Приятелство между мъж и жена

  • 3 269
  • 32
  •   1
Отговори
Много благодаря на всички за мненията, подкрепата и съветите. Доказах на съпруга си, че не само аз смятам, че имаме проблем и той обеща да прекрати всичко. Дано удържи на думата си и никога повече не изпадам в такава ситуация.

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 04:17 от Гери_30

# 1
  • Мнения: 4 380
Според мен имаш всички основания да му нямаш доверие. Изневярата не е само физическата страна на отношенията между мъж и жена. Това е преди всичко, и може би най-сериозната изневяра е духовната. По разказа ти разбирам, че мъжът ти е влюбен в тази колежка. Може да не го признава пред теб, може би не го признава и пред себе си дори, но съм абсолютно сигурна.

Много ти съчувствам. Защото ако беше отишъл да го направи с някоя за една нощ положението би било доста по-малко сериозно. Едно такова чувство макар платоническо за момента е сериозна заплаха за брака. Особенно точно към този срок, когато отношенията са се превърнали малко в рутина и особено за някои по-романтични натури.

Трудно е да се даде съвет как точно да реагираш в тази ситуация, защото положението е много деликатно. Избягвай глупави прояви на ревност и запази самообладание. Rolling Eyes

Аз бих помолила съпругът ти и колежката да прекратят това "приятелство" в името на нормалните отношения в семейството и по-натам не бих повдигала повече въпроса. Rolling Eyes Бих избягвала по-специално внимание или отношение към съпруга си различно от досегашното. По-голямото желание за секс или умилкване може да стимулира допълнително мъжа към поддържане на ревността ти. За мен подобна демонстрация на отношенията им е жестока по отношение на теб и ужасно глупава. Всеки би могъл да се влюби, брака не ни лишава от тази способност, но при това абсолютно не е задължително да страда брачния партньор и да разбира каквото и да било. Като си влюбен, изживявай си го така че никой да не знае. В случая си е истински тормоз.

В крайна сметка по-натам бих реагирала според обстоятелствата и бих наблюдавала накъде се развиват нещата. Дано не се задълбочават отношенията им и да изстинат по-бързо един към друг!

# 2
  • Мнения: 217

Мъжът ми смята, че няма нищо нередно в това да излиза на срещи с колежки. Не става въпрос за излизане след работа с група колеги, а си е харесал една своя колежка и излезна една вечер на бира с нея.


Дотук добре. Правилно, нищо лошо няма, аз лично, понякога излизам с мой колега на кафе, разходка, даже и Коледните подаръци на мъжа ми той ми помогна да избера.


Той споделяше много неща с мен и ми каза, че новата колежка го привлича и ме моли да му помогна, за да ми остане верен.
Точно тогава беше годишното приключване на фирмите и аз се опитвах да работя и да гледам децата и направо бях луднала.


Дрисльо със склонност към пубертетски номера с цел привличане на внимание.

Каза ми, че вече не го привлича сексуално, а в нея е открил приятел - човек, с който има много общи неща.




Виж горното....

Аз вдигнах скандал, сърдих се, но преглътнах, тъй като бях сигурна, че са били само на бира и е искал да разпусне от напрежението между нас.
След няколко дена ми каза, че новата колежка го вдъхновява и е започнал отново да пише стихове. Когато се запознахме той пишеше стихове, но в последните години престана.
Стиховете му са доста мрачни и пълни със смърт, убийства, безсмъртие - както игрите, които играе. Не й е посветил любовна лирика, но за мен е същото. Той има чувства към нея.
Говореха с часове по ICQ.



Грешен подход според мен. Ще си позволя да се съглася с колежката, че излишно си му вдигнала акциите. Това за поезията ме разсмя.... представих си РС игра в рими. Следващия път го посъветвай да се психотерапевтира, като направи комикс. Току- виж станал известен.


Може би една седмица ревях, говорих, обяснявах, че за мен не е нормално женен мъж да създава приятелства с друга жена и да иска да излиза на срещи с нея. И че ако наистина ме обича трябва да престане с тази връзка.
 

Нормално е да има такива приятелства. Не е нормално да манипулира пред теб едни съвсем невинни според мен отношения с цел да те дразни и обижда.


..... той спомена, че е имал уговорка с колежката да излезнат на кафе, но приятелят й се е обадил и тя е отменила срещата. И затова настроението му се е скапало!!!!!
Аз се почувствах ужасно обидена и наранена. Защото не поиска да излезне с мен и децата, а с нея се е бил съгласил.


Според мен не е имал никаква уговорка, мухльото.... Просто отново доста успешно ти е подпалил фитила....

