Гъбична инфекция в 9г.с.

  • 1 080
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Бременна съм в 9г.с. и при изследване на влагалищен секрет ми откриха гъбична инфекция.Имам слабо жълтеникаво течение и гинеколога ми каза,че засега няма да лекуваме гъбите,защото все пак 9г.с. започва оформянето на органите на бебето.Та имам няколко въпроса:Опасна ли е за бебето тази инфекция и до какво може да доведе нелекуването й?Кога може да започне да се лекува и с какво(доктора спомена за някъкъв локален мехлем)?Доколко лекарствата или мехлема могат да навредят на бебето и не е ли по-добре да се лекува?Какво да правя да не се разрасне?Мога ли да водя полов живот докато имам въпросната инфекция?Трябва ли да се лекува и мъжа ми?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Влагалищните инфекции трябва да се лекуват. Има специални вагинални глобули, за локално третиране при гъбични инфекции. При бременните се променя доста имунитета на влагалището и този тип инфекции за съжаление са често наблюдавани.Ако не се лекуват може до доведе до преждевременно пукане на околоплодния мехур и преждевременно раждане.След лечението което трае до 1 седмица можете да водите нормален полов живот и все пак се посъветвайте с АГ специалист. Laughing

# 2
  • Мнения: 686
а може ли лечението да се отложи с около седмица(докато завърши формирането на органите)или трябва да се реагира възможно най-скоро

# 3
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Разбира се, че може! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт