни се тъпча с тези мини вафлички Фемили, жълтата кутия!!! Не ги яжте!

# 48
  • Мнения: 4 335
Това е ужасно,какво толкова слагат вьтре,а колко ли деца ги ядьт ThinkingПреди ядях такива,но не бях забелязала цвета,ве4е не бих си взела.

# 49
  • Мнения: 246
Чета и не вярвам на очите си направо! Малката тази сутрин ме изненада с това електриково зелено чудо! Направо изпаднах в ужас - не бях виждала такова нещо, а милото вчера цял ден тъпка сладки вафлички Фемили! Тези са направо за съд - цяла нощ е с температура и вчера цял ден, натъпках я с какви ли не лекарства!

# 50
Синът ми е на 3г. От два дни е с температура 37.2  и ака в пастелно зелено. Както се сещате - мини вафли Фемили на Кармела. Като чета възвишените им слова на кутията "Грижа за Вас и Вашето семейство....." направо откачам ! #Crazy Кой знае какво друго ядем без да знаем, че ни вреди. Тези вафли поне сигнализират със цвят, че нещо не е наред..

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Айде и аз в кюпа - от два дни съм така  - наситено тревнозелено. Наблегнах и аз на вафлите Фамилия - от кафевите с ванилов крем... Децата нещо не ги харесаха и ги метнах аз...  Sick Sick Sick

Производител - Кармела 2000 ООД,Велико Търново.
Срока им на годност 09.07.2009
Ето и състава им:
Вафлени кори 23.5% - пшенично брашно, оцветител кафяв Е122,Е102,Е133,Е145,Е330,Е211,сода бикарбонат Е500,сол. Крем 76.5% - захар,растително масло,суроватка на прах,обезмаслено мляко на прах,лецитин Е322, аромат ванилин.

Някой да има идея коя от тези съставки може да докара този прекрасен цвят?
Имам още десетина вафлички в кутията... Някакви идеи къде да ги дам за изследване или идея кого да сигнализирам?

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 16:49 от julisa

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Когато установих, че дъщеря ми ака зелено от вафлите проверих в И Интернет съставките една по една. Е102 е Татразин - жълт оцветител забранен за употреба в някои държави. Обикновено го посочват като опасна хранителна добавка, която трябва да се избягва. Предполагам, че оцветяването се дължи на него. Можете да погледнете тук за някои опасни хранителни добавки.

# 53
И ние сме така - ядохме вафли Ная и малкият-5годишен ака в зелено. И аз като другите съм меко казано поразена!!!!!! Много странно! Ако някой е разбрал нещо по темата, моля пишете, виждам, че проблемът е налице от доста време!!!!

# 54
  • София
  • Мнения: 980
Pratih linka s temata do BTV no za sega otgovor nqma veche 2 sedmici

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
преди съм яла такива вафли,но при мен нямаше такъв ефект newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, ето ме и мен.
Чрез Гугъл, естествено, макар да съм редовен потребител на форума.
Мили хора, такъв цвят изпражнение за пръв път в живота си виждам.
Егати зеленото Shocked
Оцъклих се, като видях какво е сътворил 5-годишният ми син. Заподозрях го в употреба на някакви дъвки, близалки и какво ли не, ама за вафлите "Фемили" Ванилия на "Карамела" нямаше да се сетя никога.
Добре че все пак прочетох темата, защото си мислех, че ще е поредната за изпражнения в зелено при бебета, които са ми добре познати. Хубаво, че видях потребителката и се зачетох, че тя е с по-голямо дете.

Не мога да повярвам, че тези вафли могат да доведат до подобно оцветяване.
Но фактът си е факт.
Вчера ги нагъна моят юнак и днес аранжира тоалетната в красив резидав цвят. Няма разстройство. Казвам ви, красота - съвършени зелени л*йна. Mr. Green Sick

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 17:28 от КЛОНКА

# 57
  • Мнения: 822
Вярвайте ми, целият форум ще мине през тази тема    Simple Smile Направо можем да си я заковем  Rolling Eyes  !

Сега сериозно! Аз вече започнах да предупреждавам хората за "зелената опасност", дори и непознати. Като видя, че някой си е взел въпросните вафлички или се кани да си ги вземе се намесвам. Според мен обаче трябва да се сезира някоя по-висша инстанция или телевизия, проблемът да се огласи. Ако има някоя смела майка, препатила в зелено да действа......

# 58
  • София
  • Мнения: 2 840
Държа да отбележа, че въпреки отзивите за вафленото чудо, направих експеримент за собствено успокоение вчера - похапнах малко и аз. Резултатът е налице. Вярно, не успях да докарам този божествен резидав нюанс, който произведе синът ми, но зеленото, макар и леко тъмно, си е зелено Mr. Green

Всъщност, аз хубаво се успокоих, че е от храна, ама все пак, дали не е нещо опасно?
Вярно, сензационен е цветът, както го нарече една потребителка, но дано само това е "екстрата" на вафличките.

А са се сдобили със сертификат за качество, изписали са го. Вече не зная на какво да разчитам, след като не мога дори на родни производители, въвели европейските изисквания за качество  и безопасност на продукта.

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 13:58 от КЛОНКА

# 59
  • София
  • Мнения: 980
MamaGalka Аз писх на БТВ но няма резултат, сигурно трябва да позаваш някой от вътре, а и темата не е много за ТВ, не е много фотогенично макар и много цветно  Joy

# 60
  • София
  • Мнения: 2 840
Айде, бе - не било "фотогенично"!
Щото Горсов пред ротативките беше много приятна гледка.

# 61
  • Мнения: 731
Виждам, че фаворита за зеленото ако са малките вафли, но при дреболина, която е на 1 година същия цветен проблем има след ядене на обикновени бисквити "Житен дар"  Close А те не съдържат толкова много Е-та!

# 62
  • Мнения: 2 099
Иде този цвят от татразина.Гответе домашни храни.Трудоемко е.Аз отдавна съм така- великия готвач,но каката е с алергия към нещо в готовите храни.

# 63
  • Мнения: 731
Не мисля, че само татразина е причина. Състава на обикновените бисквити е: пшенично брашно, захар, растително масло, гликоза, набухватели (Е 500ii, Е 503ii), сол, аромат ванилин, агент за обработка на брашна (натриев метабисулфит). И нещо от тези също предизвиква зелено ако и то не само при нас  Peace

# 64
ако зелените изпражнения продължават над 1 седмица и има слуз, може да се помисли за хранителна алергия, по-точно към ГЛУТЕН, т.н. глутенова ентеропатия или ЦЕЛИАКИЯ. освен общите изследвания, се доказва и с тест "глутен"  в по-голямите лаборатории като цибалаб и др. от най-ранната възраст най-чести такива преходни алергии са в периода до 2 годинки. За бебетата е много опасно ако се развие такава глутенова ентеропатия/целиакия, защото възпалената лигавица на стомах и черва не абсорбира витамини и т.н. и става риск от неразвитост до смърт. за възрастните също е лошо, бебетата се лекуват лесно и бързо, възрастните рядко се диагностицират преди да настъпят усложнения.

# 65
  • Мнения: 731
При нас зелената вълна е непосредствено след ядене на бисквита и ако не яде повече изчезва. Няма такъв проблем с всякакви видове пшеничен и ръжен хляб,така че едва ли глутена е проблем  Peace

# 66
Zdraveite i ot men. I az imam sashtij problem sled konsumacij na jalti vafli Familia  no se pritesnjvam zashtoto sam bremenna v sedmij mesec i to riskova bremennost.
Nadjvam se na beb4o nishto da mu njma Sad

# 67
ммм браво на гениалния ум който се е сетил че тези страхотно наситено зелени изпръжнения се дължат на тези инъче толкова хубави вафлички.аз направо се побарках, втори ден си акам такива, ама все по-зелени и по-зелени ми ставаха фекалчетата,ужас.
И така реших да попитам д-р Google и попаднах на този форум.А си мисля не можем ли да направим нещо на производителите на тези вафли,аз лично си пиша тука на всички да не си купуват тези вафли Фамилия,ама нещо по-мащабно ми се иска да направим...примерно да накараме производителите да си изядат цялото налично количество от Family Ванилия.... или пък нещо друго...
 

