Колко време мога да съхранявам прясно пасиран плод

  • 493
  • 8
  •   1
Отговори
Колко време мога да съхранявам прясно пасиран плод?Имам идея да пасирам ябълка или банан преди излизане и да го давам на малката като сме някъде навън.Имаме само 2 зъба и нестава да й давам  да си гризе,а не искам аз да "чопля" съответния плод и да й давам парченца,защото навън няма къде да си измия ръцете.

# 1
  • Мнения: 772
Не мисля,че е проблем преди да излезеш да си приготвиш пасирания плод.За час-два нищо няма да му стане.

# 2
  • Мнения: 27 524
Няма да се развали, нито е проблем. Въпросът е, че след около 20-30 мин вследствие на кислорода започва окисляване и ценните и полезни неща от плода заминават и става малко безсмислено да е пресен плод. Бих те посъветвала навън да си носиш просто бурканче с готово пюре  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 044
Няма да се развали, нито е проблем. Въпросът е, че след около 20-30 мин вследствие на кислорода започва окисляване и ценните и полезни неща от плода заминават и става малко безсмислено да е пресен плод. Бих те посъветвала навън да си носиш просто бурканче с готово пюре  Peace
PeaceТака е- навън по-добре готово пюренце,а пресните плодове в къщи,освен ако не можеш да се прибереш,да ги настържеш и да ги дадеш,аз така правя със сокчето от ябълка-като сме в градинката пред нас-качвам се правя сока и слизам да го дам иначе няма смисъл като преседи

# 4
  • Мнения: 153
За банана можеш да действаш и по друг начин . Аз правя така : нося си целия банан, една вилица и една купичка в чантата, като дойде време да и го дам си го намачкам в купичката и е готов за ядене . Като имаш на предвид, че  ние сме все още без зъби. Това обаче става само с банана.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
Пасираните ябълки и банани ще почернеят ако не се консумират веднага, а и както Блонди е писала започва окисляване, т.е. не се консумира пресен плод вече  Naughty
Затова навън е по-добре да си консумирате готови плодови пюрета  Peace

# 6
  • Мнения: 2 677
Ябълка не съм давала, но банана определено не става за съхранение.
Както и другите момичета са те посъветвали - най-добре готово пюренце за навън.  Peace

# 7
  • Мнения: 4 399
Ябълката докато стане кафява, т.е. има-няма 10 мин. След това не е вредна, но е загубила витамините си. Банан ми е любимия плод за носене навънка. В началото и късах парченца с ръка, а сега и давам да си гризе. Стерилността отдавна е спряла да ме притеснява. Като знам какви неща децата си слагат в устата, моите ръце са направо чисти. Laughing

# 8
За банана можеш да действаш и по друг начин . Аз правя така : нося си целия банан, една вилица и една купичка в чантата, като дойде време да и го дам си го намачкам в купичката и е готов за ядене . Като имаш на предвид, че  ние сме все още без зъби. Това обаче става само с банана.
И аз така действам с банана-като извадя вилицата и се почва едно мачкане Laughing
Благодаря за съветите-ще си вземам буркнчета.

Общи условия

Активация на акаунт