За гадните роднински взаимоотношения!

  • 2 864
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Направо съм бясна, но не и учудена от разговора който проведох преди малко.
Майка ми има брат, който е разведен,  и напрактика никога не се е грижил за дъщеря си/братовчедка ми/-нито финансово нито емоционално. Даже навремето когато се е развел, са оставили братовчедка ми в дом майка и дете. Майка ми е работила там, и с големи мъки е накарала снаха си да си прибере обратно детето. Но за да не съдят вуйчо ми за издръжка, баба ми дядо решават да помагат финансово-което ощетява майка ми, мен, сестра ми. За нас винаги нямаше дори 5лв/казвам го не защото съм умряла за 5лв примерно, но всяко дете се радва като му датът някой левче да си купи нещо/.
Издържаха я в училище, абитуриентската и като сватба/ с печени агнета/,университет, шофьорска книжка, инвестираха в частен бизнес/нищо не стана/, сега работи, но влаченето не спираше. Манипулаторка голяма, все гладна, все няма. Е, дядо ми почина 05.04.07г и предполагам ще престане да търси пари. Тя все пак сега е на 30г., Много набожна, ходят с майка си в някаква църква до Римски терми, не я знам как се казва.И каквото стане само за господ говори. От нейната уста е направо грях.
Като станеше въпрос за решаване на проблеми и болести се звъни на майка ми, а като имаше пари и нещо за влачене, не можеше да се вземе предята от братовчедка ми.
Баба ми и дядо ми са си виновни, не ги оправдавам, но те са хора от село. Не можаха да преживеят оставянето в дом на братовчедка ми и решиха да компенсират по този начин/техни си разбирания/. Те и подадоха пръст тя им отхапа ръката. Ошушка ги до стотинка. Знае кога се вземат пенсии, рента и хоп на село да реве колко е нещастна и гладна-на село и викат ГЛАДНАТА Нела.
И сега след като почина дядо ми, няма пари, няма и Нела. Без да попита какво дължа за погребението, да помогне финансово на баба ми, нищо.
Една седмица преди да почини дядо ми е измъкнала около 300лв, за кожено яке-защотото горката нямала #Crazy
Днес и звъня и и казвам, че трябва да направим нещо за къщата не село да сложим решетки, GSM да вземам на баба ми/тя 75год/, защото няма телефон, и да върне парите които взе последно, че баба мие без пари. А тя ми вика че не желае да говори за това и да не и се обаждам повече.
Майка ми се ядосва, но какво да направи, все пак са и родители, а на Нела баба и дядо/бог да го прости/, пак тя ще решава проблемите.
Егати животното, и да и се обадя тя пак ще ми затвори телефона, т.че. даже не мога да я навикам.
Вие имате ли такива гадове в рода си.
Съжалявам, че стана дълго, но ако реше да пиша всичко, роман трябва да стане

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Имам сестра от първият брак на татко. Преди 17г замина със семейството си в Канада. Отдавна има къща в Торонто.
 Баща ми получи инсулт, аз го гледах. Имам писмо от нея, че лекарствата, които татко поискал да му изпрати струват 200 кан. долара, много са й скъпи. Татко почина, тя не дойде на погребението, аз платих церемонията, въпреки че бях в 8 месец. Пропускам някои неща, за да не стане дълго, но ще ви кажа, че на 40 ден от смъртта на баща ми, звъни майка й и иска от мен стар хладилник, руски, на 35г, сервизи, които майка ми е купувала, килим и т.н. Вече 5г тя ме съди за панелен апартамент, който майка ми е изплащала.

# 2
  • Мнения: 945
Има една поговорк в твоя случай "Не е глупак тоzи, който яде баницата, а тоzи който му я дава."

Аz съм на мнение, че ако решиш да направиш на някого добро (в случая отглеждането на братовЧетдка ти), то трябва да е с цялото сърце и да не мрънкаш после, че не е трябвало да го правиш. Също така мисля, че ако виждаш, чЕ някой zлоупотребява с теб, то трябва да вzемеш мерки и да не допускаш повече това. Ама да се тупаш в гърдите, че постоянно даваш пари на някого, а после да плачеш zащо тоzи ти вzима парите, не го раzбирам...

Съжалявам...

# 3
  • Мнения: 154
Има една поговорк в твоя случай "Не е глупак тоzи, който яде баницата, а тоzи който му я дава."

Аz съм на мнение, че ако решиш да направиш на някого добро (в случая отглеждането на братовЧетдка ти), то трябва да е с цялото сърце и да не мрънкаш после, че не е трябвало да го правиш. Също така мисля, че ако виждаш, чЕ някой zлоупотребява с теб, то трябва да вzемеш мерки и да не допускаш повече това. Ама да се тупаш в гърдите, че постоянно даваш пари на някого, а после да плачеш zащо тоzи ти вzима парите, не го раzбирам...

Съжалявам...
Така е права си. Те и дадоха старта, но инерцията беше толкова голяма, че баба ми дядо ми се увлякоха. Както писах, не ги оправдавам, и си заслужават положението, но на майка ми и на мен ни е болно, и не можем да оставим баба ми. Братовчедка ми вече няма интерес и сигурно няма да стъпи на село. Аз нея не мога да оправдая и не мога да разбера поведението й.Да захапеш ръката на тези който те е хранил цял живот. Вярна нямаше нормално семейство, но си позволяваше работи, които тези с двама родители не можеха. /Тя живее с майка си/

# 4
  • Мнения: 945
За съжаление живота е такъв. Но мога само да те посъветвам да спреш да проиш парите, които баба ти и дядо ти да дали на братовчедка ти. Каквото са давали, то е zащото са искали.
Относно това дали трябва да оставите баба ти, то вие се zамислете колко ви е скъпа на вас. Ако ти си я обичаш, помагай и и не гледай дали някой друг и помага или не. Ако тя продължава да дава пари на братовчедка ти, пари, които вие сте и дали, то тя тогава се гаври с вас. При такова положение бих провела сериоzен раzговор с нея на тема "Злоупотреба с доверие".