# 68
  • София
  • Мнения: 980
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
ако някой познава директора на завода да го дава насам
ЩЕ СИ ГИ ИЗЯДЕ ВСИЧКИТЕ!  Joy Joy Joy

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Преди около два месеца изпратих писмо до един от най - големите  национални седмичници. Дадох и линк към темата ни. Явно обаче проблема не ги интересува. За да се заинтересуват медиите сигурно трябва от вафлите да си хапне детето на някой народен представител или министър....

# 70
  • София
  • Мнения: 980
а пък аз оспамих ТВ тата ама и там нищо

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Шокирана съм Shocked Shocked Shocked
Никой ли не е сезирал ХЕИ или комисията за защита на потребителите?

# 72
  • Мнения: 5
Само да добавя и нас Sad
Току що мъжа ми се оплака от зелено ако - а аз имах температура вчера. Сърчнах в нета и познайте изненадата ми - от онзи ден си хапваме вафли Фемили  #Crazy #2gunfire
Моля се само да не пострада 4 месечното ми бебе, което кърмя! ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 946
Записвам се да следя... А само като си помисля колко често обичам да си похапвам сладичко - вафли и др... май ще трябва да приготвям все домашни сладки за малката ми госпожица... В какъв свят живеем?!  Shocked

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
В какъв свят живеем?!  Shocked

Ами явно в такъв, в който всеки от пострадалите предпочита да си трае #Crazy
НИКОЙ ЛИ НЯМА ДА СЕ ОПЛАЧЕ??????

# 75
  • Мнения: 6 892
Ха, и аз тук, имам една кутия Фемили (кафеви с ванилия) наполовина изядена. И аз забелязах зеленикав оттенък, но само веднъж ми се случи и честно казано не обърнах кой знае какво внимание ooooh! Но аз гледам да не ям по много от вафлите и не бях успяла да го докара особено зелено. Дори ядох няколко дена, но само веднъж ми се случи.
И аз проверих съдържанието на вафлите, лошо ми стана Sick Тези, които останаха заминават на боклука.

Ако се интересувате от Е-тата, в сайта на Горичка пише за тях, аз там сверявам - http://www.gorichka.bg/index.php?p=34&l=1

# 76
  • Мнения: 2 070
Две-три страници гости и все мъже, все влезли и търсили с гугъл и виж ти как попаднали на готиният сайт бг-мамма и веднага агитация да се оповестява по медии и антиреклама да се прави
Да не сте от някоя конкурентна фирма ли кво ли
За пръв път виждам такъв интерес от страна на мъже към тема за изпражнения в тоя форум, зя прйв пйт виждм и толкова много гости изказали се по тема Да се бяхте регистрирали поне

# 77
  • София
  • Мнения: 2 840
Виж, не е случайно, че са мъже, може вафлите да кореспондират с мъжкото тяло по-активно, щото синът ми оцвети в резида, същинска красота, а моите продукти станаха по-мръснозелени Mr. Green Joy

Лично аз се радвам, че открих темата тук и имах сили да я изчета до мига на просветлението с вафлите, щото наистина изпаднах в шок, когато видях зеленото чудо на детето Crazy
И изобщо нямаше да ми хрумне, че е от вафлите, та те са кафеви, да му се не знае.

Не е конспирация, ДеЩо, вЕрвай ми! Много зелено, ама мнооого! Grinning

# 78
  • Мнения: 822
Не е конспирация, ДеЩо, вЕрвай ми! Много зелено, ама мнооого! Grinning
Така е - тревисто, стряскащо окото зелено,ей такова долу горе  Sick  - няма измама!

# 79
  • София
  • Мнения: 334
Ей, ще ме накарате до отида до магазина и да пробвам това чудо на съвременната химия  Sick
То че са боклуци тези храни - боклуци са. Ама как чак и сертификат за качеството да са взели  Crazy
Добре, че попаднах на темата - Индия, мерси. Ще си имам едно наум за вафлите (не само посочената марка)  Peace

# 80
  • Мнения: 113
Смятам, че фирмата производител трябва да бъде принудена да даде някъде някакво обяснение.
Радвам се, че потребители вече са информирали медиите...дано скоро има някакъв резултат.
Мисля, че няма нужда да казвам, че също се сблъскахме с този проблем - мини вафлички на Кармела.  smile3511