Говореха с часове по ICQ.....
Преди няколко дена му се обади към 1 през нощта и си приказваха 30-на минути  и след като му направих забележка си написаха няколко съобщения по ICQ и приключиха разговора. Тя си припомни, че и аз съм до него.....
На следващата вечер на момичето са му съобщили, че фирмата, в която е работила преди това е фалирала и всички хора са съкратени. Тя се е разплакала и започнала да се обажда на приятелите си, за да я успокоят. Явно много е държала на тази фирма.....
Обади се и на мъжа ми, но ние точно тогава пътувахме към къщи. Той каза, че ще й се обади, но не уточни кога. След малко тя пусна SMS. Щом се прибрахме и той й се обади по телефона, а после си пусна компютъра и тя почна да му пише. Той имаше работа и се махна от компютъра, но си остави включено ICQ-то.
Но тя само се извини и започна да си говори с мен.



Тук аз виждам само истерия от предстояща безработица, без грам сексуален намек към твоя съпруг....

Аз съм такъв човек, че за да излезна с друг мъж на среща трябва да имам някаква работа или да съм хлътнала по него. През по-голямата част от живота си съм работила сама и с колегите съм се виждала само по работа.

[/quote]

Глупаво е да поставяш отношенията си с другия пол изцяло на сексуална основа.


В момента колежката на мъжът ми се е отдръпнала от него.


В чудо се е видяла най-вероятно жената от твоя хубосник и от драмата, дето й е заформил

Отношенията в семейството ни са много добри. Правим секс по 3-4 пъти на нощ. Даже на мъжът ми започна да му писва, а на мен не ми стига. Имам силен сексуален глад и само му се умилквам.




Е, очевидно е успял да събуди хищника в теб.....

Резюме от мен:
1. Със сигурност не е имал каквато и да е връзка с колежката, еле пък приятелска. Приятелите не правят такива простотии на своите приятели.
2. Цялата история е просто комплексарски опит на мъжа ти да си вдигне акциите на прага на средната възраст
3. Следващият път давай по-спокойно, цени си нервите и сълзите.....
  bouquet


# 3
  • Мнения: 2 211
И аз не го разбирам мъжът ти. Всеки би те посъветвал да запазиш самообладание, но лично за мен в такава ситуация това би било доста трудно. Направо ти се възхищавам за търпението. Може би съпругът ти като по - чувствителна натура има нужда от допълнителни емоции и себеизява. Намери му някакво хоби, та да няма време да мисли за глупости. А ако е нещо в което можеш да участваш и ти, още по - добре.

# 4
  • Мнения: 2 161
Много бих искала да се включи някой мъж в темата ти и да обясни от негова гледна точка,какво кара някои мъже да постъпват по този начин.Подчертавам някои,защото според мен такъв тип мъже са рядкост.Поведението му е жестоко.

# 5
  • Мнения: 1 329
Приятелство между мъж и жена може да има. Аз мога да кажа че имам 2-ма приятели мъже, с които наистина винаги съм пила само кафе и нищо повече, дори и не си помислям за каквото и да е друго. Сигурна съм че и те са така. Знам че ако имам проблем ще ми помогнат.
Но, има и други приятелства, при които това не може да се получи.Достатъчно е от едната страна да има чувства и тогава няма приятелство. Има кофти ситуации и никога не можеш да разчиташ на човек който не те има за близък. Ако пък чувствата са от двете страни, и ако едната или двете страни са семейни, тогава съм категорична че става въпрос в 100% от случаите за секс. Тогава имаш проблем.
Не знам мъжа ти докъде иска да стигне с тази колежка. Попитай го.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Не понасям мелодрами с колумбийски сценарий - ми що да не му подари кутия с презервативи и не го пусне и на ваканцийка за седмица-две с колежката! Какво приятелство може да има между хора, които се познават от пет минути? За да оставиш жена си сама и да излезеш с друг жена, която твърдиш че ти е само приятелка, че и в три през ноща да се прибереш - е, ще прощавате, но това не е приятелство от детинство, което някак може да оправдае това положение/пред мен и това не е оправдание/. Кви са тия бързоразвиващи се приятелски чувства, че чак стихове да пише? За мен това си е жив флирт с не до там приятни бъдещи последствия за теб. Хич, ама хич не разбирам как търпите такива положения момичета? Или аз съм психо или тези ситуации са наистина изродски.
Приятелство между мъж и жена съществува, но това не е такова, сигурна съм!
Боже-е-е, Господи.....

# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами приемам за приятелство това м/у мене и съпрузите на приятелките ми или приятелите на мъжа ми, заради лоялността на страните една към друга! но с тях не си ходим на бира поотделно, нито излизаме до 3 през нощта интимно! нито някой зарязва половинки и деца заради една среща, изобщо срещи от сорта няма -или по  работа, или слу4айна на улицата!за мене е недупостимо, аз не бих се притеснила сериозно за брака си и за това накъде са тръгнали нещата!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз съм на мнението на Алекса Peace. Съпругът ти се позволява прекалено много, вижда че това те наранява и не спира, а едва ли не ти си неразбиращата  Stop. Ако нещо подобно се случи с моят съпруг ще има мноооого големи проблеми- като не му се излиза с мен и детето, а с нея- да ходи да си живеят и излизат заедно  Twisted Evil.