Вярвам, че ти е мъ,но zа баба ти, но тя сама си е иzбрала тоzи тип поведение, и вероятно се чуства по добре когато няма пари, но братовчедка ти има, отколкото когато е с пари. Има и такива хора, които трябва да се жертват постоянно и само тогава са щастливи...

# 5
  • Мнения: 154
За съжаление е така. Но аз не правя сметка на парите им, не ги искам, просто ме е яд, че те не помислиха за майка ми, тя все пак им е дъщеря, а слагаха Нела на винаги на първо място. И като казвам, че не са мисли ли, има в предвид, че сега баба ми ще звъни на майка с проблеми които са следствие на безграничната им любов към Нела. Но независимо от всичко ние няма да я оставим сама, на "грижите" на Нела. Такива просто няма да има, за съжаление Tired
Не писах темата за да се обяснявам колко съм ощетена, а за да се възмутя от поведението и наглоста на братовчетка ми

# 6
  • Мнения: 36
А чичо ти къде е? Тои не се ли грижи за маика си(баба ти) newsm78

# 7
  • Мнения: 650
не мога да се въздържа да не пиша. Ситуации и ситуациики и наглост и безочие-нямям идея как да се боря с това Confused Sad Излей си мъката, но наистина като че ли малко можеш да направиш. Аз съм определено безсилна срещу простотията, наглостта и безочието и не искам да се принизявам до това ниво. Не знам защо винаги става така-подаваш ръка и я отхапват #Crazy И да се разправяш и да не те все едно си знаят и ще го правят докато са живи. Дано ти мине скоро  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 4 380
Нещата не опират само до нечия наглост...Тук става въпрос и за роднинска завист-  на един избран се е давало повече отколкото на другите. Това винаги предизвиква реакция и недоразумения сред роднини.

Представих си  с какъв тон и е било казано да върне парите които е взела защото видиш ли... newsm78 Извинявай, но ти е отговорила точно така както би трябвало в случая.

За случая пък със сестрата в Торонто изобщо не схващам какво общо имат лекарства и стари хладилници. newsm78

# 9
  • Мнения: 154
А чичо ти къде е? Тои не се ли грижи за маика си(баба ти) newsm78
За чичо ми или добро или нищо. Няма ден работен-пълен лентяй, той е основната причина за тази история.Цитирам:Аз за Нела не мога да се грижа. Той е другия, от който си патиха баба ми и  дядо ми. Явно е бил модел за подръжание от страна на дъщеря си.
Нещата не опират само до нечия наглост...Тук става въпрос и за роднинска завист-  на един избран се е давало повече отколкото на другите. Това винаги предизвиква реакция и недоразумения сред роднини.

Представих си  с какъв тон и е било казано да върне парите които е взела защото видиш ли... newsm78 Извинявай, но ти е отговорила точно така както би трябвало в случая.

Ти добре ли си?  #CrazyЯ чети внималтелно. Кой ти говори за роднинска завист. Ако ти, би завиждала на подобен човек/да вадиш душите на възрастни хора/, ясно ти що за човек си.

# 10
  • Мнения: 650
 xenia като ти доиде на главата и за хладилниците и за лекарствата ще разбереш и ще видиш какво значи наглост. Завист Joy Joy Joyако само завист има-нещата са елемантарни и се разрешават чисто

# 11
  • Мнения: 4 380
Цитат
Я чети внималтелно. Кой ти говори за роднинска завист.

Целият ти пост изключително само за това говори. Това може да са възрастни хора, но те сами си преценяват на кой какво и колко да дават. Ти не можеш да накараш някой нещо насила, още повече да и заповядаш да връща нещо което не си и давала ти.

# 12
  • Мнения: 154
Ти да не си Нела, е скъпа???
Я наистина чети внимателно, за последно ти отговарям
Цитирам: Днес и звъня и и казвам, че трябва да направим нещо за къщата на село да сложим решетки, GSM да вземам на баба ми/тя 75год/, защото няма телефон, и да върне парите които взе последно, че баба мие без пари. А тя ми вика че не желае да говори за това и да не и се обаждам повече.
Май нещо не можем да схванем контекста, а?

# 13
  • Мнения: 4 380
Ти да не си Нела, е скъпа???
Я наистина чети внимателно, за последно ти отговарям
Цитирам: Днес и звъня и и казвам, че трябва да направим нещо за къщата на село да сложим решетки, GSM да вземам на баба ми/тя 75год/, защото няма телефон, и да върне парите които взе последно, че баба мие без пари. А тя ми вика че не желае да говори за това и да не и се обаждам повече.
Май нещо не можем да схванем контекста, а?

Кое по-точно не съм разбрала? Караш я да прави нещо, което ТИ си решила. След като ти е отвърнала така троснато и ти е затворила, или си си го заслужила с отношение през годините (а насъбралата се омраза си личи от поста), или си го изрекла в такъв тон. Добавяйки и задължението и да върне парите, напълно възможно е и първото и второто и всеки здравомислещ би ти затворил телефона с молба да не го безпокоиш.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Styni, моля те, моля те не се хаби да отговаряш повече на xenia  Praynig! Няма да те разбере, дори и няма да се опита!
Права си да се ядосваш! Права си да очакваш някаква "помощ" или поне знак за съпричастие към баба Ви. Но не се надявай да го получиш- прекалено ясно е "подсказала" братовчедка ти какво следва...

Общи условия

Активация на акаунт