# 81
  • София
  • Мнения: 980
О, аз не се надявам някоя медия да отговори, минаха вече много месеци. Май само на Милен Цветков не съм писала, ама не искам да се изтипосам там с такава тема, ще ми излезе прякора в квартала " зеленото ако"  Joy

# 82
heyy hora..ii mama ima problem sys zelenite izprajeniq.. predi malko mi kaza da tyrsq neshto w internet za tqh kogato prochetoh nqkolko komentara ii kazah na mama za prochutite wafli..a tq beshe izqla cqla kutiq s tezi wafliii..ii 2 dni se chudeshe zashto aka zeleno  smile3531 smile3532 seriozno wi kazwam okolo 10min. ne sym sprqla da se smeqq  smile3532

# 83
  • Мнения: 636
Направо ме убихте с тия вафли. Какво ли ядем?

# 84
и аз тази седмица почнах да имам зелени изпражнения - уплаших се .Обаче и аз бях яла от тези вафли ,които кутията седи до мен .Мерси че ме светнахте бях се почти уплашила Mr. Green

# 85
  • София
  • Мнения: 980
току що се обадих и писах до комисията за защита на потребителя
надявам се бързо да се разреши загадката с какво сме се тровили до сега, че и децата си  #Cussing out

# 86
И аз пострадах, без да знам, от вафли "Фемили". Както много други, също чрез Google, установих първопричината. Иначе, въобще не бих се досетил. А стресът не си е малко.

Ако тези зелени изпражнения са реакция с вредни химикали, би следвало да има по-остра обществена реакция, която да принуди най-малкото фирмата да даде обяснение за тези "ефекти", да се сезират Комисията за защита на потребителите. Виждате какъв шум се вдигна покрай заразеното с диоксин свинско месо. Случаят тук не е по-малко обезпокоителен. Хората трябва да имат информация и да си преценяват.

# 87
х_diabet_mama, поздрав!  Peace Дано се изясни какво аджеба си купуваме от магазина под миловидна опаковка. И това е фирма, която произвежда и продава с години т.е. с продуктите си е спечелила доверието и интереса на потребителите.

Извинявам се в горния постинг за тафтологията (реакция).

# 88
  • София
  • Мнения: 9 850
И моите деца пострадаха от въпросните вафли...току що видях резултата Rolling Eyes.Вчера им ги донесоха вафличките едно приятелско семейство...

# 89
  • София
  • Мнения: 980
ОТГОВОР НА ЖАЛБАТА ОТ СТОЛИЧНА РЕГИОНАЛНА ИНСПЕКЦИЯ

http://media.snimka.bg/1933/010121817-big.jpg

# 90
  • София
  • Мнения: 2 840
Нещо не схванах - не намерили вафлите в някакъв супермаркет и се позовават на документи от производителя.
Браво!
И аз прочетох, че имат сертификат за качество по някаква технология. И какво? От този факт изпражненията на сина ми не придобиха нормален цвят.

И защо не са потърсили в друг обект? Да не би вафлите да се продават само на ено място? Егати!
Няма значение. Забравяме за случката. Който има опит, си знае. Другите да си ги ядат.

# 91
  • Мнения: 2 926
И аз нещо не успях да схвана  newsm78
Имат сертификат за качество и са недосегаеми ли?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами, така излиза.
"Не намерихме вафлите, обаче имат сертификат, спокойно, яжте си ги, всичко е във вашите фантазии" Така прозвуча.

Тази тема "плаче" за клюкарника с друго заглавие.
Що за отговор е това?
Да не сме идиоти?
Не намерили вафлите, но имало документи. С тези документи да бях забърсала сина си, да видят що е то красиво зелено.

# 93
  • Мнения: 2 926
Това направо си е отбиване на номера, мен ако питате.....

# 94
  • София
  • Мнения: 2 840
Не, не е отбиване на номера, просто в лицето  ни казват, че вафлите са си О.К., щото имат документи, които го доказват.
От това си правя извода, че е съвсем нормално изпражненията да се оцветяват в зелено. Значи, няма място за спорове, нито за някакви претенции. Ефектът е логичен и съвсем в реда на нещата. Ние просто сме банда изкукали майки.

