Отзиви зца детската градина на ул. Преспа

  • 1 563
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Как е там?Моля, споделете.
А дали има голям наплив?

# 1
  • Мнения: 2 197
Мога да ти гарантирам, че наплива е голям. Когато преди две години проверявахме как стои въпроса в детските градини за детето на една приятелка (беше началните месеци на годината) директорката директно ни заяви, че няма никакви шансове да я приемат. Подавали се документи в първите дни на календарната година, а местата се запълвали веднага. Не знам дали в крайна сметка приеха измененията в правилника, които първо забраняват да се подават документи не за същата година, а за по-следващата (за да пазят място) и това, което мен особено ме интересува дали живеещите  близост ползват някакво предимство. това последното много би ме улеснило, защото живея в кооперацията до градината. А около нас има само още 2 много малки детски градини.

# 2
  • Мнения: 1 520
Аз доколкото знам, въпреки че районирането май не е отразено в наредбата, все пак се спазва и с предимство са живеещите в района. В смисъл, регистрираните там.
Предполагам, дори след промените за подаването на молбите, наплива пак е голям и бройките се запълват.
Знам че има голям интерес затам, а всъщност градината не се ползва с много положително мнение. Директорката нещо дава сигнал, че не е много читава.

Това съм чувала от приятелски семейства, чиито деца са там.
Те са учудени, че наплива е толкова голям.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 845
.... Директорката нещо дава сигнал, че не е много читава.
В смисъл сигнализира на инстанции или споделя с приятели  ипознати? newsm78

# 4
защо смятате че не е читава, моля кажете детето ми от една седмица е там

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
а някой има ли идея кога ще излязат списъците за приетите тази година? Казаха ми май месец, ама още нищо няма, а минавам всеки ден.

бото, ако не е тайна, кои са другите 2 градини в района, защото аз освен тая, друга незнам наблизо. Евентуално 12та, която е на Гладстон, ама ми е много по-далече от Преспа...

А и да ви кажа - лично г-жа Добрева (дирекеторката) ми заяви, че предимство имат деца навършващи 3 г до месец септември. Т.е. дори аз да съм подала молба преди тях, и въпреки, зе детето ми навършва 3 г. тази година, ако има някой подал след нас, ама да е с няколко месеца по-голям то той е с предимство... Е на това му казвам простотия... Нямало значение, дали съм от района, нямало значение, че съм студентка. Нищо нямало значение... Има ли право да поставя такова условие? Май има? Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 1 845
Значи ли това ,че тъй като не съм подала в началото на годината нямаме никакви шансове?
Искаше ми се от септември да може да тръгне... Cry
И кога най рано мога да подам документи и кога могат да ни приемат..? newsm78

# 7
  • Мнения: 5 468
и това, което мен особено ме интересува дали живеещите  близост ползват някакво предимство.
Да, ползват. Така ми каза директорката на нашето ОДЗ, а на нея са й го казали от общината. Живеещите в района на градината, се ползват с предимство.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 493
и това, което мен особено ме интересува дали живеещите  близост ползват някакво предимство.
Да, ползват. Така ми каза директорката на нашето ОДЗ, а на нея са й го казали от общината. Живеещите в района на градината, се ползват с предимство.

Явно за всяка градина е различно. Тази директорка ми каза, че нямало значение.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 493
Значи ли това ,че тъй като не съм подала в началото на годината нямаме никакви шансове?
Искаше ми се от септември да може да тръгне... Cry
И кога най рано мога да подам документи и кога могат да ни приемат..? newsm78

Ами според мен нямаш почти никакви шансове. Но все пак отиди да говориш, поне да знаеш, че си пробвала.

# 10
  • Мнения: 1 520
.... Директорката нещо дава сигнал, че не е много читава.
В смисъл сигнализира на инстанции или споделя с приятели  ипознати? newsm78

В смисъл, че май не управлява добре и си гледа по-скоро нейния стол.

Не твърдя със сигурност, че е така. Това съм чувала от познати, имали досег с градината.
Не била особено всеотдаен директор, не била "човечна", ако мога така да кажа.

Естествено това са личните им впечатления, но ще е хубаво ако не е така. Peace

Общи условия

Активация на акаунт