съхранение на кърмата

  • 391
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 635
Как и във какво съхранявате кърмата ? В какъв съд ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 775
Не се смейте Mr. Green. Продават по аптеките стерилни флакончета за урина. С плътно затварящо се капаче и място, където да пишеш от кога е партидата. Струва стотинки и е удобно, защото Вместимостта е 75мл, които може и да не напълниш докрай. Може да се редят едно в/у друго и най- важното- стерилни са. Мястото за надписване е гладко и с маркер се пише лесно,  така знам коя порция от коя дата и в колко часа е цедена.

# 2
  • Мнения: 635
Аз точно такива купих, но днес като извадих от тази кърма ми се стори доста различна на вкус ?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Размразената кърма има специфичен вкус и може да е много различен от този на прясно изцедената. Възможно е да има и едни промени на мазнините заради по-високо съдържание на ензима липаза - тогава млякото придобива вкус на препарат за миене на чинии (най-общо казано). Това рядко е проблем и на повечето бебета не им пречи.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 775
Хедра, не знаех това, но наистина размразен ата кърма има по- различен вкус. Замразявала съм и в контейнерчетата на Авент и резултатът е същият. Моят юнак така и не прояде, нито размразена кърма, нито АМ. Така си ми стоят запасите.

Общи условия

Активация на акаунт