Разбира се, ние не живеем в държава, в която щом не е написано на етикета, че е възможно оцветяване на изпражненията, сме в правото си да ги съдим. Защото аз изпитах панически ужас при вида на изпражненията на сина си и бях на крачка да се юрна по доктори и да му правя изследвания. Това нима е нормално? Предвидено ли е в сертификата им?
Да си опишат възможните "ефекти" при консумация на продукта, щом са толкова наясно с документации и изпитания за безвредност, а ние да си преценим искаме ли да ядем нещо "безвредно", от което да ходим в красиво резида.

# 95
  • Мнения: 822
Явно ще трябва да се подават още сигнали!

Плащат си хората - това е според мен причината да не ги безпокоят. Какво толкова, някакви резедави отенъци..... Confused ! Ще ги преживеем някак си! Какво са те в сравнение с останалите ни проблеми....финансова криза, глобално затопляне...!

# 96
  • София
  • Мнения: 980
Няколко човека споменах а и при моята дъщеря надлюдавах повишена температура , така , че не  е само резедата!

Пратили са за проверка по място на производство, интересно от там ще ни информират ли нещо или ще се покрие всичко!

Няма ли някой който да се осмели да се изправи пред Милен Цветков:)

# 97
  • Мнения: 2 018
Направо ми идва да ги опитам тези вафли и да видя резултата.  Joy

# 98
  • Мнения: 2 759
Направо ми идва да ги опитам тези вафли и да видя резултата.  Joy
                      И аз  Blush. Все пак не искам любопитството да убие котката обаче  Whistling. Предпочитам да проследя тук какво ще им намерят, после мога от благодарност да им купя няколко кутии на тия от ХЕИ, РИОКОЗ или които са там  Twisted Evil.

# 99
  • Мнения: 2 018
Направо ми идва да ги опитам тези вафли и да видя резултата.  Joy
                      И аз  Blush. Все пак не искам любопитството да убие котката обаче  Whistling. Предпочитам да проследя тук какво ще им намерят, после мога от благодарност да им купя няколко кутии на тия от ХЕИ, РИОКОЗ или които са там  Twisted Evil.

Абе, май не са се гътнали до сега.  Laughing

# 100
  • София
  • Мнения: 980
ама иначе са много вкусни, ама пък ВРЕДНИ, ама пък са вкусни  Joy

то всичко вкусно, или е вредно, или нередно или от него се пълнее  Mr. Green

# 101
Здравейте и БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!
И аз се бях ошашавила с моя син,ама и той бая си похапна от тези вафли Фемили-жълтите!Макар че е малък(1г.и10м.)и не му давам да яде такива боклуци ама той си е дете и иска когато има пред него.Иначе съм против всякакви такива бързи закуски в пакети!Ще изчакам още един ден и ако не му мине(зеленото ако)ще пуснемизследвания!
А НАИСТИНА ТРЯБВА ДА СЕ ИНФОРМИРАТ САНИТАРНИТЕ ИНСПЕКТОРИ!

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
А НАИСТИНА ТРЯБВА ДА СЕ ИНФОРМИРАТ САНИТАРНИТЕ ИНСПЕКТОРИ!

Ами информирайте ги де!!!

# 103
Lele dobre 4e ste vie ina4e nikoga niama6e da se setia 4e tia zeleni izprajnenia sa ot vaflite. Nikoga pove4e niama da si kupia ot tiah. Ujas

# 104
  • Мнения: 4 275
Здравейте,
Попаднах на тази тема от една друга за "прекрасни" вафли с меламин ...
Та гледам, че тази е пускана МАЙ 2007!!!  #Crazy Последния коментар, потвърждаваш "зелени изпражения" е от 5 Март 2009!!!
Та това са 2 години ... Още ли не са коригирали съдържанието на въпросните вафли?  ooooh! Направо не е за вярване!  #Crazy
Ние също си взимаме вафли Фамилия и Ная, но хапваме по малко. Такива последствия не съм забелязала.
Направо ми иде да изям половин кутия и да видя "резултата" ...  Confused
Сирене, кашкавал, мляко, колбаси, вафли, сухи млека .... нищо вече не става за ядене.
Днес на закуска установих, че пушения свинки бут е целия в малки дупчици ...
Него пък с какво ли го инжектират .... направо ми се повдигна!  Close

Ето и снимки:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=361246&pid=11430289

# 105
  • София
  • Мнения: 980
Със специален разтвор който повишава теглото на месата с 30-40% зависи какъв е купил производителя. познавам вносителя на тези разтвори. Единствено може да си сигурна че месата на кокал не са инжектирани с него, и сухите меса, но те пък имат други примеси. Пилешките гърди, разфасовки не сте ли забелязали, че са като напомпани, все едно са отекли. Никое току що заклано пиле не изглежда така.
Да ти е сладко!

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Пилешките гърди, разфасовки не сте ли забелязали, че са като напомпани, все едно са отекли. Никое току що заклано пиле не изглежда така.

Да, пилешкото филе е точно такова, особено когато се размразява личи, как отвътре е напоено с нещо.
Аз затова препочитам само гърди с кости, там някак как да се раздуе безкрайно.
А този разтвор какво съдържа?

# 107
  • София
  • Мнения: 980
Пилешките гърди, разфасовки не сте ли забелязали, че са като напомпани, все едно са отекли. Никое току що заклано пиле не изглежда така.

Да, пилешкото филе е точно такова, особено когато се размразява личи, как отвътре е напоено с нещо.
Аз затова препочитам само гърди с кости, там някак как да се раздуе безкрайно.
А този разтвор какво съдържа?
Незнам, води се безопасно, иначе нямаше да е разрешено. Но си е химия. Този конкретно се внася от Италия.
Затова най-добре, от бабите насело кокошчици. Вярно трудно се варят и не са толкова вкусни като бройлерите, но поне знаеш какво ядеш.

# 108
  • Мнения: 2 018

Днес на закуска установих, че пушения свинки бут е целия в малки дупчици ...
Него пък с какво ли го инжектират .... направо ми се повдигна! 

Не знам с какво го инжектират, но го пушат по химичен начин.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 840
Здравейте,
Попаднах на тази тема от една друга за "прекрасни" вафли с меламин ...
Та гледам, че тази е пускана МАЙ 2007!!!  #Crazy Последния коментар, потвърждаваш "зелени изпражения" е от 5 Март 2009!!!
Та това са 2 години ... Още ли не са коригирали съдържанието на въпросните вафли?  ooooh! Направо не е за вярване!  #Crazy
Редовно следя за точно този вид - ВАНИЛИЯ - в нашия супермаркет, но смея да твърдя, че от около 2 месеца ги няма. Сега има друг асортимент - ПОРТОКАЛ. Mr. Green
И така, някак неусетно, жълтата кутия изчезна и беше сменена с оранжева. Останали са другите два вида, само ванилията е сменена. Аз мисля, че не е случайна тая работа.
Възможно е на други места все още да продават жълтата опаковка, кажете, ако сте виждали.

# 110
  • Мнения: 2 759
...Сега има друг асортимент - ПОРТОКАЛ. Mr. Green...
                        А ефектът какъв е? Оранжев  hahaha?

# 111
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Здравейте,
Попаднах на тази тема от една друга за "прекрасни" вафли с меламин ...
Та гледам, че тази е пускана МАЙ 2007!!!  #Crazy Последния коментар, потвърждаваш "зелени изпражения" е от 5 Март 2009!!!
Та това са 2 години ... Още ли не са коригирали съдържанието на въпросните вафли?  ooooh! Направо не е за вярване!  #Crazy
Редовно следя за точно този вид - ВАНИЛИЯ - в нашия супермаркет, но смея да твърдя, че от около 2 месеца ги няма. Сега има друг асортимент - ПОРТОКАЛ. Mr. Green
И така, някак неусетно, жълтата кутия изчезна и беше сменена с оранжева. Останали са другите два вида, само ванилията е сменена. Аз мисля, че не е случайна тая работа.
Възможно е на други места все още да продават жълтата опаковка, кажете, ако сте виждали.

