Зелената пикантина за салати...дайте някакъв аналог?

  • 1 432
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Преди правех за гости сос за (чипс и соленки) със сметана и зелена Пикантина за салати. Беше много хубав. Но днес разбрах, че е изчезнал от пазара, може би не го прозвеждат  Thinking
Да имате идея за някаква подобна зелена подправка? Днес разглеждах, но все за разни меса и супи  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Не ти помагам, но да потвърдя наблюденията ти  Sad - и аз съм търсила нещо подобно на сушени зелени подправки без допълнения от сол и консерванти и не съм откривала в нашите магазини.
Купувала съм сушени зелении за салати от чужбина, ама не е нещо, с което се гордея  Mr. Green Не знам как са сушени, но придават вкус на салатите и са без никакви добавки и консерванти. Струваха стотинки за разфасовки като бурканче от нашенска лютеница.

# 2
  • Мнения: 6
 
    `Зелената` Пикантина все още се произвежда. Просто в магазина до Вас продавачката е решила, че няма да зарежда такава може би. Laughing Потърси я в някоя от големите търговски вериги.

# 3
  • Мнения: 2 751
 
    `Зелената` Пикантина все още се произвежда. Просто в магазина до Вас продавачката е решила, че няма да зарежда такава може би. Laughing Потърси я в някоя от големите търговски вериги.
Благодаря за съвета, но не пазарувам от "магазина до нас", а от големите търговски вериги в София.
Никъде я няма.
Или поне я нямаше, когато съм пускала темата. Оттогава (2 месеца) не съм търсила  Wink

# 4
  • Мнения: 27 524
Аз скоро я купувах от Фантастико. Отделен е въпросът, че не ни допадна  Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
http://www.kendy.com/index.php?option=content&task=view&id=81,нали за това говорим?...не е спряна от производство....и определено би трябвало да я има в големите вериги/макар,че дистрибутурската им мрежа е доста добра и покриват и малките магазинчета,но точно тая  Пикантина малко се търси и не навсякъде я зареждат/...Иначе,се сещам за Маги-вълшебен вкус,зелените подправки....ама е гранулирана....и доста различна като вкус....

# 6
  • Мнения: 6
Аз скоро я купувах от Фантастико. Отделен е въпросът, че не ни допадна 

     По вкус и по цвет....знаете продължението Laughing

# 7
Всички видове пикантина са хубави защо не ги пробвате?

Общи условия

Активация на акаунт