Кърмаче на 8 дни и белене на кожата

  • 1 146
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 489
Привет, нашата бебка е на 1 седмица и от два дни забелязах че и се бели кожичката около пъпа и по коремчето, но другите места няма проблем. Случвало ли ви си е и на какво може да се дължи?

# 1
  • Мнения: 953
На моето детенце се белеше кожата на ръцете и пръстчетата на краката - докторката каза че е процес на адаптация.
Мазах я с зехтин и бебешко олио след баня за да не се бели толкова  и до към 2рата седмица вече нямахме такива проблеми.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 527
имах ме същият проблем,по съвет не педиатъра си купих лосиона на авент и за около седмица се оправих ме.

# 3
  • Мнения: 941
На моето детенце се белеше кожата на ръцете и пръстчетата на краката - докторката каза че е процес на адаптация.
Мазах я с зехтин и бебешко олио след баня за да не се бели толкова  и до към 2рата седмица вече нямахме такива проблеми.

  на мен ми казаха,че е така защото го преносих,и аз го мазах с зехтин и се оправи

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Това е съвсем нормално - почти всички бебета минават през това белене. Според педиатърката ни така се изчиствало. Не е нужно да се маже с нещо специално, а с това, което го мажеш по принцип след баня. За около седмица ще се обели цялото и ще мине. Поне при моята госпожица беше така.

Честито бебче и много щастливи мигове заедно!   bouquet

# 5
  • Мнения: 11 003
Рая се белеше така първите 2 седмици. Редувах олиото на Бюбхен и млякото на Чико след баня.

# 6
  • Мнения: 296
На моето детенце се белеше кожата на ръцете и пръстчетата на краката - докторката каза че е процес на адаптация.
Мазах я с зехтин и бебешко олио след баня за да не се бели толкова  и до към 2рата седмица вече нямахме такива проблеми.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И на малкия ми син му се лющеше кожата по ръчичките и краченцата,педито ни изписа някакъв специален овлажняващ крем и се оправи.Каза,че е нормално.Беше преносен 3 дена.

# 8
  • Мнения: 215
Не се притеснявай - нормално е. И моето бебоче мина през това. Май всички се белят. Ще премине за няколко дни и не е нужно да правиш нещо допълнително.

# 9
  • София
  • Мнения: 489
Благодаря на всички за мнението, сега съм по спокойна!

# 10
  • Мнения: 1 170
Нашите крайничета също се лющеха в началото Grinning . По това време бяхме на млякото на Бюбхен. Сменихме го (Мустела Стелатопия, защото имаше и обрив, а след това Corine de farme, та до сега) и проблема отшумя Peace . Аз не го бях коментирала с лекарката, защото сметнах, че е от млякото Rolling Eyes
bouquet

# 11
  • Мнения: 1 243
И моята дъщеря като се роди и се белеше кожата и в болницата ми казаха че това било или от преносване или от многото сладко което съм яла през бременноста при мен е 2-рото от много сладко не съм принослава термина ми беше за 22.12.06г а аз родих на 18.12 Peace Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 243
Иначе Вики я мазах с бебешко олио на АVENT и се оправи кожата и за няколко дена  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Оправих го с ЛинолаФет - масло за баня. Ама мисля, че каквото и да било мазило би свършило работа. Нормално е.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
На моето детенце се белеше кожата на ръцете и пръстчетата на краката - докторката каза че е процес на адаптация.
Мазах я с зехтин и бебешко олио след баня за да не се бели толкова  и до към 2рата седмица вече нямахме такива проблеми.

абсолютно същото и при нас!
Честито бебче, преди всичко!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт