Почистване на фритюрник

  • 7 767
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Домакини, помагайте!
Получи се голямо занемаряване на фритюрника Embarassed
С какви препарати мога да го почистя? Тези за почистване на мазнини от печката ще повредят ли пластмасата на фритюрника?
Мерси!

# 1
  • Мнения: 230
ЗЕБРА със сода каустик е заливаш оставаш да нашупне и после изплакваш, нещо невероятно е като ефект след това, няма да си познаеш уреда!

# 2
  • Мнения: 137
Хи-хи, а ще имам ли все още фритюрник?

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
A тази зебра дали няма да развали пластмасата? Аз не бих рискувала. Ползвам я за печката и котлона, ама за фритюрник  newsm78

Освен това не казваш какво е покритието на казана.

Вземи някакъв обезмаслител, аз ползвам МЕГЛИО. Не поврежда пластмасата със сигурност.

# 4
  • Мнения: 137
Мерси!
Казанът е с тефлоново покритие.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Щом е тефлон - в никакъв случай ЗЕБРА и подобни. Peace

# 6
  • Мнения: 137
А Веглио става ли и за казана?

# 7
  • Мнения: 6 390
запис за темата... болна тема, поради което фритюрника съм го прибрала и не го ползвам...

# 8
  • Мнения: 492
Никакви Зебри - само Меглио обезмаслител.Чисти перфектно и казан, и пластмаса.

# 9
  • Мнения: 137
Мерси! Ще потърся МЕГЛИО!

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Вече са ти отговорили за препарата  Laughing. Аз да дам непоискан съвет  Laughing - като го изчистиш, не сипвай олио вътре, а си вземи мазнина за фритюрник. При нея няма онова гадно наслояване на мазно и лепкаво нещо навсякъде. Откакто съм с такава мазнина фритюрника го мия само с веро и гъба.

# 11
  • Мнения: 230
Вече са ти отговорили за препарата  Laughing. Аз да дам непоискан съвет  Laughing - като го изчистиш, не сипвай олио вътре, а си вземи мазнина за фритюрник. При нея няма онова гадно наслояване на мазно и лепкаво нещо навсякъде. Откакто съм с такава мазнина фритюрника го мия само с веро и гъба.


Tова си отговоро точно в десетката. Ние все още чакаме възможност да пуснат в МЕТРО такава и заминавам да я купя. Щото-о-о-о ОЛИО няма да сложа!!!
Браво за отговора. Peace Peace Peace

П.П. нашия казан на фритюрника е алуминиев, модел на Мулинекс за това казах ЗЕБРА,  накрая го минавам с ЦИФ и става "куту ноф".

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Акоси сериозен (щото не мога да разбера  Laughing) - в МЕТРО има мазнина за фритюрник, май на Олинеза беше. Аз не я харесвам, защото е в бутилки и трябва да се затопли шишето, за да се изкара мазнината.
Аз купувам БЕЛА на калъпи. Идеална е. Няма мазане, плескане и пр. Вадиш калъпа от пликчето и го слагаш във фритюрника.

Моя казан е неръждавейка. Като знам какво направи зебрата с алуминиевата лента на газовия ми котлон, нещо май ни мяташ.  Laughing

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 12:05 от Лалка

# 13
  • Мнения: 137
Вече са ти отговорили за препарата  Laughing. Аз да дам непоискан съвет  Laughing - като го изчистиш, не сипвай олио вътре, а си вземи мазнина за фритюрник. При нея няма онова гадно наслояване на мазно и лепкаво нещо навсякъде. Откакто съм с такава мазнина фритюрника го мия само с веро и гъба.
Много е полезен съветът, мерси!
Само да питам Embarassed мазнина за фритюрник палмово масло ли означава или така си се нарича "мазнина за фритюрник". Ще потърся на Белла!

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Мисля, че на Бела се казваше точно мазнина за фритюрник. В едни оранжеви кутии е. 

Общи условия

Активация на акаунт