Каква е тази глупост?!

  • 953
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Току-що се обадих в посолството в NY и ми казаха, че не мога да направя пълномощно по пощата, защото това било процедура само на посолството във Вашингтон. Ние от Пенсилвания сме били разпределени за обслужване от това която е в Ню Йорк, т.е не можем да пратим по пощата документи до Вашингтон, а трябва лично да отидем до Ню Йорк?!
По-голяма глупост скоро не бях чувала! Я кажете всички ли минавате по такава "процедура"?

# 1
И тук пълномощни не се приемат по пощата. Само на място.

# 2
  • Мнения: 16
Извинявай ама не разбрах . Ти искаш да си завериш пълномощно ли ?
Ако е така и ние сме разпределени към посолството в NY само че аз никога не съм ходила до там за да си заверявам подписа.
Отиваш си при местен нотариус да ти завери подписа и след  това се прави Апостил и си готова. Няма нужда да ходиш до NY.
Надявам се да съм ти била полезна



# 3
  • Мнения: 229
Ами и тук е така,само дето като отидеш даже и личната карта не ти поглеждат #Silly .

# 4
  • Мнения: 3 367
привет,
глупостта е абсол.вярна!..ние сме в OH,също под NYork и не може да стане ако не се разпишем лично пред консула..защо  washingotn приема по пощата не е ясно като за 1 и сьща държава става дума..аз виках много миналата седмица,но това е..реших да мина с дипломат.поща к заминава този април и се връща иуни..не мога да се вдигна до г-н консула за жалост..но Годо си е Годо и Бг администрация не му отстъпва..
а.

# 5
  • Мнения: 7 091
Цитат на: Vess75
Извинявай ама не разбрах . Ти искаш да си завериш пълномощно ли ?
Ако е така и ние сме разпределени към посолството в NY само че аз никога не съм ходила до там за да си заверявам подписа.
Отиваш си при местен нотариус да ти завери подписа и след  това се прави Апостил и си готова. Няма нужда да ходиш до NY.
Надявам се да съм ти била полезна




Извинявам се, че не уточних, ама толкова бях ядосана, че ...
Става въпрос за пълномощното за паспорт, което е по оригинал на посолството и от тях трябва да бъде заверено. Не може да се мине по процедурата с апостила..
Явно ще се ходи до NY.... Imp

# 6
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Honda
И тук пълномощни не се приемат по пощата. Само на място.


Аз съм пресен случай-само в посолството и никаква поща. И на мен не ми се ходеше ,ама....писах директно на Консула, сега пак ще му пиша ,че да ги наплюя онези кукумявки, дето са ни пообъркали нещата. А консула ги е оправял и ни писа лично бележки къде какво. Абе резил, но това си е друга тема #2gunfire

# 7
  • Мнения: 16
Ама това наистина е глупост велика .
Аз обаче пак не разбрах     Embarassed
Ти задграничен паспорт ли ще си вадиш или става дума за лична карта от България? Защото ние като си вадихме паспортите 2000 година нямаше такова нещо, a сега пак ни предстои подновяване на паспортите и ако, и аз ще трябва да ходя до там .......


# 8
  • Мнения: 7 091
Цитат на: Vess75
Ама това наистина е глупост велика .
Аз обаче пак не разбрах     Embarassed
Ти задграничен паспорт ли ще си вадиш или става дума за лична карта от България? Защото ние като си вадихме паспортите 2000 година нямаше такова нещо, a сега пак ни предстои подновяване на паспортите и ако, и аз ще трябва да ходя до там .......





Точно за паспорт става въпрос...Sad

# 9
  • Мнения: 16
Току що говорих с един колега, той си пусна документите за паспорт преди два -три дни и каза че си е заверил подписа не пред БГ консула, а при местен нотариус.
Дали не те будалкат нещо или пък той не е наясно с процедурата?



# 10
  • Мнения: 7 091
Цитат на: Vess75
Току що говорих с един колега, той си пусна документите за паспорт преди два -три дни и каза че си е заверил подписа не пред БГ консула, а при местен нотариус.
Дали не те будалкат нещо или пък той не е наясно с процедурата?





Сега проверих- дори и на сайта им го пише. Въпроса е не в пускането на документи за правене на паспорт до посолствотото , а заверяването на пълномощно, което да дава право на друго лице в БГ да ти извади паспорта. Това за което говориш ти е процедурата по преиздаване на паспорт от посолството.

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Vess75
Току що говорих с един колега, той си пусна документите за паспорт преди два -три дни и каза че си е заверил подписа не пред БГ консула, а при местен нотариус.
Дали не те будалкат нещо или пък той не е наясно с процедурата?





кое консулство обслужва щата, в който живееш - това във вашингтон или това в ню йорк? във вашингтон приемат по пощата документи заверени пред местен нотариус, но се оказва, че в ню йорк искат лично пред тях да се подпишеш.

# 12
  • Мнения: 7 091
Цитат на: миз
Цитат на: Vess75
Току що говорих с един колега, той си пусна документите за паспорт преди два -три дни и каза че си е заверил подписа не пред БГ консула, а при местен нотариус.
Дали не те будалкат нещо или пък той не е наясно с процедурата?





кое консулство обслужва щата, в който живееш - това във вашингтон или това в ню йорк? във вашингтон приемат по пощата документи заверени пред местен нотариус, но се оказва, че в ню йорк искат лично пред тях да се подпишеш.


Аз го споменах това в началото, затова и не го повторих. Миз е права.

# 13
  • Мнения: 16
ОООпс Ами ние си говорим за различни неща.
Не съм разбрала че ще пращаш пълномощното в България.
 Ама това пак наистина е безобразие как може на едно място да приемат, а на друго не .
 Е и аз се ядосах.
А иначе аз съм Масачузец



Общи условия

Активация на акаунт