Аааа, цък! Има си я жълтата кутия, не се лъжи така  newsm53
Дори мъжът ми ги харесва много, защото не били с шоколад  Joy

# 112
  • София
  • Мнения: 980
Здравейте,
Попаднах на тази тема от една друга за "прекрасни" вафли с меламин ...
Та гледам, че тази е пускана МАЙ 2007!!!  #Crazy Последния коментар, потвърждаваш "зелени изпражения" е от 5 Март 2009!!!
Та това са 2 години ... Още ли не са коригирали съдържанието на въпросните вафли?  ooooh! Направо не е за вярване!  #Crazy
Редовно следя за точно този вид - ВАНИЛИЯ - в нашия супермаркет, но смея да твърдя, че от около 2 месеца ги няма. Сега има друг асортимент - ПОРТОКАЛ. Mr. Green
И така, някак неусетно, жълтата кутия изчезна и беше сменена с оранжева. Останали са другите два вида, само ванилията е сменена. Аз мисля, че не е случайна тая работа.
Възможно е на други места все още да продават жълтата опаковка, кажете, ако сте виждали.

Аааа, цък! Има си я жълтата кутия, не се лъжи така  newsm53
Дори мъжът ми ги харесва много, защото не били с шоколад  Joy

Да, и аз специално погледнах вчера в нашето фантастико - има си я!

# 113
  • вкъщи
  • Мнения: 704
вафли  фемили те ли са отровните newsm78

# 114
  • София
  • Мнения: 2 840
Значи, подозирам, че шефката на нашето "Фантастико" е член на форума, щом упорито не зарежда с тези феноменални вафли, а другите са си ги запазили като асортимент. Mr. Green

В крайна сметка, не се разбра за кои вафли беше случката с меламина.

Йовета, вафлите Фемили ванилия не зная дали са отровни, засега сме наясно само че са...хъм...колоритни, да го наречем. Mr. Green

# 115
  • София
  • Мнения: 980
Значи, подозирам, че шефката на нашето "Фантастико" е член на форума, щом упорито не зарежда с тези феноменални вафли, а другите са си ги запазили като асортимент. Mr. Green

В крайна сметка, не се разбра за кои вафли беше случката с меламина.

Йовета, вафлите Фемили ванилия не зная дали са отровни, засега сме наясно само че са...хъм...колоритни, да го наречем. Mr. Green

Не само, при малки деца повишават температурата, което вече не е безобидно.

# 116
# 117
Здравейте! Имам същия проблем... реших и аз да питам  бай  гугъл какво мисли и ето ме тук! Разбрах, че при всички проблема идва от някакви вафли Фамилия..... Ок ама аз живея в Щатите от 3 години и нямам достъп до тея вафли....  newsm78 Много съм притеснена какво е, ако някой има някакво инфо моля пишете  Praynig

# 118
  • Мнения: 572
Същата гадост, но в Щатски вафли. Мислиш ли, че там храната е много полезна... Само трябва да разбереш от кои точно вафли е.

# 119
  • Мнения: 2 759
Здравейте! Имам същия проблем...
                          Прегледай темата, но по спомени виновни са не вафлите, а конкретен използван оцветител. Мисля, че пишеше кое точно Е е по-напред, но сега нямам време да погледна.

# 120
  • Мнения: 593
Molq da me izvinute za latinicata!

Dyshterq mi ot snoshti ima zeleni izprajneniq, no osven tova e s razstroistvo, visoka T, boli q stomaha i e otpusnata.
Pr nas nqma vafli Family, taka che ne e ot vaflite, no pyk moje da e ot nqkakva druga hrana.
Davam i temperaturoponijavashti, voda, chai, prepecheni filiiki.
Dadoh i i Hydratin Alpha (da ne se obezvodni), no ne iska da go pie.
Shte q zavedem na lekar.
Mnogo se pritesnqvam!  Sad

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Прилича ми на някаква бактерия това.
Веднага на лекар. Аз лично не бързам да свалям температура, освен ако не е над 39. Все пак това е механизъм, с който детето се бори.

# 122
  • Мнения: 593
Doktora ni izpisa Hydrol za obezvodnqvane i Panado za temperatura, nishto drugo.
Mnogo technosti, kaza da ne q nasilvame da qde, ako ne iska.
Syshto da sledim da ne vdigne T  nad 40 gradusa i da nabliudavame za kryv v izprajneniqta.  Confused Confused Confused
Obshto vzeto shte se lekuvame po obichainiq nachin.

Общи условия

Активация на акаунт