Каква закуска давате?

  • 2 207
  • 33
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Каква закуска давате на вече захраненото бебе?Ние все още сутрин сме на кърма, понякога към 10 часа плодово пюре или сок , но по-натаък май трябва да въведа и попарата??Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 5 401
В 7,30 - 8 ч. кърма, в 10,30 каша с плод и пак кърма. Плодовото пюре давам в късния следобяд.   bouquet

# 2
  • Мнения: 8 242
Попара не съм давала, не мисля и да давам Simple Smile
На вашата възраст, а и до сега, не обича особено закуската - цяла нощ като е сукал най-много да хапне 3-4 лъжички.. Правя грис (царевичен или пшеничен), овесени ядки (и/или пшеничени ядки), кремче с нишесте (царевично), оризова каша, каша от елда,  кус-кус, с плод или без, или само плод.. Понякога и манджа давам направо (ако е станал след 10-11, което се случва доста често..)
Аз глутена го въвведох 11 месец чак, а хляба още не съм, масло давам от 2-3 дни, сиренето е в далечно бъдеще, та попарата няма шанс засега  Mr. Green

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 09:16 от duhi_puhi

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
В 7 часа кърма,в 10.30 редувам попара,кус кус,грис.

# 4
  • Мнения: 241
Dida_t, ако може да използвам темата ти: имам един въпрос към тези, които на закуска дават грис, кус-кус, бисквити, каша и др. такива. Предполагам на обяд давате зеленчуково/месно пюре. А следобяд  какво давате??

# 5
  • Мнения: 8 242
Dida_t, ако може да използвам темата ти: имам един въпрос към тези, които на закуска дават грис, кус-кус, бисквити, каша и др. такива. Предполагам на обяд давате зеленчуково/месно пюре. А следобяд  какво давате??

Пак нещо такова или само плод. То няма много избор - 2 закуски - сутрин и след обед и 2 манджи - на обед и вечер  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
Dida_t, ако може да използвам темата ти: имам един въпрос към тези, които на закуска дават грис, кус-кус, бисквити, каша и др. такива. Предполагам на обяд давате зеленчуково/месно пюре. А следобяд  какво давате??
Приготвям кисел или кремче с натурално нишесте,също и плидово пюре с бисквити.Понякога давам и от пюретата Лека нощ.

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
 Масло и сирене и аз още не съм дала, но глутена вече го въведах. duhi_puhi какви са ти съображенията за по-късното въвеждане на глутена?Аз четох ,че след 6 месец може да се въведе вече? А и за тези пюрета ден и нощ-аз взех едно такова на ХИПП но като чета съдържанието виждам и сметана , а за нея знам ,че май след годинката е добре да се веведе??

# 8
  • Мнения: 487
Аз четох ,че след 6 месец може да се въведе вече?
Ето една статия за глутена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
И аз мисля да го въведа в 10ти месец.  Peace

# 9
  • Мнения: 5 253
аз вече им давам попара от една - две седмици,не винаги с голям успех Confused Опитах да им дам и овесени ядки пак приготвени с масло и  сирене,но не бяха очаровани,момиченцето направо повърна само като го опита,сигурно е голяма Sick не знам ако им ги приготвя с мляко дали ще е по-различно,трябва да пробвам. Давала съм също и елда с банан,но не се хареса особено. Освен това не знам като се приговя закуска само от плод и някакви бисквити например или ядки няма ли да им липсва млякото?Ние се кърмим все още и все пак предпочитам и закуската да съдържа млечен продукт.Към мамите,които приготвят грис и кус-кус - пак ли с мляко ги  приготвяте или с вода и сирене?

# 10
  • Мнения: 294
Аз давам сутрин попара (с бисквитки, иначе не иска ), а следобед давам плодово млекце или сиренце (готови ,тук има специални бебешки с по-малко захар и истински плод ).
 Да питам и аз- с какво да разнообразя закуската, моят глезеник яде само неща, който му пасирам и са леко течни... newsm78

# 11
  • Мнения: 1 081
Айде и аз да попитам за пореден път, хем да се запиша да следя темата? Кашите, кус-кус-а, овесените и т.н. мацаници с мляко ли ги правите?Или кърмите преди/след това?

# 12
  • Мнения: 1 949
Dida_t, ако може да използвам темата ти: имам един въпрос към тези, които на закуска дават грис, кус-кус, бисквити, каша и др. такива. Предполагам на обяд давате зеленчуково/месно пюре. А следобяд  какво давате??

На закуска давам кус-кус, царевичен грис със сирене и масло, попара, филийка със сирене или кашкавал. Следобяд давам по-скоро сладките храни  - бисквити с мляко (кисело или след годинка - прясно), корнфлейкс с плодове, пшеничен грис, кисел, кремчета, кроасанчета с ванилов пълнеж. Преди годинката давах и каша, но от известно време, откакто вече опита "храните за големите", не иска каши.  Joy

# 13
  • Мнения: 1 949
Айде и аз да попитам за пореден път, хем да се запиша да следя темата? Кашите, кус-кус-а, овесените и т.н. мацаници с мляко ли ги правите?Или кърмите преди/след това?

Ако имаш предвид прясно мляко - май сте още малки за него. Аз поне го въведох след 1г 1м, т.е. след като спрях да кърмя. Иначе, ако вече си давала кис.мляко, мисля че е въпрос на вкус. Аз лично кус-кус с кис.мляко не бих яла  Sick Но пък овесени ядки с кис.млекце - мммм даааа  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 081
Забравих да спомена, че Мартин е с АБКМ, наследена от мен...До ден днешен не ям нищо млечно и нищо с каквото и да е с мляко, понякога само кисело, и то от страх за зъбите ми:). Така че се чудя просто с какво да компенсирам кърмата...

Общи условия

Активация на акаунт