# 9
  • Мнения: 3 423
Според мен мъжът ти се е изчуквал
с въпросната колежка, което, разбира се,
едва ли пречи на обичта му към теб, както
и на семейните му задължения. Един мъж
не се вдъхновява от 5 бири дотолкова, че
да пропише чак стихове. Приятелството си
е приятелство, обаче систематичното отделяне
на време за един човек и пренебрегването на
друг говори за друго нещо, а не само приятелство.
Ето, начешали са си крастата, опознали са се,
станало, каквото станало, човекът поне не е
бунак, че да си жертва семейството, пак сте
заедно, сексът ви върви, децата се усмихват.
Усмихни се и ти и не се занимавай с глупости,
та чак да ровиш в пощата и да измъкваш инфо
от колежката и да се поставяш в неловки ситуации.
Това, че тя се е отдръпнала от него, говори, че
или й е писнал и й е станал безинтересен, или
просто е бил изместен от друг. Щото ако това
беше приятелство, нямаше да се отдръпнат така
лесно и така бързо. Не става въпрос за приятелство,
а за секс и забравяне за времето. Стегни се и не го
мисли толкова. Мъжът ти явно си държи на теб и на
децата, а всичко останало е преходно и замиращо.

# 10
  • Мнения: 1 120
съгласна съм с Лиска,единствено предпоследния и ред мен смути  Shocked
все си мисля,че ако държеше чак толкова много на вас,нямаше да постъпи така.
но хора всякакви,за някои,изневярата,не е ''предателство'' и го пиемат все една найстина са пили само кафе.забравят случката до утре сутрин и това не повлиява на отношенията с половинката

# 11
  • София
  • Мнения: 1 775
Според мен приятелство може да има, докато не се стигне до чувства. А това е въпрос на време. При вашият случай с това е започнало и не вярвам, че няма помисли. Може да не е имало къде да се развият нещата, но аз не бих чакала. Това е червена лампичка за теб. Може би си го поизоставила, може би си поизоставила себе си, може би от задължения съвместният живот е станал скучен, може би ...... Промени нещата. Създай си/ ви разнообразие. Отидете на почивка.

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 15:47 от Lovi

# 12
  • Мнения: 1 113
И аз съм съгласна с Лиска. Дори и да не са стигнали все още до секс, най-вероятно ще стигнат ако продължат срещите си.
Имам приятели мъже, но нито един от тях не ми се обажда посред нощ за да си говорим. И честно казано нито един от тях не ми е толкова близък, че да се чувствам по-добре в неговата компания, отколкото в тази на съпруга ми.
Не знам какво да те посъветвам. Ситуацията е доста неприятна. Пожелавам ти сила и разум за да се справиш.

# 13
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не понасям мелодрами с колумбийски сценарий - ми що да не му подари кутия с презервативи и не го пусне и на ваканцийка за седмица-две с колежката! Какво приятелство може да има между хора, които се познават от пет минути? За да оставиш жена си сама и да излезеш с друг жена, която твърдиш че ти е само приятелка, че и в три през ноща да се прибереш - е, ще прощавате, но това не е приятелство от детинство, което някак може да оправдае това положение/пред мен и това не е оправдание/. Кви са тия бързоразвиващи се приятелски чувства, че чак стихове да пише? За мен това си е жив флирт с не до там приятни бъдещи последствия за теб. Хич, ама хич не разбирам как търпите такива положения момичета? Или аз съм психо или тези ситуации са наистина изродски.
Приятелство между мъж и жена съществува, но това не е такова, сигурна съм!
Боже-е-е, Господи.....
ами приемам за приятелство това м/у мене и съпрузите на приятелките ми или приятелите на мъжа ми, заради лоялността на страните една към друга! но с тях не си ходим на бира поотделно, нито излизаме до 3 през нощта интимно! нито някой зарязва половинки и деца заради една среща, изобщо срещи от сорта няма -или по  работа, или слу4айна на улицата!за мене е недупостимо, аз не бих се притеснила сериозно за брака си и за това накъде са тръгнали нещата!

Гери_30,
Напълно съгласна с тези мнения. От личен опит - изпадала съм в подобно положение, невероятно унизително е, и боли сякаш не кръв а киселина тече във вените ти. Немога да си представя как си успяла да преживееш всичко това. Трябва да си твърда и ясна, и ако мъжлето ти не влезе в час, ако бях на твое място, щях да го пратя да си живее живота по-далеч от мен...

# 14
Благодаря за мненията.
Наистина ще е интересно да се включи някой мъж. Защото според моя щом не е правил секс, останал е с нас - всичко си е ок. Нещо, от което мен ме боли и няма да приема за нормално.
Сигурна съм, че не ми е изневерил физически. А и все пак тя си има приятел. Честно казано не мога да я разбера и нея - как може да седиш в заведение с женен мъж до 2 през нощта, нито да му се обажда, за да плаче при положение, че преди това жена му много ясно й е казала, че не одобрява отношенията им.

Общи условия

Активация на акаунт